×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. februāris, 2016
Drukāt

Vecumniekos dūšīgi svinēs Meteņus; aicina uz masku darbnīcu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Īstais Zemgales budēlis, kas dzīvo Vecumnieku novadā, aicina visus kopīgi sākt gaidīt pavasari, svinot Meteņdienu 27. februārī, LA.lv uzzināja Vecumnieku Tautas namā.

Bet, lai Meteņdienas svinības izdotos godam, jau 14. februārī plkst. 14 visi gaidīti uz masku darbnīcu Vecumnieku Tautas namā, Folkloras kopas “Tīrums” vadītāja Irita Vimba iepazīstinās sanākušos ar Meteņu tradīcijām un nozīmi seno latviešu kultūrā, kā arī atklās masku gatavošanas noslēpumus. Pēc radoša darba meistarklasē sanākušie dosies maskotā gājienā uz saimnieces Mārītes Vītolas sētu Vecumnieku centrā, kur folkloras pazinēju vadībā būs iespēja piedzīvot maskoto tēlu izdarības, aizbiedējot ziemu un ienesot sētā auglīgo pavasari, tādējādi gūstot ieskatu un zināšanas šajā senajā tradīcijā.

27. februāra rītā Meteņu maskotie tēli visā to godībā piepildīs Vecumnieku novadu. Plkst. 10 folkloras kopas un skatītāji dosies uz lauku sētu “Robežnieki”, lai biedētu projām ziemu un sveiktu sētā auglīgo pavasari, savukārt plkst. 12. 45 notiks pulcēšanās maskotajam gājienam no Vecumnieku centra līdz Jaunā ezera krastam, kur jau plkst. 13.30 sāksies Meteņu svinības ar dažādām tradicionālām izdarībām.

“Kā Meteņos pieņemts, Jaunā ezera krastā izrādīsies Zemgales budēļi, cīkstēsies staltākie vīri un atjautīgākās sievas, interesenti varēs piedalīties dažādās rotaļās, nobaudīt Meteņa putru, vizināties zirga pajūgā, iepirkties novada mājražotaju un amatnieku tirdziņā, kā arī piedzīvot Meteņa mīzienu un salmu skulptūru dedzināšanu,” sola Tautas nama vadītāja Agrita Laudurga.

Savukārt plkst. 19 svētku dalībnieki pulcēsies Vecumnieku tautas namā uz danču vakaru, kurā folkloras kopu pavadībā, jebkuram interesentam būs iespēja apgūt danču soļus.

Sarīkojumu rīko Vecumnieku novada Dome un Vecumnieku tautas nams sadarbībā ar Bārbeles folkloras kopu “Tīrums”, lai iedzīvinātu Zemgales senās maskošanās tradīcijas un kopīgi sagaidītu auglīgo pavasari.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+