×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

Vilkaste pieprasa piemērot Štālbergam teju 10 gadu cietumsodu

Foto - LETAFoto - LETA

Uzņēmēja Ināra Vilkaste un viņas advokāte Jeļena Kvjatkovska lūdz grozīt iepriekš Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas pērnā gada 8.novembra Raimonda Štālbergam piespriesto cietumsodu uz septiņiem gadiem un sešiem mēnešiem ar mantas konfiskāciju, tā vietā piemērojot Štālbergam brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem 11 mēnešiem ar mantas konfiskāciju, liecina Vilkastes izplatītā informācija medijiem.

Tajā norādīts, ka ilgāka brīvības atņemšana un lielāka morālā kompensācija piedzenama, ņemot vērā Štālberga noziegumus pret Vilkasti, kā arī draudus, kas turpinās joprojām, un viņa noziegumus pret citām personām.

“Visus noziegumus pret mani un manu ģimeni, sākot no naudas izspiešanas beidzot ar apmelojošas informācijas izplatīšanu, Raimonds Štālbergs ir paveicis pēc tam, kad tiesa 2004.gadā par smagu noziegumu – krāpšanu personu grupā – viņam piemēroja piecu gadu nosacīta cietumsoda,” norāda Vilkaste.

Tāpat apelācijas sūdzībā lūgts palielināt morālo kompensāciju par labu Vilkastei.

Vilkaste pašlaik ir apsūdzēta tā sauktajā Rīgas domes amatpersonu lietā, kur apelācijas instance viņai piesprieda divu gadu cietumsodu. Spriedums patlaban ir pārsūdzēts Augstākās tiesas Senātā.

Jau vēstīts, ka Štālbergs apsūdzēts par 7,5 miljonu eiro izspiešanu no bijušā Muitas kriminālpārvaldes šefa Vaškeviča sievas Vilkastes. Apsūdzība 1971.gadā dzimušajam uzņēmējam uzrādīta par izspiešanu, kā arī dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga nolaupīšanu, slēpšanu, tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, kā arī par nolaupītā dokumenta, zīmoga vai spiedoga izmantošanu vai realizēšanu.

Krimināllikums par izspiešanu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem ar mantas konfiskāciju vai bez tās.

Štālbergu iepriekš aizturēja policija par mēģinājumu izspiest naudu no savas biznesa partneres Vilkastes, pretējā gadījumā draudot izplatīt kompromitējošus materiālus. Par līdzdalību izspiešanā policija aizturēja iepriekš sodītu 1984.gadā dzimušu vīrieti, taču pret viņu kriminālprocesu vēlāk izbeidza.

Iepriekš presē izskanējis, ka Vilkaste par aptuveni 31 miljonu latu pārdevusi apmēram 24 hektārus lielus zemes gabalus Mežaparkā. Štālbergs laikrakstam “Diena” apgalvojis, ka darījums ir abu ieguldījums un Vilkaste esot viņu piekrāpusi. Saskaņā ar vienošanos Štālbergam pienākusies daļa summas no noslēgtā darījuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+