×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
23. novembris, 2016
Drukāt

Veido centru pret hibrīddraudiem (1)

somija_7

Helsinki. Somija grasās izveidot jaunu starptautisku centru, kas būs atvērts Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīm, lai stātos pretī tā dēvētajiem hibrīddraudiem, cita starpā vēršoties pret dezinformāciju un radikalizāciju. Krievijas dezinformācijas operācijas un džihādistu grupējuma “Islāma valsts” jaunā taktika ir draudi, pret kuriem vērsīsies Helsinkos bāzētais centrs, kas, izmantojot ekspertu tīklu, nodrošinās dalībvalstu informētību. Ar hibrīddraudiem tiek saprasts ietekmes metožu sajaukums, ieskaitot diplomātiskos, militāros, ekonomiskos un tehnoloģiskos soļus, kas tiek īstenoti bez oficiālas kara pieteikšanas. Somijas iniciatīvu atbalsta ES ārlietu dienests un NATO sekretariāts, kā arī ASV, Vācija, Francija, Britānija, Spānija un Itālija. Centrs oficiāli tiks dibināts nākamgad, un tā budžets būs divi miljoni eiro. Tā lielāko daļu segs Somija, kur jau ir izveidots vietējais tīkls drošības informācijas izplatīšanai, turklāt valstī ir labi Krievijas jautājumu eksperti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Vai tad ar tā saukto Rīgā bazēto Izcilības centru smadzeņu skalošanai un troļļošanai, tautas viedokļa koriģēšanas instrumentu vadībai masu mēdekļos nepietiek?
  Patiešām?
  Tad mūsu valstsvīriem vajadzētu pārliecināt, ka šāds otrs centrs ir par jaunu JĀVEIDO RĪGĀ KAS IR EFEKTĪVĀK DĒĻ TĀS ĢEOGRĀFISKĀS UN STRATĒĢISKI NOZĪMĪGĀS ATRAŠANĀS VIETAS BALTIJAS CENTRĀ! Valodu barjerai nav nozīmes mūsu elektronikas laikmetā, jo tiešsaistē var piesaistīt jebkura reģiona iedzīvotājus konkrētu darbiņu paveikšanai!
  Tādā veidā mūsu valsts varētu iegūt papildus līdzekļus miljoniem dolāru apmērā no NATO šim mērķim izdalītās naudas, kas budžetā ir ļoti nepieciešami!!!
  Tas arī mūsu valstī varētu radīt papildus tūkstošiem patiešām labu smadzeņu skalošanas speciālistu labi apmaksātu darba vietu, DZELTENĀS PRESES UN TAM PIELĪDZINĀTO MASU MĒDEKĻU PĀRSTĀVJU BŪTISKU PAPILDUS FINANSĒJUMA IEGUVI!!!
  Citādi šie tik te cenšas savstarpējo kašķi taisīt, lai nepatrūktos darbiņi!
  Iedomājieties, kas tas būtu par spēku ārējā ienaidnieka tēlu radīšanā JEBKURĀ NEPIECIEŠAMAJĀ VIRZIENĀ Latvijai nozīmīgos ekonomiskās un politiskās attīstības krustceļos!
  CITĀDI VĒL LUMPEŅI SĀKS PATSTĀVĪGI DOMĀT UN ANALIZĒT, kādi ir iemesli Latvijas problēmām! To nu nekādi nedrīkst pieļaut!
  Citādi vairs pat var nedarboties labi iestrādātie saukļi, ka visu nelaimju, valsts un tās iedzīvotāju finanšu problēmu cēlonis ir korupcija, MILZĪGĀ ĒNU EKONOMIKA, nevis sistēmiski ieviestie tautu finansiālās paverdzināšanas algoritmi, kur konkrētās v-sts pilsoņi vairs faktiski nav noteicēji savā zemē!
  Sveiciens visiem brīva viedokļa izpausmes dzēsējiem, bloķētājiem, cenzētājiem un Satversmes 100.panta pārkāpējiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+