×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. maijs, 2018
Drukāt

VIDEO. Kareivis darbā, bet mājās…sitis dzīvesbiedri zīdaiņa barošanas laikā (7)

Ekrānuzņēmums no LTV "Panorāma" video.Ekrānuzņēmums no LTV "Panorāma" video.

Iebilstot pret Stambulas konvencijas ratificēšanu, publiskajā telpā viens no galvenajiem politiķu argumentiem līdz šim pausts, ka no vardarbības cietušos jau pašlaik labi sargā likums. Tomēr vardarbības upuru pieredze bieži vien liecina par pretējo. Pie  LTV raidījuma “Panorāma” vērsusies kāda sieviete, kura piedzīvojusi vardarbību ģimenē un joprojām jūtoties ietekmēta un nepasargāta no varmākas.

Sieviete, kura vēlējās palikt anonīma, raidījumam stāsta, ka ir nonākusi strupceļā un nezina vairs, kam lūgt palīdzību. Attiecības ar bērna tēvu esot beigušās vardarbības dēļ. Pirmā vardarbības epizode notikusi neilgi pēc tam, kad viņa uzzinājusi par grūtniecību. “Viņš man izrāva krūzi, ielēja karsto tēju sejā un sašķaidīja krūzi pret galvu,” pastāstīja cietusī jaunā sieviete. Notikošo grūtniecības sākumposmā apliecina arī izraksts no slimnīcas. Vēlāk vardarbība atkārtojusies, ko apliecina krīzes centra atzinums, – viņa cietusi gan no emocionālas, gan fiziskas vardarbības, kā arī saņēmusi nāves draudus. Tas esot noticis sievietes vecākā bērna klātbūtnē.

Sieviete sākumā ticējusi, ka vīrietis mainīsies. “Prāts saka: Mūc! Bet iekšā…drausmīgās bailes aizmukt, aiziet, kaut ko uzsākt,” atzīst sieviete. Pamest dzīvesbiedru viņa tomēr nolēmusi, kad kopīgajam bērnam palika 2,5 mēneši. Taču vardarbības epizodes piedzīvotas arī vēlāk – bērna apciemojuma laikā. Savu bērnu vīrietis neesot aizskāris fiziski, taču sitis sievietei laikā, kad bērns ticis barots vai arī gulējis ratiņos. “Viņš neskatījās, kad es krītu uz ratiņiem vai cenšos saķert mazo aiz kājiņām, kad man viņš viņu ir izsitis no rokām,” atminas cietusī.

Katrreiz, kad viņa vērsusies tiesībsargājošās instancēs, dzīvesbiedrs esot uzrādījis Nacionālo Bruņoto spēku karavīra apliecību.  Aizsardzības ministrijā apliecina, ka vīrietis bijis dižkareivis, taču nav bijis ziņu par to, ka viņš bijis vardarbīgs. Sieviete gan apgalvo, ka esot informējusi vīrieša darbavietu. Militārās policijas komandieris Tālis Majors raidījumam pauda, ka neesot saņēmis rakstisku iesniegumu no šīs sievietes.  Vīrietis “Panorāmai” atteicis interviju, taču apgalvo, ka nav bijis vardarbīgs. Tāpat sacījis, ka pārsūdzējis Valsts policijas uzlikto administratīvo sodu – 130 eiro apmērā par vardarbību ģimenē. Valsts policija to nekomentē.

Savukārt no Militārās policijas vēlāk “Panorāma” noskaidroja, ka vīrietis ir atvaļināts, taču tam neesot saistības ar šo gadījumu. Pats vainotais vīrietis gan atzīst, ka attiecības ar dzīvesbiedri atstājušas iespaidu uz viņa militāro karjeru.

Cietusī sieviete norāda: “Visu laiku ir kaut kas jāpierāda! Ka viņš ir varmāka, ka viņš nemaksā alimentus. Viņam nav jādara nekas. Es pat nezinu, kur vērsties, ko darīt un kā darīt?! Jo visur, kur es zvanu un vēršos, – visur kā pret sienu!”

