×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
2. aprīlis, 2017
Drukāt

Vaškeviča-Vilkastes filma vaino Strīķi avārijas izraisīšanā. Strīķe to sauc par apmelojumu (9)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Juta Štrīķe

Vaškeviča-Vilkastes filma apgalvo, ka Strīķe iesaistīta avārijā un pēdas centusies slēpt. Strīķe to sauc par apmelojumiem, šovakar vēsta raidījums “Nekā personīga”.

Pirms mēneša raidījums vēstīja par filmu, kas tapusi Finanšu ministrijas amatpersonas Vladimira Vaškeviča aizstāvībai. Viena no filmas autorēm mums atklāja tās tapšanas aizkulises un to, kā piemeklēti un safabricēti fakti gan par Vaškeviča slimību, gan viņa ģimenes biznesa veiksmēm. Vaškeviča dzīvesbiedre Ināra Vilkaste filmas pabeigšanu uzticēja citiem. Izrādīta vairākos festivālos, filma šonedēļ publicēta arī internetā. Filmā intervēts Latvijas uzņēmējs, kurš stāsta, ka bijis aculiecinieks kādai avārijai, pēc kuras slēptas pēdas. Pēc viņa stāstītā, pierādījumu slēpšanā bijusi iesaistīta arī bijusī KNAB darbiniece Juta Strīķe.

Uzbrukums valstij. Neērtais Vaškevičs” bija iecerēta, kā trijos kriminālprocesos vainotā bijušā kontrabandas apkarotāja Vladimira Vaškeviča aizstāvības filma. Taču tas nerealizējās – Vaškeviča dzīvesbiedres Ināras Vilkastes piedāvātie fakti un skaidrojumi nepierādījās, un filmas veidotāju komanda no Maskavas darbu nepabeidza. Ināra Vilkaste atrada jaunu autoru no Polijas Andžeju Tarkovski-Kiliševski. Filmu izrādīja starptautiskos festivālos, kā to vēlējās Vaškevičs un viņa dzīvesbiedre. Šonedēļ to publicēja internetā, un šajā versijā parādījās jauna informācija: Vaškevičs izsaka pieņēmumu, ka viņa advokāta Aināra Platača pazušanā varētu būt bijis ieinteresēts KNAB. Advokāts Platacis mīklainos apstākļos pazuda pirms septiņiem gadiem un joprojām nav atrasts.

Filmā intervēts arī Latvijas komersants Mihails Ponomarenko. Viņš stāsta, ka redzējis, kā 2002.gadā slēptas pēdas avārijai, kuru izraisījuši it kā KNAB darbinieki. Notikušajā klāt esot bijusi arī Juta Strīķe, kura 11 gadus ieņēma KNAB priekšnieka vietnieces amatu un vadīja Korupcijas novēršanas biroju gandrīz vienpersoniski.. Ponomarenko filmā vēl pasaka, ka viņam saistībā ar avāriju izteikti draudi, vēlāk viņš arestēts, kas pilnībā izpostījis viņa biznesmeņa karjeru.

“Nekā personīga” noskaidroja, ka 63 gadus vecais Ponomarenko 90 gadu vidū bijis viens no cūku fermas Ādažos līdzīpašniekiem, kā arī vadījis vai bijis dalībnieks vēl sešos uzņēmumos. Pašlaik visas viņa firmas likvidētas vai to saimnieciskā darbība apturēta. Jaunāko uzņēmumu “LGV Baltija” Ponomarenko dibinājis pirms diviem gadiem. Taču jau pēc četriem mēnešiem daļas kompānijā pārdevis. Dzīvesvietu Ponomarenko tobrīd deklarējis dzīvoklī Ķengaragā.

“Nekā personīga” Ponomarenko stāsta, ka viņam bijis jāuzņemas vaina par avāriju, kuru viņš nav izraisījis. Pēc Ponomarenko stāstītā viņam zvanījis un lūdzis izlīdzēt labs paziņa, tobrīd Drošības policijā strādājošais Jānis Boroviks. Viņš saņēmis zvanu, ka nekavējoties jāierodas uz Ādažu šosejas. Ierodoties uz vietas redzējis, ka mašīna nobraukusi no ceļa, un apkritusi uz jumta. Ceļu policistiem ierodoties, Ponomarenko devis dokumentus un teicis, ka auto nav savaldījis un no ceļa nobraucis viņš. Paziņa teicis, ka Ponomarenko esot jāglābj KNAB darbinieki, kuri iekūlušies nepatikšanās. Vēlāk viņš saņēmis draudus, ka būs nepatikšanas, ja notikušo atklās.

Biznesa sagraušanā KNAB viņš nevaino – viņam bijušas domstarpības ar saviem kompanjoniem. Viņš dažus mēnešus bijis spiests pavadīt ieslodzījumā. Bijušais Drošības policijas darbinieks, tagad VID Finanšu policijas direktora vietnieks Jānis Boroviks apstiprina, ka Ponomarenko pazīst, taču noliedz, ka būtu iesaistīts avārijā vai patiesā izraisītāja slēpšanā.

