×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. maijs, 2016
Drukāt

Vešņakovam par Latvijas medijos paustajiem izteikumiem nāksies skaidroties ĀM (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs

Latvijas Ārlietu ministrijā (ĀM) pamanīti Krievijas vēstnieka Latvijā Aleksandra Vešņakova ļoti emocionālie izteikumi Latvijas medijos un ministrija vēlas uzzināt šo “auļojošo komentāru” iemeslus, aģentūrai LETA apliecināja ministrijas preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons.

Kā norādīja ministrijas pārstāvis, šī iemesla dēļ Krievijas vēstnieks Latvijā 12.maijā tiks aicināts apciemot ĀM, kur tiks lūgti viņa skaidrojumi.

Jau vēstīts, ka Vešņakovs intervijā “Vesti segodņa” apgalvojis, ka Latvijā un virknē citu valstu mērķtiecīgi tiek veikta Krievijas “demonizācija”. Turklāt Krievija tiekot nepamatoti pelta, jo kāds vēloties novājināt šo valsti, izteicies vēstnieks, kurš sūrojies, ka minētā mērķa sasniegšanai pret Krieviju tiekot vērsta klaja propaganda, kā šādas propagandas piemērus nosaucot britu raidsabiedrības BBC analītisko filmu, kurā analizēti iespējamie attīstības scenāriji, Krievijai iebrūkot Latvijā, kā arī Latvijā tapušo dokumentālo filmu “Ģenerālplāns”.

Labām Krievijas un Latvijas attiecībām traucējot arī centieni falsificēt vēsturi un komisija, kas vērtē “zaudējumus no it kā padomju okupācijas”. “Šis darbs ir pilnīgi destruktīvs un neperspektīvs,” paziņojis Vešņakovs, kurš uzsvēris, ka šādos apstākļos neesot pamata gaidīt ekonomiskās sadarbības uzlabošanos.

“Ka tikai Latvijai nevajadzēs pēc tam skaitīt zaudējumus no garām palaistajām ekonomiskās sadarbības iespējām. Diemžēl Latvija savā jauno laiku vēsturē jau daudzas iespējas ekonomikas attīstīšanai ir palaidusi garām – ar to es domāju sadarbību ar Krieviju,” izteicies vēstnieks. Pēc viņa vārdiem, attiecību uzlabošana esot atkarīga vien no Latvijas – no tā, “ko Latvija vēlas attiecībās ar Krieviju: konfrontāciju visos virzienos vai tomēr sadarbību”.

Vešņakovs atkārtoti kritizējis Eiropas Savienības (ES) pret Krieviju ieviestās sankcijas, par kurām “katram domājošam cilvēkam” esot skaidrs, ka ES tās nav izdevīgas. “Krievijas bizness dosies turp, kur to gaida. Un var gadīties, ka tad, kad sankcijas beigsies un Latvija sniegs roku sadarbībai, jau būs grūti mainīt virzienu uz jūsu valsti,” izteicies vēstnieks.

Krievijas pārstāvis paudis viedokli, ka Latvijā noskaņojumu pret Krieviju uzturot daļa politiķu, kuru neesot daudz, taču viņi “uzdod toni”. Vešņakovs apgalvojis, ka daudziem Latvijas iedzīvotājiem esot pretējs viedoklis, taču viņu balsis netiekot sadzirdētas.

“Atliek cerēt, ka pienāks laiks, kad savu pozīciju skaļi paudīs arī tie, kuri ir pret ”pretkrievijas” politiku,” paziņojis Vešņakovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Как раздухарились то, такие смелые все. Так вы объявите России войну, вы же герои. Нападите, и……сдайтесь сразу. Столько проблем решится. Элитка ваша, которая всё разворовала, собственность и денежки свои припрячет, зато долги отдавать не придётся. Изящно кинете ЕС, ну как вы обычно делаете.

  • puķaks>vešņaks>ušaks Atbildēt

   Ja kādai valstij visapkārt sarodas vieni vienīgi ienaidnieki, visticamāk tai nepārvarami niez dūres …

 2. Cik pretīgs ir šis Komunists, Latviešu tautas ienaidnieks! Viņu Momentāli vajag izmest no Latvijas, ar aizliegumu vēl kādreiz spert kāju pār EU robežu! Pretīgs ģīmis!

 3. VEŠŅAKOVU ĀRĀ ! Atbildēt

  Te nav vairs par ko skaidroties.

 4. kaads kruumu advokats,vinjs ir kremlja pundura uzpirkts setas kranchels,tadus vajag likt uz austinaam /noshlukushajam/ chekista dvesele.

 5. Ой, да как бы вам самим ноту не получить. И ноту, да и по носу тоже.

  • Говно рашка. лидер по антирекордам – в экономике, развитии и обыдлении народа…

   • Вы похожи на заезжанную пластинку, исцарапались все уже. Где авторские, не вижу.

 6. destruktīvs un neperspektīvs onka Atbildēt

  Vai šis kungs nav aizsēdējies Latvijā? Pārmaiņu vēji viņu varētu aizpūst uz saulaino Āfriku …

Draugiem Facebook Twitter Google+