×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. februāris, 2017
Drukāt

Vaškeviča filmas īstie autori atklāj aizkulises (6)

Ekrānšāviņš no "Nekā personīga" sižeta.Ekrānšāviņš no "Nekā personīga" sižeta.

Pērnā gada septembrī ar Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina atbalstu Briselē notika filmas ”Neērtais Vaškevičs, uzbrukums valstij” izrādīšana. Kā jau liecina nosaukums, filma ir par to, kā Latvijā vajā bijušo augsta ranga VID un Finanšu ministrijas ierēdni Vladimiru Vaškeviču un viņa sievu Ināru Vilkasti.

Filmas īstie autori vērsušies pie TV3 raidījuma “Nekā personīga” un atklāj – lielākā daļa šajā filmā iekļauto “faktu” patiesībā ir izdomājums.

Pirms publiskās izrādīšanas parlamentā, filma piedalījās kādā festivālā Londonā un atnesa tās titros norādītajam autoram polim Andžejam Kiliševskim-Tarkovskim balvu.

Maskaviete Natālija ir atmaskojošās filmas par Vilkastes un Vaškeviča ciešanām idejas autore. Vairākus gadus viņa un viņas sapulcinātā komanda strādāja pie šīs filmas. Natālija uzklausīja Vilkastes stāstu par neticamo patvaļu pret miljonāri un viņas vīru un nolēma, ka no šī stāsta var sanākt grāvējs.

Komanda strādāja nopietni, analizēja dokumentus, meklēja pavedienus. Taču stāstam gali negāja kopā. Natālija nespēja pamatot, kā Vilkaste no padomju tirdzniecības darbinieces kļuvusi par miljonāri nekustamo īpašumu jomā. Un kāpēc visa valsts mašinērija metusies virsū vienai sievietei. Filmēšanas grupa savstarpēji sarakstījās, ka šīs tēmas ir bīstamas, tām nav pierādījumu.

“Pēc mūsu filmēšanas Austrijā, mēs sapratām, ka viss, ko mēs darām, – visa filma – ir uzbūvēta uz viltojumiem. No sākuma līdz beigām. Viltojums ir pati Ināra Vilkaste no žurnāla Forbes saraksta, viltojums ir stāsts par Vaškeviču, tā ievainota patmīlība, viltojums ir Vilkastes un Vaškeviča šķiršanās, viltojums ir arhitekts, pēc tam jau tālāk viltojums ir ārsts, un tā tālāk un joprojām. Viss stāsts, ko viņa vēlējās izstāstīt, ir balstīts uz viltojumiem,” stāstīja Natālija.

Pēc visiem šiem viltojumiem no filmēšanas grupas aizgāja Natālijas līdzautors. Grupa darbu vairs neturpināja. Vilkaste lūdza filmu viņai atdot, taču saņēma atteikumu.

2016. gada rudenī filma negaidīti nu jau ar Andžeja Tarkovska vārdu parādījās nelielā Londonas filmu festivālā un pēcāk tika prezentēta Eiroparlamentā. Natālija domā, kā kāds no apmēram 10 cilvēku lielās grupas kādu no filmas montāžas variantiem atdevis Vilkastei. Tagad grupa veido filmu, kā tapa šī viltotā filma.

Filmas melnie materiāli rāda, ka liela daļa ekspertu runā no priekšā uzrakstītiem tekstiem un Austrijas ārsts patiesībā ir Vaškeviča ģimenes draugs, vēsta raidījums “Nekā personīga”. Dokumentālā filma būvēta kā īstam grāvējam pienākas – ir mīlestība, nodevība, atriebība, ļaunie un labie.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Klāt nāk arvien jauni un jauni fakti par Latvijas pazemošanu,par to,ka Latvija sevi nespēj vai negrib aizstāvēt kā tiesisku,neatkarīgu valsti.Cik mēs jau neesam izgāzušies gan ECT,gan pašu valstī un maksājuši milzu summas par tiesu stulbumu.Es jau pat neminu Hūtes lietu ,kur šis krimiķis dancina visus par apsmieklu ~7 gadus.Vaškeviču izlaida no cietuna uz savām kaut ..,bet kājām.Tagad šis nelietis jau 5-us gadus “ārstējas”austrijā.Ar kādu diagnozi? Vai ar spalvu nosvilināšanu uz kusliem stilbiem?Kapēc neaizbrauc komisija uz to Austrijas sl-cu?Vai pēc “Nekā personīga”sižeta tas tā arī turpināsies ,kad “slimais”lec kājās durvis aizvērt?Reizniece maksās korumpantam algu lai turpinātu lustēties Rietumos?Kādu no valdības,tiesas,prokuratūras utt. ir jāietupina par neko nedarīšanu un neizslēdzu – korupciju.Sanāk tāds idiotu bars kas neko nespēj,nejēdz un valsts tikai atpērkas.Bet aknu transplantācijai lai glābtu jaunus cilvēkus,nav naudas? KUR loģika,kur atbildīgie kas pieprasa tūkstošiem lielas algas.Šodien Kučinskis ņaudēja pusaizmidzis ,cik labi strādā viņa valdība,bet pat neredz ko par to domā TAUTA.Te nu tiešām jāsaka — valsti vada traktoristi un slaucējas !

 2. AK,TU MANS MILAIS LATVIJAS IZZADZEJS,NEKUR JAU NEAIZMUKS,DABUS ROKA,ATVEDIS ,PADLU UN KOPA AR ZURKAM ,VIENA KAMERA.TOPROSTETUTKU IEKSA PIE ZEKIEM,LAI DRAZ.

 3. Forši, tad jau būs otrā sērija. Vēl derētu trešo sēriju – par mūsu valsts tiesiskās sistēmas nespējīgumu un bieži arī korumpētību.

 4. Noskatoties TV raidījumā ierakstu ka filma par Vaškevicu neatbilst faktiem….neguvu pārliecību ka šie it kā atklātie fakti būtu patiesība
  Mūsdienu tehnoloģija ļauj izveidot ierakstus kau vai Ķīnā pat klāt neesot attiecīgajai personai un pateikt vai tie ir autentiski var tikai ar ekspertīzes palīdzību.
  Skatā kur Vaškevics pieceļas izskatās ka tas tiek darīts apzināti lai filmas autors varētu veikt interpretāciju un liekas ka tas parādīts ieraksta lai būtu jauns virziens…jeb atsolis -veikt izmeklēšanu uz citu pusi
  Rādās ka šis ir samērā interesants pasūtījums un liekas absurdi ka tiek pamācītas tiesībsargājošās iestādes.Man ir pilnīga pārliecība ka Prokuratūra un izmeklētāji zina ko un kā darīt arī situācijā ar Vaškevicu un šaubos ka nekā personīga raidījums var ienest izmaiņas izmeklēšanas un Tiesu orgānos

 5. Valsts tiesai un tieslietu ministram neērts jautājums :
  Cik saņēma Vaškevica tiesnesis, kurš palaida brīvībā ( uz Austriju) ? Un vel saka , ka tā nav… Ir Austrijā!

Draugiem Facebook Twitter Google+