×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. novembris, 2013
Drukāt

Venecuēlā apcietinās tirgotājus, kas nepakļaujas cenu kontrolei

Venecuēlas prezidents MaduroFoto-LETA/AFP

Venezuelan President Nicolas Maduro speaks on national network from the Miraflores presidential palace in Caracas on November 29, 2013 to announce his new pack of economic measures. AFP PHOTO/JUAN BARRETO

Venecuēlas prezidents 29.novembrī nācis klajā ar kārtējiem “ekonomiskā kara” pasākumiem, draudot apcietināt tirgotājus, kas nepakļausies valdības cenu kontrolei.

Uzstājoties ar uzrunu televīzijā, Maduro paziņoja, ka varasiestādēm uzdots vērsties ar visu likuma bardzību pret tirgotājiem, kas paaugstinājuši cenas, un tos nekavējoties aizturēt.

Izmantojot parlamenta piešķirtas pilnvaras izdot dekrētus ar likuma spēku, Maduro uzdevis pazemināt tirdzniecības platības nomas cenas, kā arī aizliedzis ēku īpašniekiem pieprasīt nomas maksu ārvalstu valūtā.

8.decembrī Venecuēlā gaidāmas municipālās vēlēšanas, kas tiek uzskatītas par nopietnu pārbaudījumu Maduro pozīcijām.

Tās būs pirmās vēlēšanas, kopš viņš stājies amatā, nomainot mirušo populistisko līderi Ugo Čavesu.

Ar savu “pirmo zalvi ekonomiskajā karā pret buržuāziju un imperiālismu” Maduro nāca klajā pirms nedēļas.

Viņš deva rīkojumu pazemināt cenas mājsaimniecības iekārtu tirgotājiem, uzdodot dekrēta izpildes kontroli Nacionālajai gvardei.

Maduro dekrētā tika noteikts arī tirgotāju peļņas slieksnis, kā arī vēl vairāk pastiprināta kontrole pār ārvalstu valūtas plūsmām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+