EPA/Scanpix

Somijas hokeja izlase otrdien turpināja veiksmīgi iesākto pasaules čempionātu, Herningā B apakšgrupas mačā ar rezultātu 7:0 (2:0, 4:0, 1:0) pārspējot Norvēģiju.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā

Herningā notikušajā duelī rezultāts tika atklāts piektajā minūtē, spēcīgi no iemetienu apļa metot Veli Mati Savinainenam, bet trīs minūtes vēlāk tablo vēstīja jau 2:0 somu labā, jo precīzi meta arī Marko Antila, kurš norvēģu vārtu priekšā atbruņoja pretinieku un ieguva ripu savā rīcībā. Tikpat veiksmīgs somiem bija arī otrā perioda sākums, pirmajās četrās minūtēs ar gūtiem vārtiem izceļoties Teuvo Tereveinenam un Kasperi Kapanenam. Tereveinens izcēlās ar raidījumu no zilās līnijas, bet Kapanens precīzi meta no tuvas distances, pirms tam ieturot teicamu pauzi.

Tāpat Somijas izlase aizvadīja labas perioda beigas, kurās vārtus guva Markuss Nutivāra un Mikaels Granlunds. Nutivāra palika nepiesegts pie kreisā vārtu stūra, kamēr Granlunds ripu cietoksnī raidīja situācijā, kurā vairāki hokejisti aizsedza norvēģu vārtsarga skatu. Trešajā periodā Somijas izlases rindās izcēlās Saku Meenalanens, kurš vārtus guva pēc tam, kad norvēģi vairākumā kļūdījās savā aizsardzības zonā.

Somijas izlases vārtsargs Harri Seteri šajā mačā atvairīja visas desmit pretinieku mestās ripas.

Kā vēstīts, Somijas izlase pasaules čempionāta pirmajās divās cīņās ar vienādiem rezultātiem 8:1 sagrāva gan Dienvidkoreju, gan Latviju.
[yesnopoll background=”#ff9c51″]
Pirms tam šajā apakšgrupā Latvija ar 5:0 (2:0, 1:0, 2:0) pārspēja Dienvidkoreju. Ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Roberts Bukarts, bet pa vienam precīzam metienam izdarīja Gints Meija, Ronalds Ķēniņš un Rūdolfs Balcers, kamēr trīs rezultatīvas piespēles bija Rodrigo Ābolam. Savukārt Elvis Merzļikins Latvijas izlases vārtos atvairīja visas 16 pretinieku mestās ripas.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ir Somija, kam ar astoņiem punktiem seko ASV, bet ar septiņiem – Kanāda. Tikmēr piecus punktus iekrājusi Latvija, trīs punkti tikuši Norvēģijai, tālāk ar diviem punktiem seko Dānija un Vācija, kamēr Dienvidkoreja pašlaik ir bez punktiem.

Tikmēr Čehija Kopenhāgenā A apakšgrupas duelī ar 5:4 (1:1, 3:3, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pieveica Šveici, bet Slovākija ar rezultātu 4:2 (1:1. 2:0 1:1) uzveica Austrijas valstsvienību.

A grupas galvgalī ar deviņiem punktiem trīs spēlēs atrodas Krievija un Zviedrija, kurām ar sešiem punktiem seko Šveice. Tikmēr pa četriem punktiem ir Čehijai un Slovākijai, trīs punktus iekrājusi Francija, bet viens punkts ir Austrijai. Savukārt Baltkrievija pagaidām ir vienīgā A apakšgrupas komanda, kurai nav punktu.