×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. septembris, 2015
Drukāt

Varētu rosināt diskusiju par terminētiem darba līgumiem skolu direktoriem

Foto - LETAFoto - LETA

Lai uzlabotu skolu direktoru darba kvalitāti, varētu rosināt diskusiju par terminētiem līgumiem skolu direktoriem.

Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Ināra Dundure aģentūrai LETA pauda, ka procesi skolā lielā mērā ir atkarīgi no skolas vadības, līdz ar to direktora loma ir ļoti svarīga. Balstoties uz jaunā pedagogu darba samaksas modeļa iecerēm, mērķdotācija pedagogu algām nonāks tieši skolā, līdz ar to svarīgs būs arī finansiālais menedžments, pārliecināta Dundure.

Dundure pauda, ka šāda pieeja liktu domāt par paveikto darbu, par skolas attīstību. Viņa gan pārliecināta, ka tas ir debatējams jautājums, tomēr neizslēdz varbūtību, ka šis jautājums būtu jāatver.

Būtisko pienākumu dēļ būtu jārunā par direktoru kompetenci, kā arī direktoru attīstību, teica Dundure. Direktoram patlaban tiek uzliktas lielas prasības, un daudzas pašvaldības uzsver, ka varētu notikt līgumu slēgšana ar direktoru ar terminētiem noteikumiem ar tiesībām atkārtoti pretendēt amatam, sacīja Dundure.

Šādam ierosinājumam gan nepiekrīt Latvijas Izglītības vadītāju asociācijā (LIVA), uzsverot, ka tādā gadījumā būtu jāvienojas par citiem termiņiem, jo “pieci gadi ir ļoti neliels laika brīdis”. “Paiet laiks, kamēr direktors saprot sistēmu, skolu darbs atkarīgs no ilgtermiņa darba,” sacīja LIVA viceprezidente Aija Melle.

Viņasprāt, tādā gadījumā būtu jārunā par kādām garantijām, jo direktori patlaban nav ierēdņi. Melle norādīja, ka drīzāk varētu būt runa par direktoru vērtēšanu, kas jau tiek plānota no 2017.gada. Šis varētu būt risinājums, kā varētu augstāk uzstādīt kvalitātes latiņu. “Vienkārša rotācija direktora darba kvalitāti neuzlabos,” ir pārliecināta Melle.

LIVA uzskata, ka direktoram ir jāiegulda liels darbs, jo tikai ilgtermiņā var skaidri redzēt, kā atbalsojas lēmumi. Melle uzsvēra, ka vairākās skolās direktors kalpo arī par skolas zīmolu, pateicoties sekmīgam un kvalitatīvam direktora darbam.

Dundure norādīja, ka “neviena pašvaldība, ja direktors būs nodrošinājis kvalitatīvu skolas attīstību, nebūs ieinteresēta to mainīt”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+