Latvijā
Sabiedrība

Vecrīgā protestēs pret jūnijā gaidāmo ”Baltijas praidu”8


Arhīva foto. “Baltijas praida” gājiens, 2012.gada  2.jūnijā.
Arhīva foto. “Baltijas praida” gājiens, 2012.gada 2.jūnijā.
Foto – LETA/Ieva Čīka

Šodien Vecrīgā notiks divi protesta piketi pret 9.jūnijā Rīgā gaidāmo “Baltijas praidu”, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē.

Abu piketu mērķis ir protestēt pret homoseksualitātes propagandu un jūnijā gaidāmo pasākumu. Abos pasākumos kā dalībnieki pieteikti aptuveni 20 cilvēki.

Pirmais pikets notiks no plkst.11 līdz 13 Jēkaba ielā 11, bet otrs – no plkst.13 līdz 15 Rātslaukumā.

Jau vēstīts, ka “Baltijas praids” katru gadu notiek kādā no trim Baltijas valstīm, un šogad tas notiks Rīgā. Plānots, ka apvienības rīkotais pasākums notiks no plkst.12 līdz 15. Gājiens sāksies Vērmanes dārzā, un tālāk virzīsies pa maršrutu Elizabetes iela-Brīvības iela-Bruņinieku iela un pa Tērbatas ielu atpakaļ uz Vērmanes dārzu.

Gājienā pieteikta aptuveni 2000 cilvēku dalība.

Saistītie raksti

Kā agrāk novērojusi aģentūra LETA, šāda veida gājieni nereti pulcē arī tos sabiedrības pārstāvjus, kuriem viendzimuma attiecības nav pieņemamas. Līdz ar to gājiens nereti tiek pavadīts ar rupjām piezīmēm no garāmgājēju puses un dažādiem aizskarošiem plakātiem no protestētājiem. Kārtības nodrošināšanas nolūkos gājiena maršrutā pastiprināti patrulē arī policijas ekipāžas.

Pēdējo reizi Latvijā praida pasākums norisinājās 2015.gadā, kad Rīgā tika organizēts svarīgākais Eiropas LGBT pasākums “EuroPride 2015”. Šī praida gājiens Rīgā pulcēja 5000 dalībniekus un praida nedēļas laikā notika vairāk nekā 60 dažādi kultūras, mākslas, zinātnes un izklaides pasākumi, informē “Mozaīka”.

LA.lv