Plašāk pievienotajā video!

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kad mana meita Anglijā bēga no vardarbīga vīra, angļu taisnā tiesa un policija pēc tā idiota lūguma viņai atņēma pasi. Tā, lūk, sievieti aizstāv valstī, kura droši vien ir parakstījusi to konvenciju.

  2. vienreizēji,varmākam kārtējo reizi ir tiesības-gan uz kursiem iet(VAI NEIET)gan bērnu satikt,gan alimentus nemaksāt!!Nepietiek ar to ka viņa cīnās viena ar šo grūto ikdienu,vēl valsts,kurai vajadzēja aizstāvēt šo māti un bērnus uzliek par PIENĀKUMU TIKTIES AR ŠO VARMĀKU!Nevienam neintersē kā viņi jūtās pirms un pēc tādām tikšanām.Visi tie likumi ir pļerkstēšana,arī tagad -visa Latvija redzēja šo sižetu,arī likumsargi,šīs sievietes dzīvē mainīsies tikai tas,ka šis kroplis viņu tikai vairak terorizēs.Vai zinat kāda šai sievietei bija jāsaņem izmisuma drosme,lai aizietu uz šo interviju!!!

  3. vienreizēji,varmākam kārtējo reizi ir tiesības-gan uz kursiem iet(VAI NEIET)gan bērnu satikt,gan alimentus nemaksāt!Un kas mātei,rūpes par 2 bērniem,parēķiniet kādas ir īres cenas,zāles,aukle,apģērbi,slimošaanas!Nepietiek ar to ka viņa cīnās viena ar šo grūto ikdienu,vēl valsts,kurai vajadzēja aizstāvēt šo māti un bērnus uzliek par PIENĀKUMU TIKTIES AR ŠO VARMĀKU!Nevienam neintersē kā viņi jūtās pirms un pēc tādām tikšanām.Visi tie likumi ir pļerkstēšana,arī tagad -visa Latvija redzēja šo sižetu,arī likumsargi,šīs sievietes dzīvē mainīsies tikai tas,ka šis kroplis viņu tikai vairak terorizēs.Vai zinat kāda šai sievietei bija jāsaņem izmisuma drosme,lai aizietu uz šo interviju!!!

  4. Un? Ko mainīs konvencija šādās un citās situācijās? Tā nav ne burvju nūjiņa, ne burvju dzira kad pēkšņi to pieņemot vardarbība LV mistiski izzudīs.

  5. Ticu tai sievietei. Pretīgi veči. Un tāds dienējis armijā? Ar koku!

  6. Vēl viens spilgts padomiskās domāšanas palieku paraugs – ģimenes lietas kārto darba devējs un partijā. Nē, nekārto vairs, jo esam teju 30 gadus brīva valsts, kur ir tiesībsargājošās iestādes, ģimeņu konsultanti utt. Lūk, cien., ir jāgriežas, nevis pie darba devēja, kuram nav nekādu tiesību jaukties darbinieka ģimenes dzīvē. NEKĀDU! Tāpēc nav saprotama Latvijas armijas rīcība ne no loģikas, ne no juridiskā viedokļa, jo tai nav tiesiska pamata, ko regulēt karavīra ģimenes dzīvē! Nav, jo nav padomju laiki, kad visi skrēja uz kompartiju vai pie darba devēja. Kauns arī par žurnālistiem, kuri neskaidroja, kāpēc nav vērsusies vai ko ir darījusi policija, ja ir vērsusies – sākts kāds process, informēti sociālie dienesti, piedzīti alimenti.

    • Nav gan tiesa, ha. Par karavīru psiholoģisko stāvokli ir jāziņo darba vietai. Kā nekā šiem cilvēkiem ir ieroči un reizēm arī kaujas munīcija rokās. Ja cilvēks mājās ir psihs, bet dienesta vietā to prasmīgi slēpj – paldies tiem, kuri paziņo. Šajā gadījumā gan, šķiet, dienesta vieta tāpat atpazina psohu un atvaļināja.

Draugiem Facebook Twitter Google+