×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

Vienīgais ietekmīgais no Latvijas (2)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Krišjānis Kariņš

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (“Vienotība”) ir vienīgais no Latvijas politiķiem, kurš ir iekļauts starptautiskās nevalstiskās organizācijas “VoteWatch Europe” pētījumā par ietekmīgākajiem EP deputātiem, ieņemot nozīmīgo 11. vietu.

Analizējot deputātus pēc dažādiem parametriem, tostarp pēc to aktivitātes un intervijām, secināts, ka ietekmīgākie politiķi pašlaik ir EP prezidents Martins Šulcs, lielākās EP politiskās frakcijas – Eiropas Tautas partijas – priekšsēdētājs Manfrēds Vēbers, kā arī Sociālistu un demokrātu grupas vadītājs Džanni Pitella.

No Latvijas pārstāvētajiem deputātiem ietekmīgāko deputātu “Top 70” iekļauts tikai Kariņš, kurš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, Ekonomikas un monetāro lietu komitejā un Izmeklēšanas komitejā saistībā ar krāpšanos ar emisiju mērījumiem autobūves nozarē. No Baltijas valstu pārstāvētajiem deputātiem “Top 70” iekļauta vēl tikai Igaunijas politiķe Kaja Kallasa, ierindojoties 58. vietā. Lielākoties “Top 70” augšgalā atrodas Vācijas, Polijas, Itālijas, kā arī Lielbritānijas, Spānijas un Beļģijas politiķi.

Kā informē “VoteWatch Europe” pētījumu departamentā, “Top 200” iekļuvis arī Latvijas deputāts Roberts Zīle (NA), ieņemot 143. vietu, kā arī Sandra Kalniete (“V”), ieņemot 185. vietu. Savukārt pārējie deputāti īpaši neesot izcēlušies pārējo EP pārstāvēto deputātu vidū. Neskatoties uz to, kā skaidroja “VoteWatch Europe” pārstāvji, šiem deputātiem var būt liela nozīme dažādos specifiskos sektoros. Organizācija šajā nozīmē izcēlusi deputātu Andreju Mamikinu (“S”).

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Manās acīs ĻOTI NEIEVĒROJAMS DEPUTĀTS!!! Maz viesojas valsts medijos un skaidro savu viedokli un stāsta par savu devumu! Nav sapratnes par Latvijas valsts politisko un nacionālo jautājumu! Kur jūtams viņa ATBALSTS valsts LAUKSAIMNIECĪBAS attīstībai un tagadējai situācijai Krievijas embargo laikā?????????? Protams, ka nevar vien atsaukties uz viņa skološanos un dzīvi ASV!? TEPAT VISU MŪŽU AUGUŠI UN SKOLOJUŠIES, AUGSTUS AMATUS IEŅEMOŠI DARBOŅI,NESAPROT LAUKSAIMNIECĪBAS NOZĪMI VALSTS ATTĪSTĪBĀ UN KONKURĒTSPĒJĀ!? Domāju, ka tirgus jāpalīdz MEKLĒT lauksaimniekiem arī ĀM? Varbūt maldos??? KĀPĒC ĻAUDIS NESTRĀDĀ UN NEVIRZA LIETAS???

  2. Skaidra bilde – austrumu naftu ne par ko, nacionālisms fui, bet zemniekiem ārpus vecās Eiropas vēl lielāks fui.

Draugiem Facebook Twitter Google+