×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Vēl četras viesu mājas saņem “Zaļo sertifikātu”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Starp "Zaļā sertifikāta" saņēmējiem - arī zīvesprieka akadēmija "Nu, Liela muiža!" Vaidavas pagastā.

Ceturtdien, 8. janvārī, Latvijas tūrisma mītņu nacionālā ekosertifikāta “Zaļais sertifikāts” izvērtēšanas komisijas sēdē tika piešķirti četri jauni sertifikāti, portāls LA.lv uzzināja uzņēmumā “Lauku ceļotājs”

Kopumā “Zaļais sertifikāts” piešķirts 73 viesu mājām Latvijā. Ceturtdienas sēdē 20 sertifikāti tika pagarināti, bet četri piešķirti no jauna. Sertifikātus saņēma dzīvesprieka akadēmija “Nu, Liela muiža!” Vaidavas pagastā, lauku māja “Donas” Smiltenes novadā, brīvdienu māja “Ores apartamenti” Tērvetes novadā un viesu māja “Odzienas krogusmāja” Pļaviņu novadā.

Zaļais sertifikāts ir vides kvalitātes zīme lauku tūrisma mītnēm. Zīme norāda, ka šī sertifikāta saimnieki domā par to, lai piedāvātu viesiem kvalitatīvus, videi draudzīgus lauku tūrisma pakalpojumus. Sertifikātu piešķir uz trim gadiem, pēc tam notiek atkārtota apsekošana, ja saimnieks vēlas sertifikātu pagarināt.

Zaļā sertifikāta galvenās vērtības ir atbildīga saimniekošana, nekaitējot dabai, tīra lauku ainava un kopta lauku sēta, no dabīgiem produktiem gatavots ēdiens, īpaši piedāvājumi, kas tuvina dabai, vietējās vēstures, amatu un sadzīves tradīciju iepazīšana, kā arī aktīvā atpūta – velo takas, laivu braucieni, pārgājienu maršruti, slēpošanas trases, sporta laukumi, peldvietas.

Zaļā sertifikāta piešķiršana tiek īstenota ar Latvijas Vides Aizsardzības fonda atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+