Latvijā
Politika

VIDEO. Kāpēc Daudze atbalsta ZZS koalīciju ar “Saskaņu”26


Ekrānuzņēmums no video
Ekrānuzņēmums no video
Ekrānuzņēmums no video

Viesojoties kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu. Priekšvēlēšanu cīņas”, Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze (ZZS) norādīja, ka viņam nav personīgu iebildumu pret koalīcijas veidošanu starp Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) un partiju “Saskaņa”.

Daudze sacīja, ka “sarkanās līnijas”, kuras bieži tiek apspriestas sabiedrībā, neeksistē. “Sarkano līniju savilkšanas meistars bija Valdis Zatlers. Neatceros nevienu citu, kas būtu publiski pateicis, ka mums ir sarkanā līnija,” norādīja ZZS pārstāvis.

Vienlaikus Daudze uzskata, ka nav vērts apspriest koalīcijas veidošanos, pirms nav zināmi vēlēšanu rezultāti: “Es negribētu dalīt lāča ādu, kamēr lācis vēl mežā. Un mēs pie tam vēl nezinām, vai vispār šajā mežā. Sagaidīsim vēlēšanu rezultātus! Tas neapšaubāmi nebūs mans vienpersonisks lēmums – kā pēc katrām vēlēšanām, tās būs sarunas.”

Arī raidījuma viesis Saeimas deputāts Anrijs Matīss, kurš vēlēšanās pārstāvēs “Saskaņu”, sacīja, ka partija ir gatava sadarboties ar jebkuru citu spēku, pieņemot, ka to mērķi sakrīt. ““Saskaņa” ir atvērta sadarboties ar jebkuru Saeimā ievēlēto partiju. Protams, skatīsimies, kādi būs vēlēšanu rezultāti. Galvenais kritērijs šajā sadarbībā ir programmu saderība – tas, vai mēs spējam realizēt to, kas ir mūsu priekšvēlēšanu programmā,” sacīja Matīss.

LA.lv