Latvijā
Novados

VIDEO. Saulkrastu bērnudārzā pieķer guļam celtniekus6

Ekrānuzņēmums no TV3 “Bez Tabu” video.

Kādam aculieciniekam izdevies iemūžināt situāciju Saulkrastu bērnudārzā, kur kādas grupiņas telpa pārvērsta par celtnieku atpūtas telpu. Video redzams un labi dzirdams, kā bērnudārza telpās guļ kāds no celtniekiem. Vīrieši iekārtojušies uz bērnudārza mēbelēm, vēstī TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Visapkārt redzami virtuves piederumi, turpat skapī stāv salikti podiņi. Turpretī tualetē redzams, ka bērnu klozetpodi pamatīgi “noķēzīti un kāds pat nav pacenties nolaist ūdeni”. Viens no celtniekiem norāda, ka mitināšanās pirmsskolas izglītības iestādes telpās ir ”ar direktori sarunāta”.

”Bez Tabu” Saulkrastu bērnudārzā ierodas bez iepriekšējas brīdināšanas. Teju ikvienā dārziņa telpā redzama kustība, taču filmēšanas komandai, tuvojoties iestādes durvīm, iekšā manāma savāda steiga. ”Ātrāk, ātrāk,” nosaka kāda no darbiniecēm, un pēkšņi visas ieejas durvis tiek nobloķētas tā, ka telpās netiek arī kāda bērnudārza darbiniece.

Viena no darbiniecēm, kura atrodas iekštelpās, atzīst, ka bērnudārzā šobrīd atrodas arī iestādes vadītājas vietniece. Tomēr pie ”Bez Tabu” neviens no iestādes vadībās tā arī neierodas, tā vietā tiek izsaukta Saulkrastu pašvaldības policija.

Pēc aptuveni stundas ierodas ”Bez Tabu” sazvanītie Saulkrastu novada domes pārstāvji. Tiekam ielaisti telpā, kas iemūžināta aculiecinieka video. No celtnieku guļvietām nav ne miņas.

Bērnudārza vadītājai esot slimības lapa, kā norāda Gavars, pašvaldība, visticamāk, drīzumā lems par viņas atstādināšanu.

Veselības inspekcijas pārstāve Ilona Drišļuka norāda, ka tieši pašvaldībai jāuzņemas atbildība par celtnieku izmitināšanu bērnudārzā, kā arī jāveic visi nepieciešami dezinfekcijas darbi, pirms telpās tiek ielaisti audzēkņi.

LA.lv