×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Gribat uzlabot iespēju nokļūt pie ārsta – pievienojieties! Saruna ar Valdi Keri (46)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Kamēr Veselības ministrija (un ministrs) mums stāsta, kā izlietos 55 miljonus eiro, lai Latvija kļūtu par valsti, kurā dzīvo veselīgākie cilvēki pasaulē, tikmēr Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) gatavojas vērienīgai protesta akcijai pret veselības aprūpes politiku. Tā notiks 20. aprīlī, kad Rīgā būs pulcējušies Eiropas Savienības veselības ministri. Ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko situāciju, mediķu protesti ir nevēlami, brīdina veselības ministrs Guntis Belēvičs. Turpretī LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris ir pārliecināts, ka akcija notiks īstajā laikā, jo Latvijas politiķu rīcība ir klajā pretrunā ar Pasaules veselības organizācijas un Eiropas Komisijas ieteikumiem. Vēl vairāk – saskaņā ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas datiem veselības aprūpes pieejamība Latvijā ir vissliktākā Eiropas Savienībā. V. Keri iztaujāja žurnālisti Voldemārs Krustiņš un Māra Libeka.

V. Krustiņš: – Vai arodbiedrība ir saņēmusi atļauju piketa rīkošanai?

– Esam no Rīgas domes saņēmuši atļauju rīkot protesta akciju pie Nacionālās bibliotēkas no Mūkusalas ielas puses. Tas nozīmē, ka mūs varēs redzēt pa oficiālā pasākuma zāles logiem. Akcijas laikā drīkstēsim skaļi paust viedokli.

– Vai jums ir zināms, cik patriotu piedalīsies?

– Pieteikušies jau vairāk nekā pieci simti. Zvana cilvēki no reģioniem, ne tikai no mūsu arodorganizācijām, bet arī Latvijas Pensionāru federācijas, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas, arī citām arodbiedrībām. Stāsta mums, ka daži Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvji neiesakot piedalīties. Tiesa gan, nevienu pie rokas noķēris neesmu. To, ka mēs vedinām uz demonstrāciju, to gan skaidri pasakām. Bet mēs noliedzam, ka to darām, pildīdami politisku pasūtījumu.

– Kurš to apgalvo, ka jūs rīkojaties politiski?

– Plašsaziņas līdzekļi. Mums bijuši nepatīkami pārsteigumi, saskaroties, piemēram, ar TV3 un tajā skaitā raidījumu “Nekā personīga”, kā arī lasot ziņas interneta portālos. Ar dažiem mums pat bija oficiāla sarakste, kurā lūdzām veikt labojumus. Mūsu lūgumu izpildīja, bet nelaime tā, ka pēc labojuma ziņa par gaidāmo protesta akciju no portāla ātri pazuda. Pieņemsim, ka nejauši.

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. Lielāko daudzumu ārstu vajadzētu atlaist, lai rok grāvjus! Viņus cilvēkiem pat tuvumā nedrīkst laist!
  Slimnīcās, poliklīnikās u.c. vajag žurnālus, kur pacients var ielikt atzīmi katram medicīnas darbiniekam!
  Kaut gan attieksme pret slimnieku varbūt ir uzspēlēti augsta, bet reāli ārsts nobendē pacientu ar smaidu uz lūpām!!!!!

 2. Ārsti speciāli rada rindas, jo par katru apmeklējumi slimniekam ir jāmaksā!!!!!!!
  Ārstiem algu vajadzētu maksāt nevis pēc slimnieku skaita, bet gan pēc IZĀRSTĒTO daudzuma!!!

 3. Kopš kura laika alga nosaka zināšanu līmeni un attieksmi pret pacientu???????????
  Kā muļķis var ārstēt labāk, ja lielāka alga??????????
  Cik dakteri uztaisījuši invaliditātes veseliem cilvēkiem?????
  Kāpēc dakteris piesaista pacientu un itkā ārstē, bet patiesībā, dod viņam dzert visādus draņķus, kuri ne tikai neārstē, bet varbūt ir pat kaitīgi??????????

