×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
24. septembris, 2016
Drukāt

“Vienotība” vēlas piedāvāt jaunus risinājumus inovatīvai valstij (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Arvils Ašeradens

Partijai “Vienotība” patlaban ir iespēja un tiesības piedāvāt jaunus risinājumus modernai un inovatīvai Latvijai, šodien partijas domes sēdē pauda ekonomikas ministrs Arvils Ašaradens.

Domes sēdes debatēs klātesošie savās uzrunās pievērsās izglītības sistēmai Latvijā, norādot uz izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska iesāktajām reformām un akcentējot, cik tā ir drosmīga reforma. Tāpat debatētāji izteicās arī par partijas graušanu no iekšienes, kas notiekot no konkrētiem partijas biedriem, aicinot pārtraukt tādu darbību.

Partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars savā debašu runā uzsvēra apstākli, ka politiskajai partijai ir jābūt komandas spēlētājam, kas spēj piedāvāt sabiedrībai skaidri nolasāmus un specifiskus vadmotīvus un prioritātes.

Viņš norādīja, ka pēdējā laikā pastāv tendence, kas piemīt ne tikai “Vienotībai”, bet arī citām partijām, tas ir, ka politiķi un ministri ir sava veida individuālie spēlētāji, politiskās “zvaigznes”, tomēr viņiem vajadzētu sabiedrībā asociēties ar partijas vēstījumu un programmu.

Jautāts, kā var panākt partijas lielāku vienotību, Kampars norādīja, ka šādas domes sēdes varētu būt viens no risinājumiem, jo tas paredz iekšēju diskusiju formātu.

Arī Ašeradens konstatēja, ka partijas reitingi krīt un “Vienotībai” nav tā atbalsta, kādu partija vēlētos. “Ir daudzas lietas, par ko jādomā, un viena no tām ir partijas atbilstība konkrētam politiskajam ciklam,” skaidroja ministrs, norādot, uz to, ka ir nepieciešams modernizēties. Viņš kā piemēru minēja “Jaunā laika” ienākšanu politikā, toreiz piesakot cīņu pret valsts apzagšanu, cīņu ar oligarhiem.

Ministrs savā runā pievērsās jautājumam par izcilību, par ko ir jādomā arī “Vienotībai” visās jomās – e-pārvaldē, veselības aprūpē, izglītībā -, jo nav citas alternatīvas. Tāpat viņš uzsvēra apstākli, ka Latvija nevar attīstīt visu ekonomiku, patlaban vajadzētu pieturēties pie dažu nozaru attīstības, un jāveic viss, lai pie tā tiešām strādātu.

Tāpat arī Ašaradens norādīja uz tiesiskumu valstī, minot, ka Latvijā ir milzīga problēma likumu piemērošanā, kā arī viņš uzsvēra maksātnespējas procesu lielo problemātiku un to sasaisti ar investīciju vidi valstī. “Ja nebūsim tiesiski un izcili, tad neviens mūs nenovērtēs,” pauda Ašeradens.

“Mēs patlaban atrodamies ļoti interesantā situācijā – mēs esam partija, kurai ir iespēja un tiesības piedāvāt jaunus risinājumus modernai un inovatīvai Latvijai, tikai mums par to vēl ir savstarpēji jāvienojas,” rezumēja ekonomikas ministrs.

“Jaunā “Vienotība” – mēs gribam piedāvāt kaut ko jaunu, nevēlamies palikt aizsardzības pozīcijā,” tā debašu runu noslēgumā uzsvēra partijas valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs. Arī viņš vēlreiz uzsvēra valsts modernizācijas reformas, piekrītot Ašeradenam. “Mums ir principi, ko mēs nedrīkstam apiet,” rezumēja partijas vadītājs.

Kā ziņots, šodien notiek partijas “Vienotība” domes sēde, kurā šī politiskā spēka Saeimas, valdības un novadu pārstāvji diskutēs par partijas uzdevumiem sabiedrības uzticības atjaunošanai.

