×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
18. janvāris, 2012
Drukāt

Vieno hokejs un jaunais gads? 


Ir mums tāda jauka paruna – baro vilku, kā gribi, tas vienmēr uz mežu skatās. Šī paruna ir attiecināma uz abām mūsu valsts lielākajām iedzīvotāju grupām – gan uz latviešiem, gan krieviem. 


 

Man bija jāsmejas par Nila Ušakova tēzi, ka mūs vieno Jāņi, jaunais gads un hokejs. Neesmu redzējis nevienu krievu patiesi svinam Jāņus. Laikā, kad no krieviem Rīgas “Dinamo” spēlē tikai viens pats Aleksandrs Ņiživijs, arī krievu līdzjutēju skaits ir samazinājies. Un par jauno gadu – pat aklie zina, ka krievi Latvijā jauno gadu sagaida pēc Maskavas laika. Nu tad kas mūs vieno? Pat N. Ušakovam tā āža kāja nespēja ilgi slēpties zem progresīvās togas. Arī latvieši ir cienīgi pretendēt uz šo parunu. Vai bija kāds politiskais spēks, kas tieši un skaidri pateica, ka ar ”Saskaņas centru” nesadarbosies? Tikai “VL”/”TB”/LNNK. Viņi aicināja mūs uz referendumu, lai skolas pārkārtotu uz Latvijas valsts interešu pamatiem. Bet ko mēs? Vien kādi 125 000 atsaucās šim aicinājumam un aizgāja nobalsot par latviskotu izglītības sistēmu visiem Latvijas iedzīvotājiem. Ja mēs toreiz tajā skaistajā vasaras dienā būtu vēl kādi 
600 000 nobalsojuši par latviešu valodas ieviešanu visās skolā, tad tagad nebūtu jāiet un jāaizstāv mūsu valsts, jo ar to mēs jau būtu izteikuši savu viedokli par latviešu valodu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+