 4. Kerim kaa Latvijas ienaidniekam jaaatbriivo sii vieta.

 5. ................... Atbildēt

  keris labi zin, kur paliek nauda, gaidi, ka ies uz prokuratūru

 6. Gribat arī turpmāk “rauties pa diviem darbiem”?!

 7. Latvijas politiķi iedzīvotāju veselības uzlabošanai ir pacentušies pat pievienotās vērtības nodokli pašai nepieciešamākajai ikdienas pārtikai saglabāt vairākkārt augstāku,nekā Itālijā (4%),Spānijā (4%),Kiprā (5%),Portugālē (6%) un Grieķijā (6,8%)!

 8. Par Latvijas politiķu rīcības klajo pretrunu ar Pasaules veselības organizācijas un Eiropas Komisijas ieteikumiem,nav ne mazāko šaubu! Jo Latvija ir palikusi vienīgā no visām 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm,kurā nav atjaunota pat visu strādājošo un viņu ģimeņu locekļu veselības obligātā apdrošināšana! Par to netiek pat vairs runāts,tā netiek pat vairs pieminēta!

 9. Kerim nav ne kauna ,ne goda,pārdevis savu dvēseli Ušakovam,darbojas kopā ar viņa bandītiem!

 10. A.g Ķera kungam, vajadzētu rādīt piemēru citādā veidā! Piemēram brīvprātīgi noliekot diplomu par Hipisu sajaukušiokrāta zvēresta nepildīšanu! Derētu arī noskaidrot, ar kādiem glauniem autiņiem brauks šie izkāmējušie mediķi uz to balagānu! Tik tiešām, milzīgs kauns demokrātiskās Eiropas priekša! Mums ir ļoti laba medicīna, jo, piem. pie ārsta var pierakstīties pa telefonu, bet tādi ķeri visu sajaukuši! Kas tādiem divinieku karaļiem deva diplomus>

 11. Tam vajadzētu būt pasākumam pret nabadzību un aicinu piedalīties visus invalīdus, pensionārus un bezdarbniekus, kas šajā valstī jūtas kā nabagi. Valstij nauda ir, tikai tā tiek organizēti izzagta. Prezidentūras pārstāve Jākobsone attaisno mājaslapas €144 232 dārdzību: “Dānijas lapa izmaksājusi €1 000 000!” Speciālisti saka, ka pārmaksa ir 10 reizes!!!

  • Ja valstij nauda ir, tas nenozīmē, ka tā jāizdaļā pa labi un pa kreisi, visiem, ko tā aicini uz saietu , vajadzētu paskatīties vispirms uz sevi, ko paši dara savā labā. Tu esi saklausījusies saukļus par valsts izzagšanu, ja ir fakti, sniedz tiesā, bet nevajag cerēt uz tiem līdzekļiem, ko citi ar godīgu darbu nopelnījuši.

 12. Nesen nācās būt Stradiņos un biju pārsteigta par redzēto. Vidējā med.personāla vidū daudz darbinieču omīšu vecumā. Visu cieņu viņu izturībai, bet skats ir bēdīgs – kājas piepampušas, paiet grūti, lēnām tipina. Tur es skaidri ieraudzīju, kas notiek, kad jaunie mediķi brauc prom, jo ar mazajām aldziņām spēj iztikt galvenokārt pensionētie mediķi, īpaši vidējais med.personāls. Tādēļ atbalstu Valdi Keri, kurš pamatoti prasa pieškirt vairāk naudas medicīnai.

  • Nacionālais veselības dienests ar ministrijas akceptu var piešķirt naudu algām cik grib, bet iestāžu vadītāji aizbildinoties, ka jāveic iepirkumi, remonti utt naudu nenovirzīs mediķu algām, bet tikai administrācijai, presese sekretāriem un vēl visādiem personāžiem. Šādi Keraorganizētie streiki ir pa tukšo. Vai tad šajos steikos piedalās slimnīcu valdes locekļi Bokas uc. Nē, jo viņiem visi ir kārtībā. Tas ir tikai teātris, kas plānots kopā ar Saskaņu pavisam citu mērķu vārdā.

