“VEF Rīga” VTB līgas spēlē galotnē zaudē “Ņižņij Novgorod” 0

“VEF Rīga” svētdien “Arēnā Rīga” ar 87:89 zaudēja Krievijas klubam “Ņižņij Novgorod” regulārās sezonas priekšpēdējā spēlē VTB vienotajā līgā.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Regulārā čempionāta pēdējā spēlē savā laukumā “VEF Rīga” spraigā cīņā ne tik veiksmīgi aizvadīja pirmo puslaiku, taču trešajā ceturtdaļā spēja pavērst notikumu gaitu sev par labu, un uzvarētāja noteikšanā izšķiroša bija spēles galotne.

“VEF Rīgai” 29 punktus guva Ērls Roulends, savukārt Antans Kavaļausks iekrāja 13 punktus. Ņižņijnovgorodas komandā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Didžons Tompsons.

Pirmajā ceturtdaļā nevienai komandai neizdevās iegūt būtisku pārsvaru, savukārt pirmā puslaika beigas veiksmīgāk aizvadīja viesi, kam izdevās atrast plaisas “VEF Rīgas” aizsardzībā, kā arī noturēt mājiniekus pie sava groza. Otro puslaiku “Ņižņij Novgorod” sāka ar astoņu punktu pārsvaru (45:37), tomēr “VEF Rīga” ar sakārtotu aizsardzību un iedvesmu uzbrukumā pakāpeniski panāca līdzsvaru. Dairis Bertāns caurgājienā trieca bumbu grozā no augšas, un rezultāts kļuva neizšķirts 57:57. Savukārt pirms pēdējā pārtraukuma Donats Zavacks ar trīspunktu metienu vadībā jau izvirzīja  “VEF Rīgu” (64:61).

Pēdējā ceturtdaļā izredzes uz uzvaru saglabāja abas komandas, turklāt  “VEF Rīgai” palīdzēja precizitāte no trīspunktu līnijas, kur trāpīgs bija gan Zavacks un Kaspars Bērziņš, gan Roulends. Arī pēdējās minūtes spēle ritēja punkts punktā, un 8,9 sekundes pirms spēles beigām pēc Roulenda rezultatīva caurgājiena “VEF Rīgai” bija minimāls pārsvars (87:86), taču Semjons Antonovs sekundi pirms spēles beigām trāpīja  “Ņižņij Novgorod” uzvaru nesušu trīspunktieku.

Abas komandas jau pirms savstarpējās cīņas bija nodrošinājušas vietu izslēgšanas spēlēs. “VEF Rīga” regulāro sezonu pabeigs 24.martā Krasnodarā pret  “Kubaņ-Lokomotiv”.

B grupas turnīra tabulā Latvijas čempioni ar 10 uzvarām 17 spēlēs ieņem 4. vietu, bet “Ņižņij Novgorod” ar 10 panākumiem ir 5. vietā.