Mobilā versija
+4.5°C
Leonīds, Leonīda
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Vasara – motorolleru ēra. Padomi iesācējiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz ar siltajiem saules stariem un siltā laika iestāšanos uz ceļiem vairāk sāk parādīties motobraucēji – motociklu, mopēdu un motorolleru vadītāji. Divriteņu transporta līdzeklim ir vairākas priekšrocības pār citiem transporta līdzekļiem īpaši vasaras laikā – tas ne tikai sniedz brīvības izjūtu un ļauj izbaudīt ātrumu, bet ir ekonomisks un ātrs pilsētas transports, ļaujot izvairīties no sastrēgumiem.

Jau tradicionāli, piedāvājot laimēt leģendāros motorollerus “Vespa”, tirdzniecības centrs “Mols” sadarbībā ar motoekspertu un instruktoru Uģi Spēlmani sagatavojuši padomus tiem, kas plāno šīs vasaras siltās dienās doties izbraucienā ar motorolleri, vai plāno iegadāties šo divriteņu transporta līdzekli.

Kā norāda eksperts, izvēloties motorolleri uzmanība jāpievērš ne tikai tehniskiem parametriem, bet arī savam augumam, jo motorolleri ir ļoti individuāls transporta līdzeklis, un katram to ir jāizvēlas vairāk sev piemērotu. Arī ir jāsaprot, kādos apstākļos motorollers tiks izmantots – vai tiek plānots braukt pa pilsētu, vai arī būs jādodas ārpus pilsētas, vai pat plānots braukt pa zemes ceļiem. No tā būs atkarīgi riteņi – riteņu diametrs un platums. Kad aptuveni ir skaidrs motorollera mērķis atkarībā no individuāliem parametriem – pēc tam jau var izvēlēties ražotāju. Motorollerus pārsvarā ražo Japānā, Ķīnā, Eiropā un katram ir sava specifika.

Motorolleri ir pilnīgi oficiāli transportlīdzekļi, uz kuriem attiecināmas visas formalitātes, kādas jāizpilda, ja ir vēlme iegādāties un lietot šo braucamrīku. Lai pārvietotos ar motorolleri, ir nepieciešama mopēda vadītāja apliecība, kuru iegūstot ir jākārto gan teorētiskais, gan braukšanas eksāmens. Derīgas ir arī jebkuras kategorijas autovadītāja tiesības.

“Patīkami, ka ar motorolleri var diezgan ātri apgūt braukšanas prasmes, bet, protams, tas ir ļoti individuāli. Profesionāļi neiesaka apgūt braukšanas prasmes individuāli, bet tomēr, ja ir vēlme darīt to patstāvīgi, tad jāievēro visi drošības noteikumi, un tas ir jādara tikai slēgtā teritorijā. Nekāda gadījumā nedrīkst sāk mācīties uz ielas, kur ir arī cits transports,” norāda Uģis Spēlmanis.

Apgūstot braukšanas prasmes autoskolā, jau pirmajās nodarbībās instruktors varēs pateikt, cik daudz laika būs nepieciešams, bet nevar apgalvot, ka, piemēram, pietiks ar divām trīm nodarbībām, lai spētu iemācīties braukt. Kā uzsver motoeksperts, motobraucēji mācās visu laiku, jo braukšana ir cieši saistīta ar laika apstākļiem. Protams, obligātas ir aizsargķiveres gan vadītājam, gan pasažierim.

“Pirmo reizi izbraucot uz ceļa ar motorolleri, ir jāpievērš pastiprināta uzmanība visiem – gan mašīnām, kas brauc mums pretī un kuras mūs apsteidz, gan gājējiem, gan arī suņiem un citiem dzīvniekiem, kuri var parādīties uz ielas, tāpēc vadot motorolleri ir jābūt ļoti uzmanīgam. Ir jāskatās uz priekšu, bet tomēr jāredz visus 360 grādus sev apkārt,” atklāj Spēlmanis.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Atgriešanās pagātnē. Tālrunis džinsu mazajai kabatiņai!Latvijas uzņēmums "Evelatus" sācis tirgot jaunu, pašu radītu un neierasti maza izmēra tālruni "Evelatus Mini", stājoties pretī tālruņu tirgum, kurā nemitīgi arvien lielāku lomu ieņem viedtālruņi.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Pašmāju novatori izstādē "Riga Comm" rādīs piemēru un savus izgudrojumus3D printēšana, viedā atslēga, gudrais lietussargs un putnveida droni – izstādē "Riga Comm 2016"
Draugiem Facebook Twitter Google+