  • Jaunie jau grib miljonus, kau galvās tukšums! Vispirms parādi, ka esi zinošs un varošs dakteri un tad prasi!!!!!
   Ja kājas nenes, tad jāārstē kaite! Ja dakteris nezin kā sevi izārstēt…. kā viņš var ārstēt citus???!!!
   Naudu jāprasa SC un Ārodbiedrībai!! Kas tas par murgu, ka ārodbiedrības finansē partijas?
   Varbūt arī slimniekus ārstē pēc partijas piederības???
   JA ESI SC BIEDRS… TEVI IZĀRSTĒS, JA NE VAINO SEVI!!!!!!!!!!!!!!!

 13. Visu cieņu Valdim Kerim! Pilnībā viņu atbalstu. Ģimenes ārstam ir aizdomas par vēzi, bet ārstēšana nenotiek, jo slimniekam 3 mēnešus jāgaida rindā uz izmeklēšanu, tikmēr vēzis strauji aug. Cilvēkiem it kā ir tiesības ar ģimenes ārsta nosūtījumu izmeklēties un ārstēties lētāk, bet – beigušās kvotas! Tātad slimniekam jāmaksā vismaz 30 eiro par speciālista konsultāciju, bet par izmeklējumiem – vēl daudzkārt dārgāk. Lai mūsu veselības ministrs un valdība pastāsta Eiropas Savienības pārstāvjiem par šo Latvijas brīnumu – kvotām, kas ir veids, kā cilvēkam faktiski liegt iespēju saņemt valsts garantēto ārstēšanu! Uz gūžas endoprotezēšanu cilvēki gaida gadiem ilgi un katru dienu mokās ar neciešamām sāpēm. Atcerēsimies arī mazo slimnīcu slēgšanu. Cilvēku naktī ar ĀP aizved uz slimnīcu, bet tur nepatur un nakts vidū izliek uz ielas – ej, kur gribi! ĀP neesot taksis! Īpaši interesanta situācija rodas, ja slimnieks ir laucinieks. Citās valstīs ĀP šādās situācijās slimnieku aizved uz mājām. Atcerēsiemies, kā 90-gadīgu neredzīgu onkulīti “pēc palīdzības sniegšanas” nakts vidū izmeta no Stradiņiem! Nedrīkstot vest mājās un izmantot dārgo slimnīcas transportu, kaut gan oknulītis dzīvoja tikai pāris kvartālus tālāk. Ja lauku mājā cilvēku piemeklē insults, ĀP nespēj atbraukt tik ātri, lai būtu iespējams sniegt efektīvu neatliekamu palīdzību. Varētu minēt daudz šādu piemēru. Visos gadījumos valdība atbild- nav naudas!

 14. Keris sašķels arodbiedrību un tautu. Cik vāja ir šī cilvēka morāle un tas skaitās ārsts – inteliģents.

 15. kremļa aģenti aicina uz streiku?

 16. Ak šausmas! Arī foto šo -to izsaka….
  Ja mediķu rindās nav pieprasīts (neņem), tad lien visādos priekšsēžos un uzdodas par “balsi no tautas” ! Kādai bezkaunībai un stulbumam jābūt, lai “dižotos” tieši 20. aprīlī! Visu cieņu G.Belēvičam, vienam no pēdējā laikā labākajiem veselības ministriem, kuram jātērē laiks ar šādiem musinātājiem! Tā vien gribas domāt, ja cilvēkam ir nepieciešamība saglabāt atpazīstamību un būt pamanītam, tad jāšūmējas un jāšumē sev līdzīgie! Nožēlojami…

 17. Esmu medicinas darbiniece ar 58 gadu darba staazu,tagad pensionare,man ir liels kauns par Kera riiciibu.

 18. dodies svaigā gaisā ,izkusties, ieelpo pilnu plaušu pavasari un nevajadzēs streikot.Dzīvo veselīgi ,nevajadzēs šo medicinu,farmacetisko rūpniecību.

 19. To nevar pielaut.Vairs nemaz nav kauna Kerim.Naudu no muusu nodokliem sanem par neko-tikai graut Latvijas prestizu un naidu starp cilveekiem.Valdiibai sis pasaakums ir jaaaizliedz.

 20. Neticami, ka tāds dtips abūjis ārsta diplomu. Piemaksātu, bet pie tāda kangara ārstēties neietu.
  Godprātīgajiem mediķiem tāds dara tikai kaunu un negodu.

