×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. jūlijs, 2015
Drukāt

Vasaras beigās notiks vērienīga Latvijas vēstnieku rotācija (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas vēstnieks Kazahstānā Juris Maklakovs.

Noslēdzoties Latvijas pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē, drīzumā sāksies vairāku Latvijas vēstnieku rotācija, tostarp Kazahstānā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā un NATO, noskaidroja aģentūra LETA.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) jau aprīļa vidū Saeimas Ārlietu komisijas deputātus slēgtajā sēdē iepazīstinājis ar vairākiem vēstnieku kandidātiem. Pēc sēdes žurnālistiem ministrs gan atturējās precīzi komentēt, par cik vēstniekiem ir runa un kādās valstīs notiks vēstnieku rotācija. Arī Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ēriks Ojārs Kalniņš (V) atteicās detalizēti komentēt iespējamos vēstniekus vai laikus, kad rotācija varētu notikt, aizbildinoties ar faktu, ka uzņemošās valstis, iespējams, vēl nav apspriedušas paredzēto rotāciju.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, runa varētu būt par aptuveni desmit vai divpadsmit vēstniekiem, kuru rotācija bija plānota pēc prezidentūras. Saeimas Ārlietu komisijas sēdēs bija paredzētas vairākas tikšanās ar vēstniekiem, lai iepazītos ar viņu viedokli par Latvijai nozīmīgiem tematiem, tostarp par valstu divpusējām attiecībām, kā arī diasporas politiku, kas, vairāku komisijas deputātu ieskatā, pašlaik ir ļoti nozīmīgs temats.

Tiek plānots, ka viena no rotācijām būs uz Azerbaidžānu, kur līdz šim pēc vēstnieka Hardija Baumaņa pēkšņās nāves nebija Latvijas vēstnieka. Azerbaidžānas ārlietu ministrs Elmars Mammadjarovs, kurš aprīļa vidū tikās ar Rinkēviču, norādīja, ka Baumanis bija labs diplomāts un partneris, kurš uzlaboja abu valstu attiecības daudz dziļākā un augstākā līmenī. Latvijas vēstnieku rotācijas ietvaros vēstnieka maiņa Azerbaidžānā bija paredzēta šī gada vasarā. Tiek plānots, ka Baumaņa vietu varētu ieņemt pašreizējais Latvijas vēstnieks Kazahstānā Juris Maklakovs.

Tikmēr vēstnieku maiņa augusta beigās tiek plānota arī Baltkrievijā, kur pašlaik strādā vēstnieks Mihails Popkovs. Popkovs turpmāk varētu strādāt Ārlietu ministrijas centrālajā aparātā, lai gan pašlaik konkrēta pozīcija neesot zināma. Viņa vietu, visticamāk, ieņems Latvijas vēstnieks Lietuvā Mārtiņš Virsis.

Latvijas vēstnieks Lietuvā, visticamāk, būs pašreizējais Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs, kā arī nerezidējošā vēstnieka pienākuma pildītājs gan pie Svētā Krēsla, gan Neatkarīgajā militārajā un Hospitālajā Svētā Jeruzalemes Jāņa, Rodas un Maltas Ordenī Einars Semanis.

Tāpat Latvijai būs jauns vēstnieks NATO. Pašlaik Latviju NATO pārstāv Māris Riekstiņš, kurš Latvijā varētu atgriezties vasaras beigās vai septembra sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Latvijas Avīze, vai nav pienācis laiks beigt ROTĒT un sākt lietot LATVIEŠU valodu? Rotēšanu var pateikt latviski! Pamēginiet, mums ir ļoti izteiksmīga, bagāta valoda! Atcerieties, avīze nes Latvijas vārdu!!!

  2. kurš nāks uz Kanādu? Atbildēt

    Kopš Andrējeva laikiem, lietas ir gājušas stipri uz leju.

Draugiem Facebook Twitter Google+