×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Vienīgais iespējamais – kompromisi

Foto - LETAFoto - LETA

“Latvijas Avīzes” 3. novembra numurā lasīju Jevgeņija Gomberga rak­stu “Murkšķa diena. Pēc vēlēšanām”.

Lasīju ar lielu uzmanību un pateicību Krustiņa k-gam par rosinājumu, jo tieši šāda, valstij it kā lojāli noskaņotas krievu tautības personas skatījuma uz pilnīgi visām dzīves norisēm laikrakstos pietrūkst. Paldies arī par iepriekš publicēto interviju ar Marinu Kosteņecku. Salīdziniet – abu viedokļi ir ļoti līdzīgi pēc būtības!

Rakstu J. Gombergs sāk it kā negribīgi. Bet uz sirds tik daudz sakrājies, domas skrien arvien ātrāk, un beigās jau nevar apstāties, neizbrēcis visu sasāpējušo. Jā, viņš piemin dažas lietas, tostarp birokrātiju, par kuru autoram pilnīga taisnība. To mēs, latvieši, izjūtam tikpat nepatīkami kā krievi.

“LA” 12. novembra laidienā lasu par jauno Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci. Viņas tēvs ir represēts, pat dubultīgi. Praktiski visa tauta cietusi represijās. Kā var nejust gan naidu, gan bailes? Jā, cietusi arī krievu tauta. Bet tā tomēr ir daudzmiljonu valsts, toties Latvija zaudēja savu mugurkaulu. No šī zaudējuma joprojām nespējam atgūties. Spēka pietiek tikai būtiskākajam – balsojumam par neatkarību un valodu, līdzdalībai barikādēs un “Baltijas ceļā”. Vēl tālu esam no Vairas Vīķes-Freibergas iedvesmas pilnā saukļa: “Mēs esam stipri!”

Tieši tagad pasaulē sākas atdalīšanās process. Neatkarību pieprasa Skotija, Katalonija. Turklāt šā procesa pamatā nav bailes kā Baltijai, bet citi iemesli.

Manuprāt, Gomberga k-gs un viņa kolēģi būs Latvijai lojāli, kamēr jutīsies te komfortabli. Kamēr valsts ļaus attīstīt biznesu, skolos un ārstēs bērnus un pašus, nekritīs uz nerviem ar okupācijas jautājumiem, atzīs, ka zviedri bija daudz ļaunāki nekā Šeremetjevs, ka krievi ir baltāki un pūkaināki par jebkuru citu pasaules tautu, un, varbūt pats galvenais, ļaus sevi aizsargāt, nevis pīsies ar NATO, ASV un tamlīdzīgi.

Bet paldies Gomberga k-gam par atklāto rakstu. Lai veselība, panākumi. Bet absolūta saprašanās no abām pusēm gan nav iespējama. Tā ka noteicošais būs kompromisi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+