Latvijā
Politika

Vējonis mudina Vešņakovu kliedēt bažas par Krievijas nodomiem Baltijas reģionā 16

Foto – Timurs Subhankulovs

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) ceturtdien tikšanās laikā ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu aicināja Krievijas pusi būt atklātākiem, lai kliedētu bažas par Krievijas mērķiem un nodomiem Baltijas reģionā.

Aizsardzības ministrijā informē, ka Vējonis ar Krievijas vēstnieku Latvijā ticies, lai pārrunātu pastiprinātās Krievijas militārās aktivitātes Latvijas pierobežā.

Aizsardzības ministrs norādījis, ka nav izprotami Krievijas pastiprināto un bieži vien izaicinošo Krievijas aktivitāšu mērķi iepretim Baltijas valstīm, kas viennozīmīgi veicina spriedzi.

“Krievijas militārās aktivitātes Latvijas pierobežā raisa bažas par drošības situāciju reģionā, jo īpaši Ukrainas notikumu kontekstā, tāpēc aicināju vēstnieku skaidrot, kāpēc kuģi un lidaparāti veic manevrus dažu kilometru attālumā no mūsu valsts robežas. Izpaliekot paskaidrojumam, rodas jautājumi – kas ar šo tiek vēstīts Latvijai un, vai tā ir Krievijas spēku demonstrācija,” skaidroja Vējonis.

Viņš arī uzsvēris, ka Latvijas interesēs ir veidot konstruktīvu dialogu un sadarbību ar Krieviju: “Mēs esam par labām kaimiņattiecībām un viens no labu attiecību priekšnosacījumiem ir spēja atklāti runāt par bažām un neskaidriem jautājumiem.”

LA.lv