Praktiski
Mājas mīluļi

Vienmēr tīrs un svaigs ēdiens mājdzīvniekam0

Foto – Shutterstock

Nodrošināt savu mājdzīvnieku ar tīru ūdeni un svaigu pārtiku ir katra kārtīga saimnieka pienākums. Tagad ir diezgan daudz trauku un ierīču, kas šo uzdevumu atvieglo.

Visvienkāršākie un arī lētākie (līdz 7 eiro*) ir plastmasas konteineri, kuros lielākā tilpumā uzglabājas sausā barība vai ūdens un noteiktā daudzumā izbirst vai iztek pievienotajā traukā. Tas ir labs risinājums kaķiem, kas pieraduši, ka bļodās vienmēr ir kraukšķi un var uzēst, kad vien vēderiņam sakārojas. Noder arī tad, ja dzīvnieks uz dažām dienām jāatstāj mājās viens.

Tomēr daudz labāk, ja mājdzīvnieki ietur regulāras ēdienreizes. Tāpēc ir radītas automātiskās suņu un kaķu barotavas. Tās palīdz ievērot precīzu ēšanas režīmu, novērst mājdzīvnieka aptaukošanās risku. Barotava vienā ēdienreizē izsniegs tikai vienu porciju – lai cik žēli zvēriņš skatīsies, papildporcijas nebūs.

Automātiskā barotava ar divām bļodiņām, kurās var bērt sauso barību, ļauj regulēt ēdienreizes laiku līdz pat 48 stundām, savukārt piecām ēdienreizēm paredzētās var noregulēt no vienas stundas līdz pat piecām dienām. Barotava darbojas ar baterijām, izņemtās bļodiņas var likt trauku mazgājamā mašīnā. Cenas attiecīgi 35 un 55 eiro.

Eyenimal Pet Feeder elektroniskās barotavas–dozatori atgādina konfekšu automātus. Lielajā konteinerā var iebērt vairāk nekā 2 kg sausās barības. Ierīce ir viegli programmējama, mājdzīvnieks līdz pat trim reizēm dienā saņems savu maltīti precīzi laikā un paredzētajā devā, turklāt ar mīļu saimnieka uzaicinājumu nākt pusdienās (barotava piedāvā veikt balss ierakstu). Ierīce ir viegli kopjama, konteineru un bļodu var viegli noņemt un mazgāt trauku mazgājamā mašīnā. Darbojas ar baterijām. Cena – 80 eiro.

Ja ģimenē ir mazs bērns, kuram ļoti kārojas nobaudīt kaķa maltīti, vai minkas pusdienas regulāri notiesā suns, vai arī mājās ir vairāki kaķi, bet katram nepieciešama sava ēdienkarte, lielisks risinājums ir “Dino ZOO” četros lielākajos veikalos nopērkamā automātiskā barotava Sure Feed Automatic Food Dispenser kaķiem vai maziem suņiem (skaustā līdz 30 cm). Barotava ar mikročipa vai radiofrekvences identifikācijas kaklasiksniņas piekariņa palīdzību pazīst ēdāju, bet pārējiem restorāna durvis ir slēgtas. Barotava ir viegli programmējama un kopjama, paredzēta dažādai barībai. Parastā cena ap 140 eiro.

Saistītie raksti

Ar Remote Pet Feeder saimnieks savu lolojumu var pabarot no jebkuras vietas pasaulē, kur vien pieejams internets. Viens klikšķis – un mīlulis jau bauda dienišķo maltīti. Barotavu iespējams kontrolēt ar datoru vai viedtālruni, turklāt ekrānā visam sekot līdzi.

Pēc kārtīgas ēdienreizes, it sevišķi lietojot sauso barību, ļoti svarīgi ir kārtīgi padzerties. Būtisks ir uzņemtā ūdens daudzums un kvalitāte. Bļodiņā sastāvējies ūdens nav labākais risinājums, turklāt daži mājdzīvnieki pieraduši dzert tikai no krāna, tāpēc speciālisti radījuši ar elektrību darbināmas DrinkWell automātiskās dzirdinātavas. Tās atgādina mazas strūklaciņas, kurās nepārtraukti cirkulē ūdens, brīvajā kritienā bagātinoties ar skābekli. Ūdens plūsmu iespējams regulēt. Kokogles filtrs likvidē smakas un netīrumus. Šīs dzirdinātavas mājdzīvnieku vienmēr nodrošinās ar svaigu dzeramo. Pieejamas dažāda tilpuma – domātas gan maziem dzīvnieciņiem, gan kārtīgiem mājas sargiem. Ērti kopjamas un tīrāmas. Cenas no 35 līdz 95 eiro.

* Aptuvenās cenas Latvijas zooveikalos un interneta veikalos.

LA.lv