×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

Venecuēla devalvē savu valūtu

Foto - AFPFoto - AFP

Venecuēla devalvējusi savu nacionālo valūtu bolivaru apstākļos, kad valdībai ir jātiek galā ar ievērojamu inflāciju un jāapmierina augošs pieprasījums pēc ASV dolāriem, ar kuriem tiek maksāts par importētām precēm.

Devalvācijā, kas ir piektā pēdējo 10 gadu laikā, valdība noteica jaunu kursu – 6,30 bolivari par ASV dolāru – līdzšinējo 4,30 bolivaru par ASV dolāru vietā. Venecuēlā pastāv plaukstošs melnais tirgus, kur ASV dolāra kurss pret bolivaru ir pat vairāk nekā trīs reizes augstāks par jauno oficiālo kursu. Venecuēlas viceprezidents Nikolass Maduro, kurš aizstāj slimo prezidentu Ugo Čavesu, ir apgalvojis, ka valdībai ir pietiekami daudz ASV dolāru no naftas ieņēmumiem, lai apmierinātu visas ekonomikas vajadzības.

Maduro paziņoja, ka valdība nolēmusi veikt valūtas maiņas aģentūras “restrukturizāciju” un pastiprinās to kompāniju pārraudzību, kuras saņem dolārus pēc oficiālā maiņas kursa. Viņš arī sacīja, ka valdība plāno apkarot inflāciju, vēršoties pret vairumtirgotāju mēģinājumiem spekulatīvi paaugstināt cenas.    Daži ekonomisti prognozē, ka devalvācija palielinās inflāciju līdz 25 procentiem šogad. Pērn inflācija bija 20 procenti.

Venecuēlas valdība kopš 2003. gada stingri kontrolē valūtas darījumus. Iedzīvotājiem un uzņēmumiem ir jāiesniedz pieteikumi valūtas maiņas aģentūrā, lai saņemtu ASV dolārus par valdības noteikto oficiālo kursu un ar tiem varētu samaksāt par importētām precēm vai segt ceļošanas un citus izdevumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+