Ponomarenko stāsta, ka tikai vēlāk sapratis, ka avārijā redzētā bijusi Juta Strīķe. Taču nekur nav vērsies, neko nav darījis.

2002. gada pavasarī, kad pēc Ponomarenko stāstītā notika avārija, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs tik tikko kā bija izveidots. Juta Strīķe tobrīd vēl strādāja Drošības policijā, turpat, kur Jānis Boroviks.

Nekā personīga sazinājās ar Valsts policiju un noskaidroja, ka 2002. gada 13. maijā Ādažu pagastā uz ceļa Rīga – Baltezers – Tallina noticis ceļu satiksmes negadījums – uz jumta apgāzusies automašīna MAZDA. Kā pārkāpuma izdarītājs reģistrēts Mihails Ponomarenko. Jau pēc deviņām dienām lieta izbeigta, jo tajā nav bijis administratīvā pārkāpuma sastāva.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Uz ko Jutas kundze kandidē? Uz Rīgas Domi, ne? Ja izlemtu uz Saeimu iet, ne tas vien parādītos. Manuprāt, par šo notikumu ir pamaz pierādījumu, lai veiktu skaidru secinājumu, vai tas tiešām ir noticis, vai nav.

  • Arī Pu ar Lavrovu trūkst pierādijumu, ka krievu karaspēki darbojās Ukraīnā. Tā kā tavs iebildums nav nekāds brīnums. Viņš tikai parāda no kurienas kājas aug. Kas attiecās uz A.Potāpovu, tad to vajag turēt pa gabalu no valsts amatiem, te nav ko spriest. Nekādas matemātikas te nav – tikai diversija pret valsti.

 2. Sliecos ticēt, ka Jutai visādas šmuces ir bijušas. Iespējams, arī tādas. Taču nožēlojami ir tas, ka latviešu tautai noteiki ir jāpastāsta kaut kas tāds, lai šī tauta sāktu apšaubīt Jutas piemērotību deputātes amatam. Ar to, ka viņa ir nekompetenta, histēriķe un regulāri pārkāpa likumu, strādājot savā amatā KNABā, redz, tauta nepietiek.

 3. A! Nu, ja Strīķe saka, ka tas apmelojums, kā tādam iebildumam var neticēt?! Viņa taču tik godīga izskatās!

 4. sito ari vajadzetu novakt kapitala maita slipeta ka lapsa

 5. Par ,so zinu slepsanu , butu jasauc pie kriminalatbildibas ! Bet , pec tik ilga laika , var izgudrot , daudz ko !Pec 20 gadiem , kads mulkis vel izgudros , Kad Latvija .Vel ir PSRS sastava ! Par to butu jasoda Vaskevica sieva un vinas lidzskrejeji . Ceresim , kad viss tiks noskaidrots un izmaksata kompensacija Strikei , par nomelnosanu . Nu , negrib , kad pie teiksanas tiks civeks , kurs ievedis kartibu – RIGA ! Domaju , kad sis raksts , ir Usakova un Amerika , ka ari Saskanas pirksts !!!

 6. Vairākās vietās, ne jau tikai šajā rakstā, bet šajā lietā, notiek centieni uzsvert, ka problēma ir Latvijas iekšējie ienaidnieki, un cītīgi tiek klusēta tāda ķēdīte J.Striķe -> A.Potapova -> KGB. Nav jābūt pārāk lielam “gudriniekam” lai “pielaistu domu” par to, kas vada Jutu un kāpēc. Domāju, ka jāprot ļoti uzmanīgi novērtēt situāciju lai nedotu iespēju cīnoties ar vienu nelikumību nodibināt citu, vēl smagāku. (Kā šodien patīk teikt krieviem: vajag atdalīt kotletes no mušām). Kaut vai nedrīkst pieļaut tdu apgalvojumu, ka “Jaunais laiks” tagad saukts par “Vienotību” tā tad V pie visa vainīgs automatiski.

  • Ja mūsu problēma būtu korompētā spiedze Juta, tad ticiet man , ka tad mums būtu labākā medicīna, izglītiba, un ceļi ar būtu pa pirmo……neticu , ka Jutai tik plaši tīkli….

   • Kaut kā neticās, “korompētais” kungs. Potapova ir izēdusi visus KNAB vadītājus, proti, Loskutovs, Vilnītis utt. Droši vien, ka tur ir pilns ar tādām jūtām. Repše jau ari izpeldējis par krievu naudu, un kā viņš cīnījies ar Vilnīti mēs labi atceramies. Kā Dombrovskis laipojis ar to jutu ari atsevišķs stāsts. Kādi tev ceļi, medicīna un izglītība? Notiek sīva cīņa 50 uz 50 – tāpēc jau viss ir nostopēts. Tagad vēl labāk sāk parādīties tas, cik lielā mērā viss ir pagrimis dekonstruktīvajos tīklos, ko izliek profesionāli blēži.

Draugiem Facebook Twitter Google+