Mobilā versija
Brīdinājums +1.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
15. marts, 2012
Drukāt

Vēstniekiem skaidro vēsturi

rinkevics_leta3

Vakar Ārlietu ministrijā (ĀM) notika brīfings Latvijā akreditētajiem ārvalstu vēstniekiem, kurā tika skaidrota 16. marta piemiņas pasākumu un Latviešu leģiona vēsture, juridiskais ietvars publisko pasākumu rīkošanai, kā arī vēlreiz atkārtota Latvijas valdības nostāja.

 

Ar vēstniekiem tikās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (ZRP) un Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs un politiskā direktora pienākumu izpildītājs Jānis Mažeiks, informē ĀM preses un informācijas nodaļā. Pasākumu apmeklēja arī Krievijas vēstniecības Latvijā pārstāvji. “Latvija stingri nosoda visas totalitārās ideoloģijas un Otrā pasaules kara laikā pastrādātos noziegumus pret cilvēci un kara noziegumus. Latvija kategoriski nosoda holokaustu kā vienu no briesmīgākajiem nacistu režīma noziegumiem un piemin tā upurus. Arī par 16. martu Latvijas valdības nostāja ir konsekventa – šī nav oficiāla piemiņas diena, un Latvijas valdības pārstāvji pasākumos nepiedalīsies. Vienlaikus Latvija kā demokrātiska valsts nodrošina visas cilvēka tiesības un brīvības, ieskaitot pulcēšanās brīvību. Oficiāli Latvija kritušos karavīrus piemin 11. novembrī,” teikts ĀM izplatītajā paziņojumā.

 

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (45)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Pie barikāžu piemiņas ugunskura pulcējas vairāki simti cilvēkuŠodien priekšpusdienā Rīgā, Doma laukumā, pie barikāžu atcerei veltīta ugunskura pulcējās vairāki simti cilvēku, tostarp Latvijas amatpersonas, jaunsargi, dažāda vecuma skolēni un viņu skolotāji.
Draugiem Facebook Twitter Google+