Piebalgs iepriekš bija izvirzījis mērķi līdz gada beigām partijai sasniegt vismaz 10% reitingu. Ja tas netiks sasniegts, Piebalgs par to uzņemšoties politisko atbildību. Saskaņā ar socioloģisko pētījumu centra SKDS datiem augustā partijas “Vienotība” reitings nokrities līdz vēsturiski zemākajai atzīmei – 4,2%, kas ir par 2,1 procentpunktu zemāk nekā jūlijā. Savukārt “Latvijas faktu” veiktās aptaujas dati liecina, ka septembrī par “Vienotību” Saeimas vēlēšanās būtu gatavi balsot 5% vēlētāju, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā augustā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Vēlas piedāvāt,bet nav vēl izdomāts! Atbildēt

  Kur tad,tiesiskie un izcilie,ir tie inovatīvie risinājumi un valsts modernizācijas reformas?

 2. “Vienotība” ir neinovatīva partija – viņu vieta ir politiskajā mēslainē! Neinovatīva partija nav spējīga radīt inovatīvu valsti!

 3. Uz ko gan V var cerēt, ja Solvita pielika visas pūles un aktiermākslu lai atdotu Latviju ZZS. Un tad nu tagad no aizkrāsnes gudri izrunājas. Vai zārki tiks aprīkoti ar mobilajiem sakariem? Inovatīvi! To ko Dombrovskis paveica, to Solvita kā gražīga vecmeita izsēja vējā.

 4. Uzmanieties, jums uzbrūk visas Saeimas partijas, kas smagi ietekmē arī sabiedrību un tās atsauksmi par Vienotību negatīvā plāksnē. Tas nozīmē, ka Vienotība ir stipra potenciāli bagāta partija un stipri var ietekmēt politiku un lēmumus, tādēļ tik daudz pretinieku, lai ļautu valdīt un skaldīt un turpināt alkatības politiku valstī. Vienotība ar Valdi Dombrovski bija tā, kas neraugoties uz reitinga zaudēšanu, glāba valsti, pieņēma tā saucamos “nepopulāros lēmumus”, kuri aizskāra tautas pamatintereses – algas, medicīnas aprūpi, pensijas utt., par ko saņēma nopēlumu, jo tauta to vairumā nesaprot un to izmanto nedraugi, oponenti. Tauta nevēro, ka NA un ZZS neko tautas labā nav darījusi un nedara, un pazīmes, ka kaut ko darīs.

  VIENOTĪBAI tagad ir pienācis laiks “atkoipties” un paspert kādu soli tautas vitālo interešu labā, ierosināt risinājumus pilsētu zemes reformas jautājumos, kura tika veikta nevis pēc reformas likuma, bet gan pēc denacionalizācijas likuma, neievērojot visu zemes reformas dalībnieku intereses, atdodot zemi zem ēkām un būvēm bijušajiem īpašniekiem, kas ir denacionalizācijas princips, nevis zemes reformas princips. Skat, tagad Ekonomikas ministrijas nomenklatūra iziet krievu masu medijos (M. Auders), lai “atmazgātu” iepriekš (2014.g.) virzītā likuma “Par dzīvojamo telpu īri”, kas faktiski bija nevis likums par īri, bet deportāciju likums. Ar jaunu sparu EM nomenklatūra gatavo tādu pašu likumprojektu atkal, ar ko smagi grib “iekost” Vienotības Ekonomikas ministram, ja viņš nenoreaģēs par šo cūcību un bumbu Vienotībai, neneitralizēs to.

  Lūk. VIENOTĪBAI “šeit ir darbs” un reitinga augsne. Investīcijas – tas ir labi, bet to tauta nesapratīs, neuztvers. ZZS un NA to izmantos kā savu veikumu. Esiet modri, tauta jūs aicina.Vai jūs, Vienotība kaut ko saprotiet, vai Andris \Piebalgs saprot, ka viens pats SSASKAŅAS “banāns”- bezmaksas braukšana pensionāriem to uzcēla Vissavienības augstumos, pataisīja par izcilāko Rīgas vadoni (tikai kā labā?), bet patiesība grāb no rīdziniekiem 10 -100 reizes vairāk citos maksājumos, ko pensionārs neprot rēķināt un brauc uz banāna mizas.

