Latvijā
Novados

VIDEO. Pāvilostā “māja-kuģis” pārvietota dziļāk iekšzemē2


“Māja-kuģis” Pāvilostā pārvietots vairāk uz iekšzemi – tālāk prom no jūras piekrastes, 27.08.2018.
“Māja-kuģis” Pāvilostā pārvietots vairāk uz iekšzemi – tālāk prom no jūras piekrastes, 27.08.2018.
Ekrānuzņēmums no LTV “Panorāma” video You Tube

Pāvilostā, Ulmales stāvkrastā, tā dēvētā “māja-kuģis” pārvietota dziļāk iekšzemē. Par to liecina īpašnieka Argoda Lūsiņa Latvijas Televīzijai (LTV) atsūtītās fotogrāfijas, svētdien vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Plašākos komentāros uzņēmējs neesot iesaistījies, vien raidījumam apstiprinājis, ka peldlīdzekļa pārvietošana notikusi aizvakar, proti, 24.augustā.

“Mājas-kuģa” pārvietošanas termiņš jau vairākkārt tika pagarināts, un šoreiz tas bija – 30.septembris. Sākotnēji īpašnieks to cerējis aizvest prom pa jūru, taču šāda atļauja viņam netika dota.

Jau iepriekš aģentūra LETA ziņoja, ka Pāvilostas novada Ulmales stāvkrastā esošās “mājas-kuģa” pārvietošana noteiktajā termiņā atkal netiks nodrošināta, tā aģentūrai LETA augusta sākumā pastāstīja novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons (“Mēs savam novadam”).

Iepriekš objekta īpašnieks Argods Lūsiņš pārvietošanas termiņu pagarinājis līdz 9.augustam, taču sagatavošanās darbi vēl notiek, un tie varētu turpināties vēl vairākas nedēļas.

“Nav tā, ka neko nedara. Ir savesti ratu riteņi, asis. Bet darbi nenotiek tik raiti,” apgalvoja Kristapsons, kurš pats esot apmeklējis objektu.

Termiņi “mājas-kuģa” pārvietošanai tika pārcelti vairākkārt. Tagad, kā redzams LTV “Panorāma” sižetā, tad īpašnieks pagājušajā nedēļā “māju-kuģi” pārvietojis dziļāk iekšzemē.

Jau LETA vēstīja, ka “māju-kuģi” līdz šā gada jūlija sākumam bija plānots pārvietot uz Lūsiņam piederošā zemesgabala tālāk no jūras, kur jau ir dzīvojamā un saimniecības ēkas.

No sākotnējās ieceres “māju-kuģi” aizvest pa jūru īpašnieks esot atteicies, jo Latvijas Jūras administrācija nav varējusi izsniegt apliecinājumu par šī objekta peldamību.

Saistītie raksti

Pašvaldības rīcībā esot informācija, ka īpašnieks “māju-kuģi” plāno pārvietot dziļāk iekšzemē, ārpus 150 metru krasta kāpu aizsargjoslas, un novietot to savā īpašumā, kur jau ir dzīvojamā un saimniecības ēkas. Vietas šajā teritorijā esot pietiekami. Kristapsons teica, ka šāda objekta novietošanai savā īpašumā īpašniekam nav nepieciešama atļauja – nav liegts savā īpašumā turēt būvniecības stadijā esošu peldošo konstrukciju.

Kā ziņots, netālu no Pāvilostas miljonāra Lūsiņa uzņēmums jūras malā ir uzslējis “māju-kuģi”. Lai arī ēku celtniecība šajā vietā nav atļauta, māju atgādinošā konstrukcija tur ir tapusi, jo nodēvēta par būvniecības stadijā esošu pontonu. Īpašnieks solījis konstrukciju nolaist ūdenī, tomēr vairāku gadu garumā tas nav ticis izdarīts.

LA.lv