Latvijā
Izglītība

Vidusskolas beidzēju skaits piecos gados sarūk par septiņiem tūkstošiem4

Foto – LETA

Vidusskolas beidzēju skaits piecos gados samazinājies par teju septiņiem tūkstošiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) publicētais statistikas datu apkopojums “Bērni Latvijā”.

Aizvadītajā gadā vidusskolu pabeidza 12,3 tūkstoši jauniešu, tajā skaitā 749 bez atestāta, bet 2010.gadā vidusskolas absolvēja 19 tūkstoši bērnu.

Īpaši nemainās cilvēku skaits, kas pabeidz vidusskolu vakara nodaļās, jo 2010.gadā tie bija 3,3 tūkstoši un 2015.gadā 3,2 tūkstoši. Attiecīgi dienas nodaļā pērn vidusskolu absolvēja 9,1 tūkstotis bērnu, bet 2010.gadā 15,7 tūkstoši.

Tāpat pēdējos gados samazinājies arī pamatskolas beidzēju skaits. Ja 2010.gadā tie bija 22,3 tūkstoši jauniešu, tad 2015.gadā pamatskolu pabeidza tikai 16,8 tūkstoši jauniešu, tai skaitā 654 bez pamatskolas apliecības.

Datu krājumā “Bērni Latvijā” apkopota informācija par bērnu dzimstību, mirstību, vecumsastāvu, veselības stāvokli, izglītošanu, sociālo aizsardzību, informācijas tehnoloģiju lietošanu, vardarbību pret bērniem un bērniem konfliktā ar likumu. Izdevumā publicēti Nacionālā veselības dienesta, Ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistra, Slimību profilakses un kontroles centra, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Labklājības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Tiesu administrācijas, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Ceļu satiksmes drošības direkcijas, Eurostat un citu institūciju dati.

Krājumā iekļauti CSP regulāri veikto Darbaspēka izlases veida apsekojuma, “Eiropas Savienības statistika par ienākumiem un dzīves apstākļiem” apsekojuma, Mājsaimniecību budžetu apsekojuma, kā arī Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju apsekojuma dati.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Jaunais Rīgas mērs atklāj, ko vēlas panākt
4 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Latvijā
FOTO, VIDEO: Jaunpilieši nevēlas palikt nomalē 1
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Rīgā piestājusi viena no pasaules lielākajām un dārgākajām jahtām “Melnā pērle”
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Kam ticēt – realitātei vai solījumiem? Ekskluzīva saruna ar “PNB Bankas” vienu no īpašniekiem, miljardieri Rodžeru Tamrazu
Ekskluzīvi 33 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Pētījumā atklāj, kur Latvijā dzīvot ir dārgi
28 minūtes
LE
LETA
Latvijā
VK sagatvojusi atzinumu par LU rektora vēlēšanām
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Pasaulē
Māris Antonevičs: Krievi vairs negrib Štirlicu
5 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Latvijā
FOTO, VIDEO: Jaunpilieši nevēlas palikt nomalē 1
4 stundas