×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. februāris, 2014
Drukāt

“Vienotība” oficiāli izvirza Dombrovski EK prezidenta amatam (16)

Foto-LETAFoto-LETA

“Vienotības” dome sestdien, 15.februārī, nolēma izvirzīt bijušo premjeru Valdi Dombrovski (V) kā Eiropas Tautas partijas (ETP) kandidātu Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatam.

Domes lēmums bija vienbalsīgs, domnieki arī sveica Dombrovski ar aplausiem. Dombrovski kā vienu no ETP kandidātiem EK prezidenta amatam šodien “Vienotības” domes sēdē izvirzīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Pieņemot nomināciju, Dombrovskis pauda pateicību premjerministrei un partijas biedriem par atbalstu. Viņš norādīja, ka šī nominācija ir ļoti laba iespēja diskutēt par Latvijas lomu un iespējām Eiropas Savienības (ES) līmenī, par mūs valsts paveikto, kā arī iespējamajiem ES tālākās attīstības virzieniem un jautājumiem.

Februārī tika atklāta ETP iekšējā kandidātu pieteikšana augstajam amatam. Lai iegūtu šādu nomināciju, nepieciešams saņemt savas nacionālās valsts partijas izvirzījumu, kā arī saņemt nomināciju no divām citām ES dalībvalstu partijām, kuras ir pārstāvētas ETP partiju grupās. Dombrovska kandidatūrai atbalstu jau pauduši kolēģi no Lietuvas un Igaunijas.

Plānots, ka 5.martā kandidātu pieteikšanās termiņš noslēgsies, dienu vēlāk partijas politiskā asambleja lems par to, kurus no kandidātiem piedāvāt partijas kongresam balsojumam, kas plānots 7.martā.

Dombrovskis ir arī “Vienotības” līderis Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Iepriekš Dombrovskis norādīja, ka savu kandidatūru EK priekšsēdētāja amatam var uzturēt, tomēr “nevajag būvēt pārāk lielas gaisa pilis”, ka izredzes ir ļoti augstas, jo ir arī citi spēcīgi kandidāti.

Saraksta otrajā vietā būs pašreizējā EP deputāte Sandra Kalniete, bet ar trešo numuru EP vēlēšanās startēs bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Tālāk sarakstā sekos pašreizējie EP deputāti – ar ceturto numuru EP vēlēšanās startēs Krišjānis Kariņš, ar piekto – Kārlis Šadurskis, bet sestajā vietā sarakstā būs Inese Vaidere.

Aiz pašreizējiem EP deputātiem sarakstā sekos Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš, “Vienotības” valde locekle Karīna Korna, ar devīto numuru sarakstā būs Saeimas deputāts Andrejs Judins, bet desmitnieku noslēgs “Vienotības” Jaunatnes organizācijas valdes loceklis Krišjānis Bušs.

EP deputātu kandidātu sarakstā ar 11.numuru startēs Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs, kuram seko reģionu pārstāvji – Elga Zēģele, Anna Broka un Anna Buša. Ar 15.numuru vēlēšanās piedalīsies bijušais Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Veiko Spolītis, bet sarakstu noslēgs Rīgas domes deputāts un Kalnietes biroja vadītājs Pēteris Viņķelis.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Uz ZILUPE vinu!!!! Kopa ar ABOLTINU!!!! UZ ABRENE!!!!

 2. Cik ilgi uz mūsu kakla sēdēs V politbiroja izdzimtenis ?Viss nelietīgais V politbirojs , ZRP un sarkanie ZZS sen gaida TP, LC, PLL, LPP un citu kangaru skuju taku . Finka pareģojuma puse par bijušo komunistu un VDK latvju tautas iznīcināšanu ir zenita . Jagaida otrā puse , kad neliešus patrieksim .

 3. poļžīdu pīļknābja vieta par nodevību ir vieta nevis Brisele , bet cietumā .

 4. Tā būtu liela nelaime priekš Latvijas, ja Dombrovsi ievelētu Borozo vietā. Tas man atgādina to laiku, kad latvieti Pelši no Latvijas iecēla par PSRS kompartijas kontroles vadītāju. Ar to brīdi sākās aptrūkt pārtikas, tika stingri ierobežoti kultūras pasākumi, Līgo tika pielīdzināta valsts nodevībai. Viss tas bija tikai Latvijā. Dombrovskim atrodoties Latvijas valdības spicē, nekas netika darīts latviešu valodas aizsardzībai, un šodien mēs skaidri redzam tos rezultātus. Viens tāds latvietis jau atrodas eiropas institūcijā, kā Nils Muižnieks, kas krata pirkstu uz Latviju, par satversmes preambulu, ka tā nav domokrātiska. Latvietis kādā svarīgā valstiskā postenī ir paranoja.

 5. Īpaši neredzu par ko smaidīt – 4.abadzīgākā valsts. Bet, ja visu laiku domāts tikai par sevi – tad jā, var ne tikai smaidīt… No tā saraksta vien jau varētu beigt smaidīt…

 6. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Vai EP kanditātos ir kāds ārsts vai būs ?

