×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

Viesosies Vācijas ārlietu ministrs

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šodien Rīgā uz politiskajām konsultācijām ar Baltijas ārlietu ministriem ieradīsies Vācijas ārlietu ministrs Guido Vestervelle.

 

Baltijas valstu un Vācijas konsultācijās piedalīsies Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets un Lietuvas ārlietu ministrs Audronis Ažubalis, kuri kopā ar Vācijas kolēģi pārrunās situāciju Eiropas Savienībā, īpašu uzmanību pievēršot ekonomiskajai situācijai un krīzei eirozonā, kā arī skatīs ES daudzgadu budžeta jautājumus. Plānots pārrunāt arī citas starptautiskas aktualitātes. Pieminot Baltijas valstīm un Eiropai traģisko Molotova–Ribentropa paktu, kas tika pieņemts 1939. gada 23. augustā, ministri noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa. Politiskās konsultācijas notiks Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Pēc konsultācijām G. Vestervellem iecerētas divpusējas tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Ābol-tiņu un Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, kā arī E. Rinkēviču, lai pārrunātu Latvijas un Vācijas attiecību divpusējos jautājumus.

Baltijas valstu un Vācijas politiskās konsultācijas notiek kopš 1996. gada pēc tā laika Vācijas ārlietu ministra Klausa Kinkela iniciatīvas. Pirmās konsultācijas notika simboliskā vietā – Leipcigā, kur savulaik radās Vācijas atkalapvienošanās sauklis “Mēs esam tauta!”. Konsultācijas notiek katru gadu citā valstī. Pagājušogad tās notika Vācijā.

G. Vestervelle dzimis 1961. gada 27. decembrī. Hāgenas tālmācības universitātē viņš ieguvis juridisko zinātņu doktora grādu. Ministrs pārstāv Vācijas valdības koalīcijas trešo lielāko partiju – Brīvos demokrātus (FDP), ar kuru viņa darbība saistīta kopš 1980. gada. Sācis kā jauniešu aktīvists, G. Vestervelle vēlāk ieņēmis augstus amatus FDP struktūrās un gandrīz desmit gadus bijis partijas priekšsēdētājs. G. Vestervelle darbojies kā deputāts Bundestāgā un bijis arī Vācijas kanclera vietnieks. 2009. gada FDP labvēlīgos Bundestāga vēlēšanu rezultātus daudzi izceļ kā viņa nopelnus. Koalīcijas veidošanās laikā plašsaziņas līdzekļi viņu minēja kā potenciālo finanšu ministru, taču viņš kļuva par ārlietu dienesta vadītāju. Vācijā atklāti atzinis savu homoseksualitāti un dzīvi vada kopā ar partneri – pasākumu menedžeri Mihaēlu Mroncu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+