×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
12. oktobris, 2016
Drukāt

Vējonis pieļauj, ka jādiskutē par partiju finansēšanu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Iespējams, Latvijā būtu jāsāk diskusija par nepieciešamību mainīt partiju finansēšanas sistēmu, šādu viedokli pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) žurnālistiem pauda Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Runājot par iespējām ierobežot ziedojumu apmēru partijām, prezidents norādīja, ka ir gadījumi, kad partijām jāatdod ziedotā nauda, turklāt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemēro noteiktus sodus.

“Ja sodi nedarbojas, ja ir idejas uzlabojumiem, vispirms jārīkojas valdībai. Ja nemaldos, arī valdības deklarācijā kas tāds jau ir ierakstīts attiecībā uz likumdošanas uzlabošanu partiju finansējuma jautājumā. Protams, varbūt šeit vietā būtu diskutēt par to, kā rīkoties,” uzskata Vējonis.

Pēc politiķa vārdiem, ja aizliegtu privātpersonām ziedot partijām, rastos jautājums, kā šo finansējumu aizvietot. Iespējams, ka varētu palielināt valsts finansējumu partijām, sprieda prezidents.

Savukārt par aizliegumu partijām reklamēties prezidents bija skeptisks, paužot bažas, vai tas nesagraus “veselu tautsaimniecības nozari”. “Tāpēc šāda diskusija, ļoti iespējams, jāsāk parlamentā, un varbūt kādi rezultāti tiks panākti,” sprieda Vējonis.

Savukārt taujāts, vai prezidents nāks klajā ar kādu likumdošanas iniciatīvu šajā jautājumā, Vējonis sacīja, ka parlamentam jātiek skaidrībā ar pašreizējo piedāvājumu. “Ja to noraida, tad prezidents var skatīties, vai nākt klajā ar kādu likumdošanas iniciatīvu šajā,” izteicās politiķis.

Tikmēr Kučinskis atzina, ka partiju finansēšanas likums ir jāuzlabo, taču “jautājums ir par īsto laiku un priekšlikumiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Valdības ar tās rokas puišiem un meitām ir visos laikos dzīvojusi un dzīvo zili zaļi uz tautas rēķina, viņu neinteresē nedz Satversme ne pašu izdotie likumi, kas bezatbildīgi sagatavoti, lai imitētu darbu.Kāpēc Jūs neviens neņemat galvā vēstures mācību?Kāpēc Jūs nelikvidējat šo partiju sistēmu,lai vēlētāji varētu izvēlētie par ko balsot un arī prasīt no šiem cilvēkiem darba rezultātu. Tagad, Saeima kopā ar valdību ir valsts valstī, kuri neko nezin kā dzīvo,jūtas un pārtiek tautas lielākā daļa.

  2. Svētā Magdalēna,par ko mums TĀDS! Dieva sods ar tik stulbiem politikāņiem!!?? Pārlasiet vēlreiz KO un par ko mēģina !! maut prezidents !!Sajūta,ka šis cilvēks nav turējis rokā kaut vienu jēdzīgu daiļliteratūras darbu,NERUNĀJOT par diplomātiju /lasu Latvijas ārpolitika un diplomātija 20.gs./ – IZLASIETB Vējoni!Iznākusi laba V.Vītola grāmata”Pārdomas par Krieviju”, A.Aplbaumas” Dzelzs priekškars”utt.Ir tik daudz izziņas materiālu lai nebūtu stulbs,lai prastu runāt ,veidot viedokli utt.Kritizējām a.Bērziņu,bet viņš nebija stulbs un prata / gan lēni/, izteikt savu loģisku viedokli,bet Vējonis – pilnīgs armagedons,vai ne LA ??Cenzēsiet?Nelīdzēs Vējonim kļūt gudrākam !!
    KAPĒC netiek cenzēti Pundurs ,J.Krūmiņš u.c.,kuri runā retas rupjības un cūcības? Naudu maksā ?KURAM?

  3. Vējonis jau ieņēmis goda pilno vietu Priedīša taisītajā latviešu idiotismu kolekcijā un savā facebook kontā.

  4. Vējonis jau ieņēmis goda pilno vietu Priedīša latviešu idiotismu kolekcijā un facebook kontā ar labu bildi!

  5. Nu, ko tur lemt vai spriest, jāatdod partijām visu budžetu, lai sadala savā starpā, kā rezultātā tiksim no visām vaļā, jo neceru, ka kāds paliks dzīvs plēšoties savā starpā, kuram vairāk tiks!

Draugiem Facebook Twitter Google+