 7. MANIFESTS PAR NOZIEDZĪGO SISTĒMU

  Ekonomika, kas nodrošina izredzētos, bet iznīcina valsti un tautu, ir noziedzīga.

  Etnopolitika, kas politisko nāciju sadala izredzētajos un izstumtajos, ir noziedzīga.

  Partiju sistēma, kas pirms vēlēšanām regulāri un publiski melo sabiedrībai,
  bet pēc vēlēšanām savus solījumus nepilda, ir noziedzīga.

  Nacionālā politika, kuras rezultātā valsts pilnībā zaudējusi neatkarību
  un suverenitāti, ir noziedzīga.

  Medicīniskās aprūpes sistēma, kas pieejama tikai izredzētajiem, ir noziedzīga.

  Sociālo garantiju sistēma, kas vecākus ļaudis noved līdz bomžu, psihisku slimnieku vai pašnāvnieku stāvoklim, ir noziedzīga.

  Izglītība bez fundamentālas morāles un fundamentālām zināšanām ir noziedzīga.

  Politika bez normām, bez morāles kritērijiem ir noziedzīga.

  Agresīva politiskā homoseksuālisma uzspiešana sabiedrībai, jauniešiem un pat bērniem ir noziedzīga.

  Rezolūcijas, kas paģēr ne tikai bērnu, bet jau zīdaiņu agrīnu seksualizāciju,
  ir noziedzīgas.

  Neierobežotas varas piešķiršana bāriņtiesām, kas nemaz nav tiesas,
  un masveidīga bērnu izņemšana no ģimenēm, ir noziegums.

  Iekšlietu sistēma, tiesu sistēma, kas nav spējīga cīnīties ar noziedzību,
  ir noziedzīga.

  Sodīšanas sistēma, kas nav spējīga notvert un sodīt cilvēku un narkotiku tirgoņus pieļaujot narkotiku izplatīšanu legāli, ir noziedzīga.

  Mums visiem jāsaprot un jāiegravē savās smadzenēs, jāiededzina savās sirdsapziņās, ka mūs pārvalda, vada, ar mums manipulē NO-ZIE-DZI-NIE-KI.

  Vai ir prātīgi no noziedznieku, meļu, zagļu, mūsu bērnu pavedēju, pārdevēju, izvirtuļu, homoseksuālistu, pedofilu sistēmas pieprasīt citu, taisnīgāku, cilvēcīgāku, līdzcietīgāku, labklājīgāku sistēmu? Gaidīt ko tādu no noziedzniekiem ir absurds, piedodams vien tad, ja visi atzīstam, ka kolektīvi esam zaudējuši prātu.

  Es prātu zaudējis neesmu. Ja tiešām pie pilna prāta esat arī jūs,
  tad uzcelsim noziedzīgās, netaisnīgās sistēmas vietā Taisnīgas Sadarbības
  un Attīstības Sistēmu (krievu val. Система Справедливого Сотрудничества и Развития – СССР).

  Mums visiem nepieciešama jauna “CCCP”. Un ne tikai mums, bet cilvēkiem visā pasaulē – tiem, kas vēl saglabājuši skaidru prātu.

  Apustuliskais komunists

  P.S. Tam, kurš izlasīja šo tekstu un nosprieda, ka esmu stulbs, naivs vai vienkārši pajokoju, citāda dzīve “spīd” tikai pēc nāves.

  Februāris 2014

  no nebruks.lv

  • Iztiksim šoreiz bez krievu valodas. Iespējams, ka stulbs Tu neesi bet kaitīgs gan. Vienīgais, ko kategoriski nedrīkst pieļaut, un to jāiekaļ akmenī: nekādā gadījumā nepieļaut PSRS atdzimšanu.

 8. Vai ES parlamentā ievēlētos Latvijā drīkst tiesāt vai ne ? Drīz būs jauns prokurors un tad tiksim arī līdz Briselei.

 9. Kā man nepatikšis ģīmis!!!!!!!

 10. … he , he , he , kā smejies mazos zagļus liek cietumā , bet lielos ceļ amatos ,… nekas nav mainījies ; japrasa – TAUTA vai tiešām stulba esi , ka TU to pieļauj ??? Vai tad tiešām ir jāpieļauj , ka tāda Niecība tiek tik tālu !

 11. Kāda jēga izvirzīt 16 kandidātus ja pavisam Ltvijai ir tikai 8 vietas EP? Vai tā ir goda ierindas hierarhija? Bet EK prezidents no mazas valsts protams būtu labāks variants kā no lielas. Tas nāktu par labu kultūras līdzsvarošanai ar ekonomiku ES.

 12. Dombrovski, tu biji īsts stabilitātes garants! Tu biji tik stabili nemākulīgs, ka valsti novedi līdz iznīcības robežai! Tu biji tik stabili ļaunprātīgs, ka visu krīzes smagumu uzvēli uz vienkāršās tautas pleciem!

  • Ja EP ir tikai 8 vietas, tad, ko darīs vecie parlamentārieši, ja netiks ievēlēti, vai tālāk konsolidēs Latvijas ekonomiku? Kā cienīgu kandidātu…nožēlojams tautas paverdzinātājs un nabadzībā iedzinējs!

Draugiem Facebook Twitter Google+