Mobilā versija
+2.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
4. janvāris, 2016
Drukāt

“Varu atstāt amatu ar padarīta darba sajūtu” Laimdotas Straujumas Jaungada uzruna (2)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Pie mums Latvijā ir noticis Jaunā gada brīnums – kā jūs aiz manis redzat – mums ir jauna valdība! Nopietni runājot, tie, kas šobrīd sēž ministru krēslos, ir Latvijas simtgades jaunieši. (Jaungada uzrunā kopā ar Ministru prezidenti bija Latvijas Republikas simtgades jauniešu rīcības komitejas jaunieši un jaunieši no nevalstiskajām organizācijām, kas pārstāvētas šajā komitejā.)

Šie jaunie cilvēki aktīvi darbojas un iekustina sev līdzīgos visā Latvijā uz labiem darbiem. Elīna Baltskara, Mārtiņš Šteins un viņu domubiedri aizrauj citus, lai līdz valsts simtgadei ikvienā pilsētā būtu jaunieši, kuriem nav vienaldzīga savas zemes nākotne, kuri vēlas sniegt savu talantu un aizrautību Latvijai. Jau šodien viņi ir uzņēmīgi un krietni savas zemes patrioti. Un es zinu, ka kāds no viņiem dienās kļūs par ministru vai Ministru prezidentu.

Un es varu atstāt savu amatu ar padarīta darba sajūtu.

Pārliecināti varu teikt – Latvija ir stabila valsts ar vienu no augošākajām ekonomikām Eiropā. Esam mazinājuši sociālās nevienlīdzības plaisu. Ir rasts lielāks atbalsts ģimenēm ar bērniem. Lielāki līdzekļi veltīti mūsu drošībai, izglītībai un veselībai. Pakalpojumi kļuvuši vieglāk pieejami. Pirmo reizi ir samazinājusies cena par elektrību. Esam sākuši pensiju indeksāciju.

Ar augstākās izcilības zīmi ir noturēta pirmā Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē.

Vēlos pateikties visiem pašvaldību vadītājiem par dinamisko sadarbību un arī ikvienam iedzīvotājam, ko esmu satikusi dažādās Latvijas vietās, par atbalstu, ierosinājumiem un labdabīgo kritiku.

Paldies saku arī mūsu sabiedrotajiem, kas ar savu klātbūtni palīdz gādāt par drošību Latvijā.

Topošajai valdībai es novēlu daudz izturības. Iekšlietu un aizsardzības sistēmām ir pilnvērtīgi jāsadarbojas, lai palielinātā budžeta līdzekļi nākamajā gadā tiktu gudri un tālredzīgi izmantoti gan ārējās robežas, gan valsts iekšējās drošības stiprināšanā.

Tāpat novēlu lielu apņemšanos izpildīt pēdējos mājasdarbus, lai nākamgad pievienotos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai, kas nozīmēs ceļu uz veselīgu ekonomiku un sakārtotu valsti. Tas nozīmēs dalību attīstīto valstu pulkā.

Jāturpina maksātnespējas jautājumu sakārtošana, veicinot pievilcīgu vidi jaunām investīcijām. Jāturpina darbs pie ilgtspējīgas nodokļu politikas. Tāpat novēlu, lai nevienam parlamentārietim nenodreb roka, balsojot par valdības rosināto gāzes tirgus liberalizāciju.

Nākamajai valdībai novēlu turpināt iesākto un novirzīt dažus procentus no sociālā nodokļa veselības aprūpei, kas dotu gandrīz simt miljonu papildinājumu.

Godātie Latvijas iedzīvotāji, ir spēki, kas Eiropas valstīs, mūsu robežu pievārtē un pasaulē šobrīd dara visu iespējamo, lai veicinātu nedrošību un jukas. Gluži kā selekcionāri, kas selekcionē augus, šie spēki mēģina uzziedināt arvien jaunus naida ziedus.

Visu mūsu interesēs ir Šengenas zonas saglabāšana Eiropā. Mums nav vajadzīgas jauna dalījuma līnijas. Es esmu droša, ka Eiropa pārvarēs savu apmulsuma brīdi un kļūs vēl stiprāka!

Tāpat arvien sakārtotāka kļūs mūsu Latvija un mūsu cilvēkiem sakārtotāka dzīve. To izdarīsim mēs paši soli pa solim. Mēs nezaudēsim savu pašcieņu un savu paš­apziņu. Mēs būsim lepni par savu valsti. Mēs pastāvēsim par savu kārtību, un mēs stiprināsim savas kultūras vērtības, cienot citu kultūru. Mēs pastāvēsim par savām tradīcijām un par jaunradi zinātnē, ekonomikā un mākslā.

Mēs pastāvēsim par arvien tiesiskāku valsti, par labestību pret savu tuvāko un līdzcietību pret vājāko. Par stingrību pret nekārtību cēlājiem un drošības kaitinātājiem. Par demokrātiju, kas nepārvēršas anarhijā.

Par mūsu Latviju, par mūsu talantīgajiem jauniešiem! Par dedzīgu tuvākā mīlestību, ciešu apņemšanos un atbildīgu darbu! Un par katru, kurš šovakar jūtas apmīļots vai gluži vientuļš, es izsaku savu Jaunā gada vēlējumu. Lai jums katram miers un ticība, labestība un nelokāmība, stalta stāja un uzņēmīga, droša sirds. Laimīgu jauno gadu!

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ................... Atbildēt

    ko andris lika, to paveica

  2. Piedod, bet Tagad ir vēl skumjāk nekā bija

Ejiet iekšā 20. gadsimtā… (3)Bija vīri, kas sociālistiskajā saimniekošanas modelī dabūja gatavu neiespējamo
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Latviski jārunā un jādzied

Saeima atbalstījusi ierosinājumu likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” noteikt, ka lauksaimniecības zemi Latvijā varēs iegādāties tikai cilvēki ar latviešu valodas zināšanām. Deputātu atbalstītais priekšlikums paredz fiziskām un juridiskām personām nosacījumu prast latviešu valodu vismaz A līmeņa 1. pakāpē, ja persona vēlas iegādāties zemi Latvijā.

Vai piedalīsieties pašvaldību vēlēšanās?
Atis Klimovičs: Ne viss tika pateikts 16. martā (88)Pietrūka Latvijas valdības oficiāla paziņojuma par Otrā pasaules kara izraisītājiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+