euroleague.net

Jānis Strēlnieks, realizējot pēdējo sekunžu tālmetienu, ceturtdien palīdzēja Vācijas klubam Bambergas “Brose Baskets” gūt svarīgu uzvaru ULEB Eirolīgas turnīra otrā posma spēlē.
“Brose Baskets” ar rezultātu 72:71 (19:21, 19:16, 13:19, 21:15) savā laukumā izrāva uzvaru pār Grieķijas vienību Pireju “Olympiacos”.
Gandrīz visu ceturto ceturtdaļu mājinieki atradās iedzinējos, turklāt vēl 40 sekundes pirms dueļa beigām viņiem bija piecu punktu deficīts. Tomēr vispirms tālmetienu realizēja grieķis Niks Zisis, bet četras sekundes pirms pamatlaika beigām to paveica arī Strēlnieks un garantēja savai komandai panākumu.
Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 27 minūtes un 43 sekundes, kuru laikā guva desmit punktus, trāpot abus izpildītos divpunktu raidījumus un divus no četriem tālmetieniem.
Tāpat viņam arī četras atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles, trīs izprovocēti pārkāpumi un divas piezīmes, kas ar 19 efektivitātes koeficienta punktiem ļāva kļūt par savas komandas vērtīgāko spēlētāju.
Strēlnieks pēdējo sekunžu metienu izpildīja otro ULEB Eirolīgas spēli pēc kārtas – pirms nedēļas viņa raidījums bija neprecīzs, bet “Brose Baskets” ar 73:75 piekāpās Kaspara Vecvagara pārstāvētajai Lietuvas komandai Kauņas “Žalgiris”.
Šīs abas komandas spēlē F apakšgrupā, kuras vēl vienā mačā ceturtdien 13 punktus iemeta Dāvis Bertāns, bet viņa pārstāvētā Spānijas komanda Vitorijas “Laboral Kutxa” savā laukumā ar 98:83 (21:24, 24:22, 27:15, 26:22) droši uzvarēja Krievijas vienību Maskavas apgabala “Himki”.
Bertāns nospēlēja 17 minūtes un 37 sekundes, šajā laikā grozā trāpot vienīgo izpildīto divpunktu raidījumu, trīs no četriem tālmetieniem un abus soda metienus.
Tāpat latviešu uzbrucējs izcēlās ar divām atlēkušajām bumbām, divām kļūdām un trim piezīmēm, dueli noslēdzot ar 12 efektivitātes koeficienta punktiem.