  • Nesaprotu, kāpēc lamā viņu par kangaru. Vai tāpēc, ka Saskaņa vienīgā kaut vai pīāriski rūpējas par tautu, kamēr vienotība, zaļzemnieki un nacionāļi pat netēlo, ka viņiem kas rūp?
   Starp citu, kad Keris vēl bija Gaiļezera neiroķirurgs, tieši viņa operētajiem pacientiem bija vismazāk komplikāciju. Velti neietu pie viņa ārstēties, pašam par sliktu.

 21. Ja uzlabosies veselības aprūpe,ļautiņi kļūs kustīgāki ,aktīvāki,sparīgāki tiecoties pēc alkohola un smēķiem,lai grautu savu veselību un atkal būtu vajadzība pēc finansējuma palielināšanu medicīnai.
  Pieaugs pārdzērušos ,,rekordistu,, skaita kurus no ielas uzlasīs mediķi un vedīs uz slimnicu atdzīvināt,iepriekšējais rekordists tur nogādāts 98 reizes ,tā ziņoja prese.Palielināsies invalīdu skaits pārdzeršanās dēļ, soc.budžetam būs ietaupījums ,daudzi nenodzīvos līdz pensijas vecumam

 22. Te nav ko domāt! 20. aprīlī visiem, kam vien tas ir iespējams, JĀPIEVIENOJAS ŠIM PROTESTA PASĀKUMAM!!!!
  UN nevajag te muļķīgi spriedelēt par saskaņu. ( Šīs runas te zem dažādiem nikiem nāk no vienotības algotās troļļu fermas) Runa iet par mūsu visu veselību!
  Arī šajā intervijā var redzēt, cik Krustiņa kungs nelabprāt runā par šo pasākumu un uzdod Kera kungam tādus visai asus jautājumus, ar kuriem intervējamo iegāzt tomēr neizdodas. Arī protesta akcijas sākuma laiks nav publicēts. “Nejauši”, protams.
  Ak, nožēlojamie režīma kalpi! Kad beidzot jums pierāpos, ka jūs kalpojiet tiem, kuri mūs visus ( tai skaitā arī jūs) drāž un trallina.

 23. Demonstrācijas un piketi un streiki ir darbaļaužu vienīgais miermīlīgais cīņas veids attīstītajā Eiropā. Jā mēs to nedarīsim, tad mūsu valsts attīstība, labklājība ir apdraudēta. Jo politiķi tālāk par savu kabatu skatīties negrib un mums viņiem ir nemitīgi jāatgādina un jāpieprasa kalpot savai tautai nevis ES.

 24. Bija mums tāda ministre Rozentāle!!!!!!!!!! Kur viņa tagad? Saskaņā!!!!!!!! Ir jābūt aprobežotam lai nesaprastu Kera nodomus kopā ar Ušakovu !!!!!!!!!!!

 25. CIKOS IR TĀ PROTESTA AKCIJA?

 26. Mums ir jācīnās par savām tiesībām dzīvot, saņemt kvalitatīvu veselības aprūpi, par cilvēka cienīgiem dzīves apstākļiem. Mums pensionāriem invalīdiem ir tiesības dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi un ja valdība un Saeima 1/3 budžeta naudas izpļeperē savu personīgo un draugu interešu realizēšanai un partijas finanšu shēmu realizēšanai, tad tā nav mūsu atbildība, bet viņu atbildība. Aicinu visus pensionārus, invalīdus un bezdarbniekus piedalīties šajā piketā. Valsts ir domāta priekš Latvijas cilvēkiem, ne bagāto ES valstu ierēdņu uzturēšanai.

  • Esmu pensionārs, bet nepiedalīšos ne kādos piketos. Man pēdējo 10 gadu laikā bijušas 3 operācijas un piedevām vēl apstarošana, bet es nekad neesmu jutis sliktu apiešanos no mediķu puses. Man nekad arī nav bijis ko papildu maksāt, bet esmu saņēmis visu nepieciešamo palīdzību. Un tie kas te brēc, ka rietumos visa sabiedrība buntojas un streiko, tad redziet cik tālu nonākusi Grieķija.Arī pensijas vecums palielinās visās valstīs un dažās tas jau ir lielāks par Latviju. Lai jau tur iet tie kas pārdevušies SC un Vienotai Krievijai. Sevišķi skaļi lamājiet valdību, kad jūs uzņem Tv operatori. Būs mazbērniem ko palielīties

   • Tad tev ir palaimējies! Es piemēram pusotru gadu nevaru izārstēt muguras sāpes, jo lai veiktu kompjūtermonogrāfiju un magnētiskorezonansi, rinda jagaida vairāk par pussgadu un tad atkal jauna rinda pie speciālista. Bet visu laiku mugura taču sāp!

