×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Vētrā Ziemeļeiropā dzīvību zaudējuši trīs cilvēki un divi pazuduši

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

epa03978117 The fish market is flooded in the port of Hamburg, Germany, 05 December 2013. Officials in Belgium, Germany, Scandinavia and the Netherlands were taking precautions as the storm swept over the North Sea. Many Christmas markets and schools were closed, while authorities issued a warning to locals not to go out due to the danger of falling branches. EPA/BODO MARKS

Spēcīgajā vētrā, kas ceturtdien plosījās Eiropas ziemeļos, dzīvību zaudējuši trīs cilvēki, divi pazuduši jūrā un tūkstošiem bijuši spiesti pamest savas mājas bailēs no iespējamajiem plūdiem.

Vētra “Ksavjers” Eiropu skāra ceturtdien, atstājot tūkstošiem mājsaimniecību bez elektrības un ievērojami apgrūtinot satiksmi.

Skotijā bez elektrības palikušas vairāk nekā 20 000 mājsaimniecību, bet Ziemeļīrijā – aptuveni 6500.

Skotijā, spēcīgā vēja dēļ apgāžoties smagajai automašīnai, dzīvību zaudējis viens cilvēks. Kravas mašīna uzgāzusies divām vieglajām automašīnām. Bojā gājis kravas mašīnas šoferis. Savukārt kādam vīrietim, kas braucis ar motorolleru, Anglijas vidienē uzkritis koks.

Zviedrijas austrumu piekrastē no kuģa jūrā ieskaloti divi jūrnieki. Glābējiem viņus nav izdevies atrast.

Dānijas rietumos dzīvību zaudējusi 72 gadus veca sieviete, kad spēcīgā vējā apgāzies furgons, kurā viņa atradās.

Sākoties plūdiem Ziemeļjūras piekrastē, Lielbritānijā varasiestādes evakuējušas 15 000 mājsaimniecību, bet Vācija, Nīderlande, Beļģija, Dānija un Zviedrija pastiprinājušas aizsardzību pret plūdiem.

Skotijā reģistrētas vēja brāzmas ar ātrumu 228 kilometri stundā (63,3 metri sekundē), un Lielbritānijas meteorologi brīdina, ka Anglijas austrumu piekrastē gaidāms lielākais uzplūda vilnis vairāk nekā 60 gadu laikā.

Plūdi austrumu un ziemeļrietumu piekrastēs ir gaidāmi piektdien, informēja Lielbritānijas Vides aģentūras pārstāvis, brīdinot, ka vietām aizsardzības pasākumi var būt bezspēcīgi pret spēcīgo vēju apvienojumā ar lielajiem uzplūda viļņiem.

Meteoroloģijas dienests ceturtdienas vakarā ziņoja, ka Lielbritānijā vējš palēnām pierimst, bet plūdu risks joprojām ir liels.

Vētras dēļ Ziemeļeiropā tika atcelti simtiem avioreisu, apturēta vilcienu un prāmju satiksme, un slēgts viens no lielākajiem Eiropas tiltiem, kas saista Zviedriju un Dāniju.

Lielbritānijas zemo cenu lidsabiedrības “easyJet” lidmašīna spēcīgā vēja dēļ nespēja nolaisties nedz Glāzgovas, nedz Edinburgas lidostā, līdz beidzot sekmīgi piezemējās Mančestrā. Pasažieri, atceroties briesmīgo lidmašīnas šūpošanos, norādīja, ka jūtas laimīgi, ka palikuši dzīvi.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons sasaucis ārkārtas komitejas sēdi, lai gādātu, ka tiek darīts viss iespējamais, lai palīdzētu iedzīvotājiem.

Savukārt Nīderlandē, kur 27% valsts teritorijas atrodas zem jūras līmeņa, pirmo reizi pēdējo sešu gadu laikā tika slēgta uzplūda viļņa barjera. Četros Nīderlandes ziemeļu un ziemeļrietumu reģionos tika izsludināta augstākā plūdu trauksme.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+