Cerības uz iekļūšanu “play-off” turnīrā zaudējušais Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta savā laukumā ar rezultātu 1:4 (1:2, 0:0, 0:2) piekāpās Austrumu konferences līderei Kazaņas “Ak Bars”.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

Rīdzinieku labā vārtus guva aizsargs Karls Stolerijs, kurš izcēlās skaitliskajā vairākumā, tomēr pēc tam pretinieki vēl pirmajā trešdaļā atspēlējās, bet vēl divas reizes izcēlās noslēdzošajā spēles daļā. Par labāko “Dinamo” rindās šajā mačā atzina somu aizsargu Ansi Salmelu.

Viesiem piederēja pārsvars, taču Rīgas “Dinamo” spēlētāji parādīja atzīstamu cīņassparu, tomēr pārtraukt divu zaudējumu sēriju Ģirta Ankipāna trenētā komanda nespēja. Tiesa, iepriekšējos divos mačos “Dinamo” izcīnīja pa punktam.

Spēli aktīvāk iesāka laukuma saimnieki, kuri trešajā minūtē ieguva skaitlisko vairākumu, kad noteikumus pārkāpa “Ak Bars” vārtsargs Emiļs Garipovs, kurš piedevām saņēma arī desmit minūšu disciplinārsodu. Pirmais vairākums netika izmantots, taču devītajā minūtē, atkal iegūstot viena spēlētāja pārsvaru, pietika ar 18 sekundēm, lai atklātu rezultātu.

No zilās līnijas spēcīgi meta Salmela, taču Garipovs ripu atsita vārtu priekšā, kur tā no burzmas nonāca pa metienam Stolerijam un viņš ripu raidīja zem vārtu pārliktņa.

Nonākot iedzinējos, aktivizējās arī “Ak Bars”, perioda beigās īsā laikā divas reizes pārspējot rīdzinieku vārtsargu Jāni Kalniņu. Vispirms, esot trīs pretinieku ielenkumā, precīzu metienu no tuvas distances izdarīja Vladimirs Tkačovs, bet pusotru minūti pirms trešdaļas beigām viesus vadībā straujā pretuzbrukumā izvirzīja Antons Landers. Šajā epizodē ne pārāk veiksmīgi nospēlēja Kalniņš, kuram ripa pārlēca pār kājsargu.

Otrajā perioda mājinieki vispirms divas reizes izturēja mazākumā, taču pēc tam paši neko ļoti bīstamu pie pretinieku vārtiem izveidot nespēja, lai arī reizi “Dinamo” bija vairākumā. Kalniņam darba netrūka, jo bieži vien komandas biedri pavirši nospēlēja aizsardzībā, ļaujot pretiniekiem nonākt metienu pozīcijās, tomēr vārtsargs nekļūdījās.

Emocijām bagāts bija trešais periods, kura sākumā desmit minūšu disciplinārsodu nopelnīja Miķelis Rēdlihs. Viņš aktīvi protestēja par tiesnešu nolaidību, kuri neievēroja, ka “Ak Bars” hokejists iesit pa Kalniņa cimdu brīdī, kad ripa jau piespiesta pie ledus.

Rīdzinieki pēdējā trešdaļā darbojās daudz aktīvāk, divas reizes labā metiena pozīcijā nonākot aizsargam Aleksejam Jerofejevam, taču Garipovs bija uzdevuma augstumos. Perioda vidū “Dinamo” ieguva vairākumu un ļoti tuvu neizšķirta panākšanai bija Stolerijs, taču viņa mestā ripa trāpīja pa vārtu pārliktni.

Spēles beigas laukuma saimniekiem gan neizdevās, jo Salmela saņēma diskutējamu noraidīju, bet vairākumā Džastins Azevedu izdarīja spēcīgu šķīlienu no iemetiena apļa, panākot 3:1. Savukārt divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām mērķi sasniedza arī Ate Ohtamā spēcīgais metiens no zilās līnijas, pieliekot šai cīņai punktu.

Arī šajā mačā, tāpat kā iepriekšējā cīņā pirmdien, Rīgas “Dinamo” aktīvākie fani protestēja pret kluba vadības lēmumu aizliegt pazīstamajam līdzjutējam “Jurčikam Raganai” apmeklēt komandas spēles maskā. Mājinieku kluba fanu sektorā šoreiz tika izklāts liels komandas krekls, bet līdzjutēji spēlei sekoja no citiem sektoriem.