×
Mobilā versija
Brīdinājums -8.3°C
Haralds, Almants
Piektdiena, 23. februāris, 2018
4. janvāris, 2016
Drukāt

“Varu atstāt amatu ar padarīta darba sajūtu” Laimdotas Straujumas Jaungada uzruna (2)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Pie mums Latvijā ir noticis Jaunā gada brīnums – kā jūs aiz manis redzat – mums ir jauna valdība! Nopietni runājot, tie, kas šobrīd sēž ministru krēslos, ir Latvijas simtgades jaunieši. (Jaungada uzrunā kopā ar Ministru prezidenti bija Latvijas Republikas simtgades jauniešu rīcības komitejas jaunieši un jaunieši no nevalstiskajām organizācijām, kas pārstāvētas šajā komitejā.)

Šie jaunie cilvēki aktīvi darbojas un iekustina sev līdzīgos visā Latvijā uz labiem darbiem. Elīna Baltskara, Mārtiņš Šteins un viņu domubiedri aizrauj citus, lai līdz valsts simtgadei ikvienā pilsētā būtu jaunieši, kuriem nav vienaldzīga savas zemes nākotne, kuri vēlas sniegt savu talantu un aizrautību Latvijai. Jau šodien viņi ir uzņēmīgi un krietni savas zemes patrioti. Un es zinu, ka kāds no viņiem dienās kļūs par ministru vai Ministru prezidentu.

Un es varu atstāt savu amatu ar padarīta darba sajūtu.

Pārliecināti varu teikt – Latvija ir stabila valsts ar vienu no augošākajām ekonomikām Eiropā. Esam mazinājuši sociālās nevienlīdzības plaisu. Ir rasts lielāks atbalsts ģimenēm ar bērniem. Lielāki līdzekļi veltīti mūsu drošībai, izglītībai un veselībai. Pakalpojumi kļuvuši vieglāk pieejami. Pirmo reizi ir samazinājusies cena par elektrību. Esam sākuši pensiju indeksāciju.

Ar augstākās izcilības zīmi ir noturēta pirmā Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē.

Vēlos pateikties visiem pašvaldību vadītājiem par dinamisko sadarbību un arī ikvienam iedzīvotājam, ko esmu satikusi dažādās Latvijas vietās, par atbalstu, ierosinājumiem un labdabīgo kritiku.

Paldies saku arī mūsu sabiedrotajiem, kas ar savu klātbūtni palīdz gādāt par drošību Latvijā.

Topošajai valdībai es novēlu daudz izturības. Iekšlietu un aizsardzības sistēmām ir pilnvērtīgi jāsadarbojas, lai palielinātā budžeta līdzekļi nākamajā gadā tiktu gudri un tālredzīgi izmantoti gan ārējās robežas, gan valsts iekšējās drošības stiprināšanā.

Tāpat novēlu lielu apņemšanos izpildīt pēdējos mājasdarbus, lai nākamgad pievienotos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai, kas nozīmēs ceļu uz veselīgu ekonomiku un sakārtotu valsti. Tas nozīmēs dalību attīstīto valstu pulkā.

Jāturpina maksātnespējas jautājumu sakārtošana, veicinot pievilcīgu vidi jaunām investīcijām. Jāturpina darbs pie ilgtspējīgas nodokļu politikas. Tāpat novēlu, lai nevienam parlamentārietim nenodreb roka, balsojot par valdības rosināto gāzes tirgus liberalizāciju.

Nākamajai valdībai novēlu turpināt iesākto un novirzīt dažus procentus no sociālā nodokļa veselības aprūpei, kas dotu gandrīz simt miljonu papildinājumu.

Godātie Latvijas iedzīvotāji, ir spēki, kas Eiropas valstīs, mūsu robežu pievārtē un pasaulē šobrīd dara visu iespējamo, lai veicinātu nedrošību un jukas. Gluži kā selekcionāri, kas selekcionē augus, šie spēki mēģina uzziedināt arvien jaunus naida ziedus.

Visu mūsu interesēs ir Šengenas zonas saglabāšana Eiropā. Mums nav vajadzīgas jauna dalījuma līnijas. Es esmu droša, ka Eiropa pārvarēs savu apmulsuma brīdi un kļūs vēl stiprāka!

Tāpat arvien sakārtotāka kļūs mūsu Latvija un mūsu cilvēkiem sakārtotāka dzīve. To izdarīsim mēs paši soli pa solim. Mēs nezaudēsim savu pašcieņu un savu paš­apziņu. Mēs būsim lepni par savu valsti. Mēs pastāvēsim par savu kārtību, un mēs stiprināsim savas kultūras vērtības, cienot citu kultūru. Mēs pastāvēsim par savām tradīcijām un par jaunradi zinātnē, ekonomikā un mākslā.

Mēs pastāvēsim par arvien tiesiskāku valsti, par labestību pret savu tuvāko un līdzcietību pret vājāko. Par stingrību pret nekārtību cēlājiem un drošības kaitinātājiem. Par demokrātiju, kas nepārvēršas anarhijā.

Par mūsu Latviju, par mūsu talantīgajiem jauniešiem! Par dedzīgu tuvākā mīlestību, ciešu apņemšanos un atbildīgu darbu! Un par katru, kurš šovakar jūtas apmīļots vai gluži vientuļš, es izsaku savu Jaunā gada vēlējumu. Lai jums katram miers un ticība, labestība un nelokāmība, stalta stāja un uzņēmīga, droša sirds. Laimīgu jauno gadu!

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ................... Atbildēt

    ko andris lika, to paveica

  2. Piedod, bet Tagad ir vēl skumjāk nekā bija

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. 5. pants šajā nozarē nedarbojas!

“Norvik bankas” lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs intervijā aģentūrai “AP” paziņoja, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes.

Rimšēvičs šos apgalvojumus kategoriski noliedz un uzskata, ka Guseļņikovs šādi cenšas ietekmēt Latvijas valsti, lai panāktu savu uzvaru starptautiskajā šķīrējtiesā iesniegtajā prasībā. Ministru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola otrdien pauda viedokli, ka AS “Norvik banka” vadības aktivitātes ārvalstu medijos uzskatāmas par provokāciju un vēršanos pret valsti. Vakar “Norvik banka” izplatīja paziņojumu, kurā raksta: “Mēs noteikti nevēršamies pret Latvijas valsti kopumā, mēs tikai gribam vienlīdzīgu attieksmi.”

Jāpiebilst, ka janvāra beigās par “Norvik bankas” padomes priekšsēdētāja vietnieku tika iecelts bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens. Paziņojumā presei viņš toreiz rakstīja: “Priecājos [..] atjaunot savas ilgstošās un spēcīgās saiknes ar Latviju. Es ceru, ka mana pieredze būs noderīga bankas attiecību veidošanā ar valsts pārvaldes iestādēm un stratēģiskās izaugsmes centienos Latvijā un Eiropas Savienībā.”

Vai esat labi sagatavojušies lielajam salam?
Draugiem Facebook Twitter Google+