×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. decembris, 2015
Drukāt

Video eksperiments: kā nozagt “toijotu” dažās sekundēs (2)

Foto - "Shutterstock"Foto - "Shutterstock"

Ilustratīvs foto.

Pašmāju automašīnu drošību sistēmu ražotāja un eksperta SIA “Autonams” veiktais pētījums atklāj, ka 67% transportlīdzekļu vecuma grupā līdz desmit gadiem ir viegls mērķis potenciālajiem zagļiem, jo ir vāji aizsargātas pret to aizdzīšanu. “Autonams” eksperti brīdina, ka automašīna ar tikai oriģinālajām rūpnīcā uzstādītajām drosības sistēmām – signalizāciju un imobilaizeru – zaglim ir viegls šķērslis, lai īsā laikā uzlauztu un iedarbinātu transportlīdzekli.

Sadarbībā ar Valsts policiju, “Autonams” ir izveidojis informatīvu filmu ar paraugdemonstrējumu, cik vienkārši un ātri var nozagt transportlīdzekli ar ražotāja oriģinālajām aizsardzības sistēmām. Filmā redzams, kā dažās sekundēs ar Valsts policijas darbinieku konfiscētu nozagšanas iekārtu tiek nozagta Toyota Corolla Verso markas automašīna.

Edvīns Panders, SIA “Autonams” pārstāvis un automašīnu drošības sistēmu eksperts: “Attīstoties tehnoloģijām un samazinoties īpašnieku modrībai, transportlīdzekļi ir kļuvuši par daudz vieglāku mērķi automašīnu zagļiem. To apliecina arī mūsu veiktais pētījums, kas pierāda, ka vairums transportlīdzekļu būtībā ir neaizsargātas pret to nozagšanu. Viena no īpašnieku pieļautajām kļūdām ir paļaušanās uz rūpnīcā oriģināli uzstādītajām aizsardzības iekārtām, uzskatot tās par pietiekamu šķērsli zagļiem. Tomēr to rīcībā ir iekārtas un programmatūras, kas ļauj viegli apiet rūpnīcas uzstādītās aizsardzības sistēmas un aizdzīt transportlīdzekli. Visbiežāk zagļu grupējumi ir specializējušies un aprīkoti ar tehnoloģijām konkrētu automašīnu marku nozagšanai.”

Jāatceras, ka zaglim ir svarīga katra sekunde. Tāpēc jebkurš apgrūtinājums, kas prasīs laiku vai pievērsīs apkārtējo uzmanību – piemēram, papildu uzstādīta signalizācija vai imobilaizers – aizkavēs zagli veikt transportlīdzekļa zādzību. “Autonams” pētījums atklāj, ka 67% gadījumu īpašnieki aprīko automašīnu ar vienu aizsardzības sistēmu – piemēram, signalizāciju – vai arī paļaujas uz rūpnīcas komplektāciju.

Saskaņā ar Valsts policijas statistikas datiem Latvijā turpina pieaugt transportlīdzekļu zādzību skaits. Šī gada desmit mēnešos reģistrētas 781 transportlīdzekļa zādzības, kas ir par 13% vairāk nekā analogā periodā pērn. Starp visvairāk zagtajām transportlīdzekļu markām ir Volkswagen, Audi, BMW, Toyota un Mercedes Benz. Par 7% pieaudzis arī Valsts policijas atrasto transportlīdzekļu skaits – šogad desmit mēnešos to skaits sasniedzis 390 automašīnas, veidojot pusi no reģistrēto zagto transportlīdzekļu skaita.

Pētījumā “Autonams” darbinieki klātienē pārbaudīja drošības aprīkojumu vairāk nekā 4400 transportlīdzekļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Autonams gan aizmirst potenciālajiem klientiem izstāstīt, ka viņu pašu automarķēšana arī ir neefektīva un patiesībā tikai plika naudas izkāšana. Pats esmu pircis un licis virsū marķētās daļas
    – tas netraucēja ne iziet apskati ne arī kādreiz ir bijusi inerese kādam policistam

Draugiem Facebook Twitter Google+