Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Vasara – motorolleru ēra. Padomi iesācējiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz ar siltajiem saules stariem un siltā laika iestāšanos uz ceļiem vairāk sāk parādīties motobraucēji – motociklu, mopēdu un motorolleru vadītāji. Divriteņu transporta līdzeklim ir vairākas priekšrocības pār citiem transporta līdzekļiem īpaši vasaras laikā – tas ne tikai sniedz brīvības izjūtu un ļauj izbaudīt ātrumu, bet ir ekonomisks un ātrs pilsētas transports, ļaujot izvairīties no sastrēgumiem.

Jau tradicionāli, piedāvājot laimēt leģendāros motorollerus “Vespa”, tirdzniecības centrs “Mols” sadarbībā ar motoekspertu un instruktoru Uģi Spēlmani sagatavojuši padomus tiem, kas plāno šīs vasaras siltās dienās doties izbraucienā ar motorolleri, vai plāno iegadāties šo divriteņu transporta līdzekli.

Kā norāda eksperts, izvēloties motorolleri uzmanība jāpievērš ne tikai tehniskiem parametriem, bet arī savam augumam, jo motorolleri ir ļoti individuāls transporta līdzeklis, un katram to ir jāizvēlas vairāk sev piemērotu. Arī ir jāsaprot, kādos apstākļos motorollers tiks izmantots – vai tiek plānots braukt pa pilsētu, vai arī būs jādodas ārpus pilsētas, vai pat plānots braukt pa zemes ceļiem. No tā būs atkarīgi riteņi – riteņu diametrs un platums. Kad aptuveni ir skaidrs motorollera mērķis atkarībā no individuāliem parametriem – pēc tam jau var izvēlēties ražotāju. Motorollerus pārsvarā ražo Japānā, Ķīnā, Eiropā un katram ir sava specifika.

Motorolleri ir pilnīgi oficiāli transportlīdzekļi, uz kuriem attiecināmas visas formalitātes, kādas jāizpilda, ja ir vēlme iegādāties un lietot šo braucamrīku. Lai pārvietotos ar motorolleri, ir nepieciešama mopēda vadītāja apliecība, kuru iegūstot ir jākārto gan teorētiskais, gan braukšanas eksāmens. Derīgas ir arī jebkuras kategorijas autovadītāja tiesības.

“Patīkami, ka ar motorolleri var diezgan ātri apgūt braukšanas prasmes, bet, protams, tas ir ļoti individuāli. Profesionāļi neiesaka apgūt braukšanas prasmes individuāli, bet tomēr, ja ir vēlme darīt to patstāvīgi, tad jāievēro visi drošības noteikumi, un tas ir jādara tikai slēgtā teritorijā. Nekāda gadījumā nedrīkst sāk mācīties uz ielas, kur ir arī cits transports,” norāda Uģis Spēlmanis.

Apgūstot braukšanas prasmes autoskolā, jau pirmajās nodarbībās instruktors varēs pateikt, cik daudz laika būs nepieciešams, bet nevar apgalvot, ka, piemēram, pietiks ar divām trīm nodarbībām, lai spētu iemācīties braukt. Kā uzsver motoeksperts, motobraucēji mācās visu laiku, jo braukšana ir cieši saistīta ar laika apstākļiem. Protams, obligātas ir aizsargķiveres gan vadītājam, gan pasažierim.

“Pirmo reizi izbraucot uz ceļa ar motorolleri, ir jāpievērš pastiprināta uzmanība visiem – gan mašīnām, kas brauc mums pretī un kuras mūs apsteidz, gan gājējiem, gan arī suņiem un citiem dzīvniekiem, kuri var parādīties uz ielas, tāpēc vadot motorolleri ir jābūt ļoti uzmanīgam. Ir jāskatās uz priekšu, bet tomēr jāredz visus 360 grādus sev apkārt,” atklāj Spēlmanis.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+