×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Vējonis nodos svinīgo solījumu. Kā izvēlējies komandu un dzīvesvietu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien Saeimas ārkārtas sēdē Raimonds Vējonis nodos Valsts prezidenta svinīgo solījumu. To vēros Latvijas bijušie prezidenti, kā arī diplomātiskā korpusa pārstāvji, ministri un citas amatpersonas.

Parasti Valsts prezidents savu komandu noformē, vēlākais, nedēļu pirms zvēresta nodošanas Saeimā. Andris Bērziņš savus padomniekus nosauca jau pirmajā nedēļā pēc ievēlēšanas, bet Raimonda Vējoņa padomnieki netika atklāti gandrīz līdz inaugurācijas dienai. Visticamāk, tādēļ ka viņam nebija laika nodarboties ar komandas veidošanu, jo bija jāturpina pildīt aizsardzības ministra pienākumi. Vējoņa priekšgājēji – Valdis Zatlers un Andris Bērziņš savus sadarbības partnerus sāka uzrunāt tūdaļ pēc ievēlēšanas, jo nebija aizņemti ar citiem darbiem.

Kad Vējonis saņēma Saeimas vairākuma atbalstu, skaidrs bija vienīgi tas, ka Valsts prezidenta kanceleju turpinās vadīt prezidenta Andra Bērziņa izvēlētais cilvēks Aleksandrs Bimbirulis – jurists, kurš Rīgas pilī ienāca no banku sektora. Viņš pastāstīja, ka 9. jūlijā jaunais Valsts prezidents dosies savā pirmajā ārvalstu vizītē uz Igauniju, lai tiktos ar Igaunijas Valsts prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu, kā arī sniegtu interviju Igaunijas sabiedriskajā televīzijā. Tā ir tradīcija, ka Baltijas valstu jaunievēlētā prezidentu pirmā ārvalstu vizīte ir uz kādu no brālīgajām kaimiņvalstīm.

Padomniece Manika – pieredzējusi diplomāte

R. Vējonis par padomnieci ārlietās izraudzījies karjeras diplomāti, bijušo Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieci Eiropas lietās Maiju Maniku, kas strādājusi arī par ministrijas Ekonomisko un divpusējo attiecību direkcijas vadītāju, kā arī Latvijas vēstnieci Zviedrijā un Latvijas pārstāvniecībā Ženēvā. Pēdējā darba vieta bija Latvijas pārstāvniecība Eiropas Savienībā, kamēr Latvija bija prezidējošā valsts. Viņas kolēģi pastāstīja, ka Maija Manika nekad nav rāvusies priekšplānā, bet vienmēr ļoti profesionāli veikusi savu darbu un ir viena no labākajām speciālistēm valstī ārējās ekonomikas jautājumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. banānu republika Atbildēt

    Lembergs var būt mierīgs. Vējonis problēmas viņam nesagādās.

  2. Viss Ok! Bišķi jocīgi tikai izskatās tas padomnieks ekonomiskos jautājumos, proti, A.Jekabsons: vēsturnieks, uz Krieviju orientēts politiķis. Vai tad patiešām nav mums ekonomistu, kas ir strādājuši jautājumos par mūsu ekonomikas integrāciju ES? Vai tad ilūzijas veidot ar Krieviju drošu un stabīlu ekonomiku vēl nav atstājušas mūsu politiķu galviņas? Kaut gan saprotu, ka atsevišķiem vīriem, tēlot pieslieci Krievijai var izrādīties ļoti izdevīgi. Bet vienalga, atliek tikai novēlēt jaunam prezidentam veiksmi un, kopā ar Latviju, lielus panākumus. Ceru, ka Prezidenta pils beidzot sāks pildīt savas funkcijas!

    • Kas tur jocīgs,ja pēc Vējoņa urunas jāsaprot,ka viņš pats būdams 1/2 krievs slavēja un izcēla nez kapēc krievus/ Antoņenko un K…/ kas pasaulē reklamē Latviju.Absurdi pieminēja Zolitūdi.Lai gan vēru,ka ir tur liela loma,ka bojā gājušie pārsvarā krievi,jo par latviešiem ne Liņova,ne Ušaks tā neceptos un pieminekļus nestutētu.Raiņa kapus nespēj salabot !!Tas nu bija pretīgi,ka Vējonis pirmajā urunā PATS !! sadalīja iedīvotājus pēc tautības.Vai to bija jāsaka un jāatgādina,pie tam ne latvietim par plusu !Piesvieda pagali ugunī lai latvietis jūtas vainīgs.”Perfekts”sākums !

  3. Problēma, ne prezidents ?
    Diez, kas ir tās bildē – melnās un nesmukās, ar dzelzs riņķiem, kā indiāņu virsaišiem un sēru tērpos?

Draugiem Facebook Twitter Google+