Kultūra
Kultūrpolitika

Daugavas stadionā jau veido scenogrāfiju lieluzvedumam “Māras zeme”0

Ilmāra Znotiņa/LNKC foto

Daugavas stadionā sākusies deju lieluzveduma “Māras zeme” scenogrāfijas uzbūve, informē svētku komunikāciju speciāliste Inga Vasiļjeva.

Daugavas stadionā vairāk nekā 18 000 visu paaudžu dejotāju izdejos mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas Republikas simtgades svinībām.

Caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu četros nosacīti izveidotos tautas vēstures posmos tiks iezīmēta tautas dejas un dziesmas ciešā saikne ar cilvēka mūža ritumu un viņa laiku, bet katras daļas centrā īpašā aranžējumā būs sadzirdami arī Dziesmu svētku repertuāra motīvi.

Galerijas nosaukums

Saistītie raksti

Deju lieluzveduma “Māras zeme” ģenerālmēģinājums notiks 5. jūlijā, koncerti – 6. un 7. jūlijā plkst. 22. Visas biļetes ir pārdotas, taču koncerts būs skatāms LTV 1 7.jūlijā plkst. 22, kā arī publiskajās skatīšanās vietās Rīgā un visā Latvijā.

Šodien Daugavas stadionā pulcējas visu deju kolektīvu vadītāji, lai iepazītos ar atjaunoto stadionu, pašu pasākuma norisi, kā arī ar svarīgiem organizatoriskiem jautājumiem.

LA.lv