Latvijā
Sabiedrība

Vējonis un Kučinskis sveic pareizticīgos un vecticībniekus Ziemassvētkos 16


Pareizticīgo Ziemassvētkiem veltīts dievkalpojums Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.
Pareizticīgo Ziemassvētkiem veltīts dievkalpojums Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.
Foto LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) svētdien sociālajā tīklā “Twitter” apsveikuši pareizticīgos un vecticībniekus Ziemassvētkos.

“Sirsnīgi sveicu visus Latvijas pareizticīgos un vecticībniekus Kristus piedzimšanas svētkos! Lai gaismas caurvīti Ziemassvētki, sniedzot un saņemot mīlestību un piepildot sirdis ar prieku un mieru!,” vēsta Valsts prezidenta tvitera konts.

Savukārt Kučinska tvitera kontā rakstīts: “Pareizticīgie visā Latvijā, no sirds sveicu Jūs Ziemassvētkos! Tas ir laiks, kad kristīgā pasaule gūst pozitīvas emocijas, garīgo mieru un iekšējo spēku turpmākajām dzīves gaitām. Veltiet šo laiku sev tuvajiem un savai ticībai!”

Kā ziņots, svētdien pareizticīgie un vecticībnieki Latvijā svin Ziemassvētkus – Kristus piedzimšanas svētkus.

Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus piedzimšanas katedrālē Latvijas Pareizticīgās baznīcas Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs kalpoja jau aizvadītajā naktī.

Rietumu kristīgajā baznīcā Ziemassvētki tiek svinēti 25.decembrī un 26.decembrī. Pareizticīgo baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram, tāpēc pirmie Ziemassvētki tiek svinēti 7.janvārī. Latvijā ir aptuveni 400 000 tādu konfesiju pārstāvju, kuri Ziemassvētkus svin šodien.

Jautājums par oficiālas brīvdienas ieviešanu arī pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos, neskatoties uz vairākkārtēju aktualizēšanu, aizvien nav atrisināts, ierosinājumam līdz šim negūstot parlamenta vairākuma atbalstu.

LA.lv