  Vienotība, esiet modri, kaut vienreiz atcerieties tautas vajadzības, par ko kliedz tauta un ko nedod tautai neviena partija, izņemot minēto banānu.

 5. Bistro "Falšais zaķis un viltīgā lapsa" Atbildēt

  Vecie vēži nomazgāti ar feirī, nomērcēti etiķī un nu tos ar Provan.., pardon, Piebalgas mērci kā neredzētu delikatesi mēģinās iesmērēt neizvēlīgākajiem vēlētājiem …

 6. Vai vienreiz Vienotībai nepietiks piedāvāt un eksperimentēt ar Valsti? Kas reiz miris, tas ir uz mūžu. Vēlētāji otreiz vairs neuzķersies uz šiem populistiskajiem solījumiem! Pietiek Vienotībai zagt un izsainmiekot Valsti. Šo mironi nav vērts atdzīvināt.

 7. Beidziet kult tukšus salmus!

 8. KĀDAI INOVATĪVAI!???????????? JŪS TAČU VALSI NEREDZAT KĀ VIENOTU VESELU????? KUR PĒC JŪSU DOMĀM IR LATVIJAS LAUKI? JŪS NEKO NEESAT IZDARĪJUŠI LAUKU ATTĪSTĪBAS JOMĀ, NE INFRASTRUKTŪRĀ?????!!!!!!!!!! KUR DARBA SPĒJĪGIE KADRI??? JUMS BIJA UN IR VIENALGA, VAI VIŅI VELK SAVU DZĪVĪBU ŠEIT VAI STRĀDĀ ĀRPUS VALSTS UN DZĪVO CILVĒKA CIENĪGU DZĪVI! KURĀ JOMĀ JUMS IR SAKĀRTOTĪBA VALSTS MĒROGĀ??? SKOLOTĀJI NAV VAINĪGI, KA SKOLĀS TIK MAZ BĒRNU!? KO ESAT DARĪJUŠI, LAI TAS TĀ NEBŪTU??? PAŠI JŪS NEKO NEVARAT IZDARĪT, TIKAI PRASĀT NO IEDZĪVOTĀJIEM! PENSIONĀRUS MĒRDĒJAT BADĀ UN JŪSU SIRDSAPZIŅA KLUSĒ! VIENĪGI TĀ NEKLUSĒ, JA VAJAG AR SPALVAINO ROKU IZTUKŠOT SOCIĀLO BUDŽETU UN KĀRTĒJO REIZI ATTEIKT NORMĀLI INDEKSĒT PENSIJAS! TĀ VARĒTU TURPINĀT!?????? KAUNIETIES, VIENOTĪBA!!! SKUJU TAKU JUMS, MULDOŅAS!!!

  • Ko tad labu izdarīja NA, TB/LNNK, ZZS, Saskaņa? Nosauc kaut vienu piemēru melis. Tu neko nejēdz no politikas vai tu esi pasūtījuma melis un tautas maldinātājs. Ja kaut ko nososi ar tukšu muldēšanu, nosauc, ko tad labāk izdarīja tiesājamais par smagiem noziegumiem Lembergs un CO? Cik miljonu un kurš ielika sev kabatā? Cik kabatā sev ieliek NA Tieslietu ministrijas Maksātnespējas administrācija, esi skaitījis?
   Paskaiti, tad runā!
   Pati es neesmu nevienā partijā, bet esmu skolojusies, integrējusies Latvijai, lasījusi daudz grāmatas tieši latviešu valoda un daudzmaz protu analizē, . kurš kuram griež rīkli.
   Tauta nereti pārskata komentārus un sakaita par un pret, kuros nav argumentu un vērtē – nu ši partija ir jāpadzen, kad tā ir visoptimālākā risinot politiku valstiski, kas tautai dod labumu perspektīvā un neļauj valsti nodzīt kā zirgu un nokaut. To tu nesaproti vai tev uzdevums graut Latviju savas kabatas vairošanai vai šadu tukšu, nomelnojošu komentāru rakstīšanu tev apmaksu kapeiku valūtā.

 9. Vai tiešām jenotība nolēmusi beidzot vākties prom no varas !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+