vefriga.com

“VEF Rīga” TOP-16 sāk ar lielisku cīņu Valensijā 0

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” pirmajā Eiropas kausa turnīra otrā posma – “Top16” sacensību – spēlē otrdien ar rezultātu 82:86 (17:20, 28:19, 13:28, 24:19) cienīgā cīņā izbraukumā piekāpās Spānijas vienībai “Valencia Basket”.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Rezultatīvākais rīdziniekiem ar 21 gūto punktu, deviņām rezultatīvām piespēlēm, deviņiem izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem un piecām atlēkušajām bumbām bija Ērls Roulends, ar 18 punktiem izcēlās Donāts Zavacks, bet 16 punktus guva Kristaps Janičenoks.

Savukārt “Valencia Basket” komandā 27 punktus ar gandrīz nekļūdīgu precizitāti guva Rafa Martiness.

Pirmos četrus punktus guva mājinieku spēlētājs Bojans Dubļevičs, tomēr jau uzreiz pēc tam viņš spēcīgi dabūja pa degunu un spēlētājam nācās atstāt laukumu. Tomēr Melnkalnes basketbolists laukumā atgriezās vēl pirmajā ceturtdaļā, spēlējot jau ar speciālu aizsargmasku.

Kopumā mačs sākās ar ātru basketbolu un sestajā minūtē mājinieki bija panākuši 11:5 savā labā, tomēr lielāku pārsvaru rīdzinieki pretiniekiem neļāva iegūt un pēc pirmajām desmit minūtēm “VEF Rīga” atradās zaudētājos ar 17:20.

Arī otrā ceturtdaļa sākās ar incidentu, kad pēc sadursmes ar Dairi Bertānu guļot uz dēļiem palika Rodrigo Sanmiguels, gūstot kakla traumu, kurš laukumu varēja atstāt vien uz nestuvēm.

Otrās ceturtdaļas vidū pēc Ērla Roulenda rezultatīvas piespēles ātrajā uzbrukumā Donāts Zavacks realizēja tālmetienu un “VEF Rīga” komanda pirmoreiz panāca izlīdzinājumu 28:28. Uzreiz pēc minūtes pārtraukuma Zavacks iemeta vēl vienu tālo, bet vēl pēc pāris sekundēm Kaspars Bērziņš izrāva bumbu pretiniekam no rokām gala izspēles laikā un jau panāca +5 rīdziniekiem. Ar šiem punktiem rīdziniekiem “atvērās rokas” un līdz pat puslaika beigām Latvijas klubs uzbruka ar augstu precizitāti, noslēdzot pirmo spēles daļu ar 45:39.

Otro puslaiku “VEF Rīga” uzsāka ar diviem ļoti ātriem pustālajiem metieniem, iegūstot desmit punktu pārsvaru, tomēr mājinieki nepadevās. Lielāku pārsvaru viesi vairs nespēja iegūt un katrs uzbrukums viņiem palika arvien smagāks. Izlīdzinājumu “Valencia Basket” panāca trīs minūtes pirms pamatlaika beigām, kad tālmetienu realizēja Mikēls Želabals, rezultātam kļūstot 55:55, turklāt mājinieki pilnībā salauza spēles gaitu un guva vēl 12 punktus pēc kārtas. Tikai trešās ceturtdaļas pēdējā sekundē Roulends realizēja tālmetienu, bet “VEF Rīga” jau atradās zaudētājos ar 58:67. “VEF Rīga” trešās ceturtdaļas beigās punktus nespēja gūt tieši piecas minūtes, bet “Valencia Basket” šajā laikā sameta 15 punktus.

Izšķirošo ceturtdaļu “VEF Rīga” uzsāka ar vairākiem realizētiem tālmetieniem, tomēr ar augstu metienu precizitāti uzbruka arī mājinieki, neļaujot Latvijas klubam ievērojami pietuvoties. Četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām kārtējo tālmetienu iemeta Zavacks un “VEF Rīga” pirmoreiz nokļuva viena metiena attālumā – 74:77.

Nākamie vairāki uzbrukumi abām vienībām bija neprecīzi, bet “Valencia Basket” neļāva rīdziniekiem pietuvoties vēl vairāk. Tomēr minūti un 20 sekundes pirms pamatlaika beigām Antans Kavaļausks panāca 78:81, sekojošajā aizsardzībā rīdzinieki bija veiksmīgāki un ieguva vēl vienas uzbrukuma tiesības, bet Daira Bertāna tālmetiens nebija precīzs. Sekojošo iespēju “Valencia Basket” vairs garām nepalaida un pusminūti pirms cīņas beigām trīs punktus guva Stefans Markovičs, praktiski garantējot mājiniekiem panākumu.

Tomēr “VEF Rīga” nepadevās un atkal galotnē ļoti sekmīgi spēlēja Kristaps Janičenoks, kurš guva trīs punktus ar sodu, samazinot rezultātu līdz 82:84. Mājinieku spēlētājs Džastins Dolmens bija neprecīzs bumbas triecienā, tomēr bumba atleca tālu un to savāca tieši Spānijas kluba spēlētāji. Trīs sekundes pirms pamatlaika beigām divus soda metienus iemeta mājinieku līderis Rafa Martiness un nodrošināja savam klubam uzvaru ar 86:82.

Vēl vienā šīs grupas spēlē trešdien cita Spānijas vienība Bilbao “Uxue” uzņems Nimburkas CEZ no Čehijas.