×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

VID rosina noteikt administratīvo atbildību arī aplokšņu algas saņēmējiem (9)

kukulis

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sagatavojis vairākus priekšlikumus likumu grozījumiem ēnu ekonomikas apkarošanai, tostarp VID rosina noteikt atbildību par aplokšņu algas saņemšanu arī darba ņēmējam.

VID rosina noteikt administratīvo atbildību par darbu bez darba līguma un aplokšņu algas saņemšanu – ar šo un citiem priekšlikumiem ēnu ekonomikas apkarošanai šodien konferencē iepazīstināja VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

VID vadītāja atzina, ka šis priekšlikums var izraisīt ažiotāžu sabiedrībā, taču vienlaikus jāņem vērā, ka arī darba ņēmējs nereti iniciē algas saņemšanu aploksnē, piemēram, lai izvairītos no tiesu izpildītājiem.

Darba tiesisko attiecību jomā VID rosina arī noteikt pa profesijām diferencētu minimālo stundas tarifa likmi vai diferencētas minimālās algas robežvērtības.

Krimināllikumā efektīvas problēmas risināšanai saistībā ar noziedzīgiem nodarījumiem aplokšņu algu jomā VID rosina mainīt nodarīto zaudējumu apjomu no 50 minimālajām algām uz piecām minimālajām algām.

VID rosina sākt arī diskusiju par citiem jautājumiem, piemēram, izvērtēt iespēju nepiemērot soda sankcijas nodokļu maksātājiem – fiziskām personām, kuras pēc VID atgādinājuma par pienākumu reģistrēt saimniecisko darbību ir reģistrējušas saimniecisko darbību.

Rosināts arī izvērtēt iespēju noteikt fiziskajām personām kā ikgadēji deklarējamus atsevišķus mantiskā stāvokļa deklarācijā noteiktos informācijas veidus.

VID rosina arī izvērtēt iespēju piemērot terminētus nodokļu atvieglojumus ar mērķi stimulēt jaunu darba vietu veidošanu un būtisku darba samaksas pieaugumu.

Tiek rosināts pārskatīt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamo bāzi un dažādus piemērošanas režīmus, kā arī sociālās apdrošināšanas iemaksas, lai sakārtotu sistēmu, kas pieļauj nodokļu optimizācijas iespējas.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Latvijā nepastāv pat nodokļa atlaides uzņēmējdarbības uzsākšanai!

 2. Tā būtu tikai cīņa ar sekām,kas veicinātu cilvēku aizbraukšanu no Latvijas! Skat.”Vācu uzņēmēji sūdzas par Latviju”,Ir,2011.gada 19.maijs,17:03

 3. Ja jau runājam par nodokļu likmēm,tad kāpēc vienāds nekustamā īpašuma nodoklis-0,6% ir kā no kadastrālās vērtības,kas tikai nedaudz pārsniedz 106 715 eiro un no kadastrālās vērtības,piemēram,kas pārsniedz pat 4 000 000 eiro? Vai kāds to saprotami varētu paskaidrot?

 4. Kāpēc nenoteikt beidzot arī diferencētas kapitāla pieauguma nodokļa un uzņēmumu ieņēmuma nodokļa likmes? Kāpēc tām,neatkarīgi no ieņēmumiem ir jābūt zemākām par iedzīvotāju ienākuma nodokli?

 5. Sodi vien nelīdzēs! Atbildēt

  Daudz efektīvāk ir ieviest ienākuma nodokli pēc maksātspējas! Nav vēl dzirdēts.,ka Anglijā,Īrijā vai Norvēģijā pastāvētu aplokšņu algas!

 6. Kamēr jūs visi .., kuri sēžat saeimā, nepaaukstināsiet algas un nesamazināsiet nodokļus – tikmēr ēnu ekonomika pastāvēs mūžīgi. Beidziet dirst makaronus – nezodziet no tautas un tad tauta nezags no jums! 😉

 7. Kā tas aplokšu algas saņēmējs varēs pierādīt, ka to viņš pats nav ierosinājis? Pasakiet kā, cien. klerki! To strādnieku jau vieglāk sist, gan no darba devēja puses, gan no bezsmadzeņu ierēdņu puses.Domāšana nav vajadzīga , ja ir peramais. Ja būtu GRIBĒŠANA, būtu arī VARĒŠANA visu sakārtot.

 8. Neparko negrib likvidēt aplokšņu algas.Izskaidrojiet ka saņemot aploksnē tiek palielināta pensija un cita.veida labumi cilvēkiem,par kuriem aploksnes saņēmējs nekad neuzzinās.Vienkārši šie aplokšņu saņēmēji vienkārši tiek apjāti izmantojot darba ņēmēja beztiesisko stāvokli šajā valstī.Tas skaidri ir redzams no VID priekšlikumiem,kuri ir vērsti pret darba ņēmējiem un kuri atbalsta aplokšņu algas.Ne jau velti priekšniece arī droši vien ir viena no it kā bijušajam aizliegtās kompartijas biedrēm.

 9. Atkal cenšamies visu pārlikt no slimās galvas uz veselo! Darbinieki tikai ļoti retos gadījumos ir iniciatori algu izmaksai aploksnēs, toni nosaka darba devēji valsts haotiskās nodokļu politikas dēļ. Sakārtojiet nodokļu sistēmu, un visi maksās un gulēs bez bailem un aploksnēm!

Draugiem Facebook Twitter Google+