×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Vērts pārrēķināt

No 1994. gada esmu pensijā, esmu politiski represētā. Pēc aiziešanas pensijā strādāju arī 2008. un 2009. gadā. Man ieteica veikt pensijas pārrēķinu. Vai ir vērts to darīt? Varbūt ar jaunajiem koeficientiem pārrēķinātā pensija būs mazāka nekā patlaban saņemtā? Pati uz VSAA nodaļu aiziet nevaru, jo pārvietojos ratiņkrēslā. Kā rīkoties? 
Ilga Rīgā

 

Pensijas pārrēķinu ir vērts veikt. Jaunie indeksi, kas pēdējos trijos gados samazina uzkrāto pensijas kapitālu, uz jums neattiecas. Tos piemēro tikai tiem, kam pensiju aprēķina no jauna.

Pēc pensijas piešķiršanas esat strādājusi un par jums maksātas obligātās sociālās iemaksas, tāpēc varat prasīt pensijas pārrēķinu. Pensija kļūs nedaudz lielāka. Mazāka tā varētu būt tikai tad, ja, to aprēķinot, bijusi pieļauta kāda kļūda un tagad konstatēs pārmaksu.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā paskaidroja – ja cilvēks pats nevar aiziet uz VSAA nodaļu, viņš var pa pastu sūtīt iesniegumu ar lūgumu veikt pensijas pārrēķinu. Ar VSAA nodaļu varat sazināties un konsultēties arī pa tālruni, taču prognozējamo jaunās pensijas summu pa tālruni jums neteiks, jo likums aizsargā personas datus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+