 27. Kāpēc žirnālisti kautrējās pavaicāt Kerim par viņa algu, kura, droši vien ir desmīt reizes lielāka par medmāsas algu. Plus cerība saņemt no Ušakova bonusus par aģitācijas kampaņas veikšanu Saskaņai intervijā, nav dzirdēts ka Saskņnas centrs vai Saskaņa daudzu gadu garumā kaut ko būtu paveikusi medicīnas nozares labā.

 28. Krivvalodigo kanāls jau gan nav vajadzīgs,jo tik daudz gadi ir pagājuši ,kuri grbēja tie seko un saprot,viņi taču nav pēkšņi nez no kurienes ieradušies Āfrikā ņi un citi iebraucēji nebija saskārušies ar mūsu valodu ,ir iemācījušies un labi šeit jūtas Tā nu šeit var ietaupīt veselībai

 29. par līgumu ar Saskaņu. Lūdzu, mediķi, sekojiet Ogres mediķiem un nepievienojieties. Kāpēc Keri nepārvēl?

 30. Lien jau lien Saskaņa kā īlens no maisa, tas pat aklam skaidrs!

 31. Vispār zūd jebkāda uzticība mediķiem, kuri sadarbībā ar Saskaņu rīko piketus. Cik ilgi tāds Keris vēl būs arodbiedrības priekšsēdētājs?

 32. Tiem arodbiedrību vadoņiem pašiem nepieciešama neirologa palīdzība, bet laikam nekur viņus nepieņem.

 33. Skaidrs, ka jautājums ir politizēts. Kera kungs, lūdzu nerīkojiet piketus pašu mediķu aizsegā. Pašiem mediķiem tagad jāpiketē, lai pacienti varētu nokļūt pie ārsta laicīgāk, ātrāk?! Lai šīs problēmas risina jerēdņu armija, kas par to saņem algu. Medmāsai apzinīgi jādara savs darbs un par to ir jāsaņem atalgojums, viņai nav jālūdz sabiedrībai, lai pieliktu pie algas. Ar to jānodarbojas tiem, kas atbild par finansēm.Lai tad pacienti arī piketē, ja nav apmierināti, ļaujiet mediķiem strādāt! Tā jau raujamies pa diviem darbiem! Mani paziņas brīnās, ka vēl neesmu sabrukusi, gadiem strādājot pa 260 stumdām mēnesī. Bet, ziniet, vēl esmu pat lepna, ka izturu, un uzmundrinu citus, ka nevajag slinkot, darbi ir visapkārt!

  • Pa kuru laiku Jūs guliet un atpūšaties? Kāda kvalitāte ir Jūsu darbam? Ne velti medmāsa fizioloģiskā šķīduma vietā vēnā ievadīja hipertonisko Na hlorīda šķīdumu, bet meitenīte Ventspils slimnīcā nomira. Tiesā tagad ārstu, ne medmāsu. Nav jāstrādā 2 slodzes un ar to jālepojas, bet jāsaņem normāls atalgojums par savu darbu, strādājot 8 h diennaktī, kā tas ir ārzemēs. Un jālauj strādāt jaunākām kolēģēm, kuras tagad pēc medicīnas koledžu un augstskolu beigšanas brauc uz ārzemēm. Piebilde- mācījās par Latvijas valsts naudu.

 34. Jo vecāks,jo dumj..s!

 35. Kļuvis par politiķi – sadarbībā ar ” Saskaņu” . Izstājos no arodbiedrības!

  • Skumji ka jebkuru pretēju viedokli un cenšanos apturēt valsts nozagšanu automātiski klasificē kā Saskaņas vai Kremļa roku.

Draugiem Facebook Twitter Google+