Latvijā
Politika

VIDEO. Premjers Kariņš: Pret valdību nobalsojošie deputāti nav koalīcijas sastāvā0


Ministru prezidents Krišjānis Kariņš prese konferences laikā pēc ievēlēšanas amatā un Saeimas ārkārtas sēdē izteiktās uzticības jaunajam Ministru kabinetam, 23.01.2019.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš prese konferences laikā pēc ievēlēšanas amatā un Saeimas ārkārtas sēdē izteiktās uzticības jaunajam Ministru kabinetam, 23.01.2019.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Deputāti, kuri nav atbalstījuši valdību, nav koalīcijas sastāvā, žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Politiķis skaidroja, ka to paredz koalīcijas parakstītais sadarbības līgums. Dokumentā ir noteikts: ja kāds no sadarbības partnera frakcijas deputātiem nav balsojis par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam vai valsts budžeta projektu, tiek pieņemts, ka attiecīgais deputāts nav uzskatāms par sadarbības partnera frakcijai piederošu deputātu.

Savukārt pārējais ir “KPV LV” iekšējais jautājums, norādīja Kariņš.

Viņš akcentēja, ka valdība saņēmusi stabilu Saeimas un arī “KPV LV” vairākuma atbalstu.

Kariņš preses konferences ievadā pateicās Saeimas deputātiem, kā arī ministriem. Valdības vadītājs novēlēja spēkus īstenot to, ko valdība ir apņēmusies. Tāpat viņš pateicās plašsaziņas līdzekļiem par valdības veidošanas atspoguļošanu.

Premjers atturējās prognozēt, cik ilgi šī valdība varētu nostrādāt, skaidrojot, ka Ministru kabinets tikai šodien tika apstiprināts.

Kariņš atturējās vērtēt publiski izskanējušās bažas par aplokšņu algām labklājības ministres Ramonas Petravičas pārstāvētajā uzņēmumā. Viņš akcentēja, ka nav tiesībsargājošo iestāžu pārstāvis.

Līdzīgi viņš atbildēja arī uz jautājumu par ministru pielaidēm valsts noslēpumam – šis jautājums ir Satversmes aizsardzības biroja kompetencē.

Premjers solīja tuvākajā laikā iepazīstināt ar sava biroja sastāvu, bet pagaidām viņš varot pateikt tikai to, ka premjera biroju vadīs Jānis Patmalnieks.

Ministru kabinetā, Brīvības bulvārī 36, šovakar plkst.18 notiks Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) jaunizveidotās valdības svinīgā sēde, aģentūru LETA informēja Ministru kabinetā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) amata pilnvaras Kariņam nodos plkst.17.20, savukārt svinīgajā sēde notiks plkst.18.

Jauno valdību uzrunās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kā arī paredzēta Kariņa uzruna. Pēc tam plkst.18.20 plānota jaunās valdības oficiālā fotografēšanās pie skulptūras “Taisnība” Ministru kabineta pirmā stāva foajē.

Kā ziņots, Saeima šodien ar 61 balsi apstiprināja jauno valdību, kuru vadīs parlamenta vismazākās frakcijas – “Jaunās Vienotības” (JV) – politiķis Krišjānis Kariņš.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš prese konferences laikā pēc ievēlēšanas amatā un Saeimas ārkārtas sēdē izteiktās uzticības jaunajam Ministru kabinetam, 23.01.2019
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Pret Kariņa valdību nobalsoja 39 deputāti. Kariņa valdības apstiprināšanu vienbalsīgi atbalstīja visas koalīcijas frakcijas, izņemot “KPV LV”. No “KPV LV” deputātiem valdības apstiprināšanu atbalstīja 11 deputāti, bet pret nobalsoja Iveta Benhena-Bēkena, Aldis Gobzems, Linda Liepiņa, Karina Sprūde un Didzis Šmits. Pret valdības apstiprināšanu balsoja arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un “Saskaņa”.

Parlamentā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem bija nepieciešami trīs ar pus mēneši jeb 109 dienas, lai vienotos par valdību, un šis bija ilgākais valdības veidošanas periods kopš neatkarības atjaunošanas 1990.gadā.

Saistītie raksti

Valdību veido piecu politisko spēku pārstāvji – “Jaunā Vienotība”, Jaunā konservatīvā partija, “Attīstībai/Par”, “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un “KPV LV”.

LA.lv