Latvijā
Kriminālziņas

Vērienīgā kontrabandas cigarešu realizācijā iesaistīts policists 16

Valsts policija

Valsts policija (VP) par vērienīgu nelikumīgu cigarešu realizāciju aizturējusi vairāku cilvēku grupu, tostarp arī kriminālpolicistu, aģentūru LETA informēja VP.

Aizdomās par tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju lielā apmērā 28.oktobrī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde Rīgas reģionā aizturēja četru personu grupu.

Viens no aizturētajiem aizdomās turētajiem ir kāds VP Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas inspektors, kuram šobrīd piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, tai skaitā arī aizliegums ieņemt amatu kriminālpolicijā.

Par minēto faktu ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta trešās daļas par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tas izdarīts lielā apmērā.

Kratīšanās izņemti kopumā 336 000 nelegālo cigarešu, tostarp ar Baltkrievijas akcīzes markām.

1964. un 1987.gadā dzimušajiem aizturētajiem tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, savukārt 1967. un 1977.gadā dzimušajiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Visi aizdomās turētie, izņemot 1977.gadā dzimušo vīrieti, iepriekš jau sodīti par analoģisku noziedzīgu nodarījumu veikšanu.

Kriminālprocesā turpinās izmeklēšana, lai noskaidrotu notikušā apstākļus un noziedzīgās grupas dalībnieku lomu noziegumā.

Aizturētajam policistam papildus noteiktajam drošības līdzeklim piemērots arī aizliegums ieņemt amatu kriminālpolicijā. Šādās situācijās vienmēr arī tiek sākta dienesta pārbaude, kurā tiek skaidrots vai un kā persona varējusi īstenot noziedzīgās darbības, tāpat arī tiek vērtēts tiešā priekšnieka kontroles mehānisms darbinieka uzraudzībā.

VP priekšnieks Ints Ķuzis norāda, ka ir ļoti svarīgi, lai policija kā iestāde kalpo sabiedrības interesēm un policisti godprātīgi pilda doto zvērestu, par ko arī viņš ir pārliecināts, ka absolūti lielākā daļa tā arī dara. “Ja ir pierādījumi par policistu iesaisti noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, viennozīmīgi uzsveru – tādiem darbiniekiem nav vieta VP,” uzsver Ķuzis.

LA.lv