×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Vējonis un IIvess lielo valstu tirgu iekarošanai rosina veicināt Latvijas un Igaunijas uzņēmēju sadarbību (3)

Foto - Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kancelejaFoto - Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Lai iekarotu lielo valstu tirgus, kuros nepieciešamo preču apjoms ir ļoti liels, Latvijas un Igaunijas uzņēmējiem būtu jādarbojas kopā, nākot klajā ar kopīgu piedāvājumu, kas veicinot konkurētspēju, šādu viedokli tikšanās laikā Igaunijā pauda Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Uzsākot savu pirmo ārvalstu vizīti, Vējonis tikās ar Ilvesu, kurš, izsakot pateicību par izrādīto godu Igaunijai to apmeklēt kā pirmo valsti savā prezidentūrā, uzsvēra, ka tā ir kā iespēja panākt, lai abu valstu attiecības kļūst vēl ciešākas, aģentūru LETA informēja prezidenta Preses dienestā.

Tāpat Igaunijas prezidents apsveica Latviju ar veiksmīgo prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē, norādot, ka viņš ir dzirdējis par to tikai labas atsauksmes un aicināja Latviju dalīties pieredzē ar Igauniju, kuras prezidentūra ir gaidāma 2018.gadā. Amatpersonas, runājot par aktuālo ES, izklāstīja savus redzējumus par situāciju Grieķijā un Vidusjūras reģionā saistībā ar pieaugošo bēgļu plūsmu. Runājot par Grieķiju, abi prezidenti bija vienisprātis, ka šobrīd būtiski ir sagaidīt no Grieķijas kvalitatīvu piedāvājumu tālākajai rīcībai. Savukārt attiecībā uz iespējamajiem risinājumiem bēgļu problēmai, Vējonis sacīja, ka ES valstīm jābūt solidārām, tomēr tām būtu arī jāmēģina uz šīs problēmas risināšanu skatīties daudz plašāk, ieguldot bēgļu plūsmas samazināšanā.

“Latvija un Igaunija vienmēr uzturējušas ļoti ciešas attiecības un ļoti līdzīgu pieeju daudzu starptautisku jautājumu risināšanā. Mums ir lieliskas divpusējās politiskās attiecības. Mēs cieši sadarbojamies ES un NATO daudzos jautājumos, ar kuriem mēs saskaramies mūsdienu pasaulē,” sacīja Vējonis, piebilstot, ka pašreizējās ārējās situācijas radītās grūtības un problēmas nosaka, ka Latvijai un Igaunijai ir jāsadarbojas vēl ciešāk.

“Mēs esam kaimiņi, kas saskaras ar tiem pašiem ārējiem izaicinājumiem. Šobrīd mūsu galvenais uzdevums ir mūsu militārās sadarbības stiprināšana. Tāpat Latvijai un Igaunijai jāpilnveido sadarbība kopīgā militārā iepirkuma jomā un ES ārējās robežas stiprināšanā,” pauda Vējonis.

Abi prezidenti sarunā arī apsprieda Baltijas attiecības ar Krieviju, norādot uz kopīgām bažām par Krievijas rīcību. Vējonis sacīja, ka šajā situācijā, ņemot vērā Krievijas rīcību pēdējā gada laikā, un Minskas vienošanās nepildīšanu nav iespējams runāt par attiecību uzlabošanos. Īpaši prezidents atzīmēja kopīgas ES un NATO pozīcijas un viedokļa nozīmi, turpmāk veidojot sadarbību. Viņš arī īpaši izcēla Latvijas bažas par Krievijas militāro aktivitāti pie Baltijas robežas gan gaisa telpā, gan dažādu militāro mācību gaitā.

Tāpat Vējonis savas pirmās vizītes laikā norādīja uz ekonomiskās situācijas uzlabošanās nozīmi, lai stiprinātu stabilitāti un drošību valstī kopumā. Kā būtiskāko uzdevumu viņš minēja Baltijas un Igaunijas ekonomisko saišu stiprināšanu, kā lielisku piemēru minot “Latvijas Finiera” līdzšinējo darbu Igaunijā un ražošanas paplašināšanas ieceres jau tuvākā gada laikā.

Amatpersonas arī apsprieda Krievijas ekonomisko sankciju ietekmi uz abām valstīm. Abi prezidenti bija arī vienisprātis, ka lielu valstu tirgu iekarošanā, kuros nepieciešamo preču apjoms ir ļoti liels, abu valstu uzņēmējiem būtu jādarbojas kopā – tie varētu nākt ar kopīgu piedāvājumu šādos tirgos – tādā veidā šis piedāvājums būtu ievērojami konkurētspējīgāks.

Savukārt sarunā ar Igaunijas parlamenta priekšsēdētāju Vējonis uzsvēra, ka parlamentārajai sadarbībai vēl ir plašas izaugsmes iespējas, aicinot abu parlamentu sadarbības grupām būt aktīvākām, savstarpēji apspriežot aktualitātes. Puses apmainījās viedokļiem par situāciju Grieķijā un migrācijas problēmu risināšanu ES, kā arī pārrunāja situāciju Ukrainā.

Kā ziņots, jaunais Valsts prezidents Vējonis, uzņemoties amata pienākumus, vakar Saeimas ārkārtas sēdē nodeva svinīgo solījumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Skats no malas-Streips?

  2. Mūsējais smukāks.

  3. a kapēc Vējonis bez kundzes?

Draugiem Facebook Twitter Google+