Latvijā
Sabiedrība

Ventspils pašvaldība pieprasa LTV un radio atsaukt informāciju par sadarbības pārtraukšanu ar domi 16


Aivars Lembergs
Aivars Lembergs
Foto – Edijs Pālens/LETA

Ventspils pašvaldība pieprasa Latvijas Televīziju (LTV) un Latvijas Radio (LR) atsaukt informāciju par sadarbības pārtraukšanu ar domi, jo informācija neesot patiesa, liecina pašvaldības izpilddirektora Alda Ābeles parakstītās un LTV, LR un Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) adresētās vēstules.

Atsaucoties uz LTV vadītāja Ivara Beltes iepriekš pausto, ka LTV pārtrauc sadarbību ar Ventspils domi projektā “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī”, pašvaldība savā vēstulē televīzijai norāda, ka LTV apzināti maldinājusi sabiedrību, radot maldinošu priekšstatu, ka Ventspils dome kā publiska persona ir neuzticams sadarbības partneris. Pašvaldībā uzskata, ka izplatītā informācija nav patiesa, jo “Ventspils pilsētas domei ar LTV par projektu “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī” līgumattiecību nav”.

“Publiskajā telpā patiesais juridiskais LTV partneris netiek minēts, tādējādi uzskatām šādu LTV rīcību par neētisku un Ventspils pilsētas domi aizskarošu, parādot Ventspils pilsētas domi negatīvā gaismā,” norādīts vēstulē.

Tāpēc pašvaldība prasa LTV atsaukt ziņas un publiski atvainoties.

Līdzīgi argumenti izklāstīti arī vēstulē LR attiecībā uz radio vadītājas Sigitas Roķes pausto par lēmumu neturpināt sadarbību ar domi projektā “Muzikālā banka”.

Vakar savā iknedēļas preses konferencē Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) apgalvoja, ka Roķe melo, nodarbojoties ar politisko propagandu, jo domei neesot sadarbības ar radio, tāpat kā neesot sadarbības arī ar LTV.

Saistītie raksti

“Ceru, ka šādas dīvainības pamanīs Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, jo valsts radio un valsts televīzija jāvada politiski neitrālām personām,” preses konferencē teica Lembergs.

Jau vēstīts, ka LTV un LR nolēmuši pārtraukt sadarbību ar Ventspils pašvaldību izklaides raidījumu veidošanā, jo pilsētas domes priekšsēdētājs Lembergs ir bijis viens no aktīviem “oligarhu sarunu” dalībniekiem un apspriedis mediju ietekmēšanas un pakļaušanas veidus.

LA.lv