Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO: Vērienīgas operācijas laikā aptur organizētu noziedznieku grupu 16

Kadrs no LNT video

Policijas izmeklēšana ilgusi pusgadu un noslēgusies ar iespaidīgu operāciju, kurā iesaistīti gan robežsargi, gan militārā policija. Notikumi likuma sargus aizveduši uz vairāk nekā desmit dažādām noziedznieku slēptuvēm, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Šī gada sākumā, Salaspils iecirkņa kriminālpolicisti nākuši uz pēdām kādam noziedzniekam, kurš, domājams, galvaspilsētā nodarbojies gan ar narkotiku tirdzniecību, gan nelegālu šaujamieroču apriti. Likuma sargi sākuši izmeklēt šo lietu, taču, tieši pirms, iepriekš sagatavotas aizturēšanas operācijas atklājies, ka šo pašu ļaundari, vienlaikus ”uz grauda” tur arī kolēģi no Rīgas Ziemeļu iecirkņa.

Policisti nolēma apvienot spēkus un ar divu iecirkņu darbiniekiem iefiltrējušies Bolderājas teritorijā, piesaistot papildspēkus arī no pretterorisma vienības “Omega” un robežsardzes kinologu nodaļas.

Un pamatīgā sagatavošanās, vainagojusies panākumiem, jo 4. jūnijā, policistiem izdevies aizturēt rūdīto noziedznieku, turklāt pie viņa atrasts, gan kontrabandas alkohols, gan iespaidīga narkotiku krava – aptuveni 40 grami metamfetamīna. Tomēr, zinot, ka noziedznieka savītais tīkls, ir krietni vien plašāks, un šī ir tikai daļa no tā ko varētu slēpt aizturētais, darbs turpinājies. Turklāt, visā Latvijā, piesaistot pat militāro policiju un robežsargus.

Kopumā veiktas 13 kratīšanas personu dzīvesvietās, automašīnās un garāžās, kur tika izņemti lietišķie pierādījumi, kam ir būtiska nozīme kriminālprocesā.

Pārējo trīs aizdomās turēto mitekļos un noliktavās atrastais arsenāls norāda uz to, ka darboņi nav nekādi iesācēji. Likuma sargi uzgājuši vairākus šaujamieročus un to sastāvdaļas, kas varētu būt izmantojamas ieroču ražošanā, granātu, patronas, policijas formas, ķīmisko vielu maisījumus, optiskos tēmekļus, maskas, rācijas, GPS izsekošanas iekārtas un daudz citu priekšmetu, kas raisa pamatotus jautājumus. Piemēram, instrumentus, kas krietni atvieglotu šaujamieroču modificēšana vai ražošanu.

Šobrīd apcietināta viena persona, bet vēl trijiem piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar apcietinājumu.

Tā kā pilnīgi visi šajā lietā aizturētie jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā un var teikt, ka ir noziedznieki ar stāžu, likumsargi paredz, ka šo lietu izmeklēt nebūs viegli, taču darbs turpinās un kriminālpolicisti neizslēdz, ka šī aizturēšana, turpmāk atklās vēl kādus noziegumus.

LA.lv