Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
17. februāris, 2015
Drukāt

Vecumnieku cietuma liellopu ganāmpulku izsola par 59 064 eiro (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Cietuma palīgsaimniecības fermas vadītājs Nikolajs Trofimenko lepojas ar šarolē tīršķirnes bulli, tam ir mierīgs un līdzsvarots raksturs.

Šodien izsolē par 59 064 eiro pārdots Vecumnieku cietuma gaļas liellopu ganāmpulks, informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ināra Makārova.

No diviem dalībniekiem tiesības iegādāties visu ganāmpulku ieguva SIA “Janssen Livestock Latvia”. Šodien notikušajā izsolē tika izsolīti divi sertificēti buļļi, 37 govis, 16 pusaugu teles, 12 bullīši un 17 telītes.

Valsts kontroles 2012.gada 8.februāra ziņojumā par Ieslodzījuma vietu apgādes un iepirkumu sistēmas darbības efektivitāti un atbilstību normatīvo aktu prasībām tika secināts, ka Vecumnieku cietumā darbojās ferma, kuras darbība neatbilst normatīvajos aktos noteiktajam, jo šajā fermā tiek veikta saimnieciskā darbība.

Ņemot vērā minēto un izvērtējot fermas darbības lietderību kontekstā ar resocializācijas procesa mērķa sasniegšanu un resocializācijas procesā iesaistīto notiesāto personu skaitu, Ieslodzījuma vietu pārvalde uzskatīja, ka fermas turpmākā attīstība nav lietderīga un tā ir jālikvidē, pārdodot fermā esošos lopus.

2013.gada 24.oktobrī Tieslietu ministrija deva atļauju Vecumnieku cietuma fermas likvidācijai. Pirmā izsole bija paredzēta 2014.gada 15.septembrī, taču toreiz nepieteicās neviens pretendents.

Saimnieciskās apkalpes štata vietu fermā dalīja divi notiesātie. Būtisku ietekmi uz notiesāto nodarbinātību fermas likvidācija neradīs, jo lielākā daļa notiesāto strādā darbavietās pie uzņēmējiem ārpus cietuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai tiešām nevarēja sakārtot papīrus, lai cietumnieki varētu strādāt? No bezdarbības var nāk ļoti sliktas domas galvā, darbs ārstē, bet šeit viss otrādi. Un atkal neviens nav vainīgs pie šīs situācijas Skumji.

  2. Šī ārzemnieku firma, kura uzvarēja konkursā, nodarbojas ar dzīvu lopu vairumtirdzmiecību, tai skaitā uz Holandi. Viņiem nepieder neviena ferma, viņi nav audzētāji! Kur nonāks nabaga gotiņas – vai gaļas kombinātā? Valsts kontrole cietumam uzdeva sakārtot dokumentus, lai lopu turēšana atbilstu mūsu birokrātikajiem likumiem. Neko teikt, sakārtoja! Iepriekšējā raksta virsrakstā trūkst viena vārda -Cietuma govīm birokrāti paraksta NĀVES apriedumu!

  3. Kāds stulbums,ja ieslodzītie grib ko paši izaudzēt ,neatbilst tam un tam,tāpatās pansionātos,agrāk varēja,bet tagad,ja iemītniekam kādā pansionātā liec pacelt papīru kuru tas nometis,nedrīkst,cilvēku tiesību pārkāpums,kur 34ejam?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+