×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2017
Drukāt

Viļņā pēc spēcīgajām lietusgāzēm pamatīgi postījumi

Foto BNS/Scanpix/LETAFoto BNS/Scanpix/LETA

Viļņā ceturtdaļgadsimta laikā spēcīgākās lietusgāzes applūdinājušas daudzas ielas, vietumis izskalots ielu segums, sabojājušies vairāki luksofori, bet nogāzēs gar nesen atklāto Rietumu apvedceļu izveidojušies noslīdeņi. Lietus turpinās arī šobrīd.

Lietuvas dienvidaustrumos pērkona negaisa dēļ traucēta elektroapgāde aptuveni septiņiem tūkstošiem klientu.

Viļņā rīta stundās nokrišņu daudzums sasniedzis 48 milimetrus. Amatpersonas saka, ka tik spēcīgas lietavas iepriekšējo reizi pieredzētas tikai 1993.gadā. Savukārt Lazdijos sešu stundu laikā nokrišņu daudzums sasniedzis pat 66 milimetrus.

‘”Līdz ārkārtējai situācijai pietrūka tikai viena centimetra,” portālam “15min.lt” stāstījis Lietuvas galvaspilsētas pašvaldības uzņēmuma “Grinda” vadītājs Ķēstutis Vaicekjūtis. Pēc viņa teiktā, avārijas situācijas pilsētā bija izveidojušās aptuveni 60 vietās.

“Šobrīd visas ielas ir izbraucamas, bet lietus turpinās, un kaut ko prognozēt būtu grūti,” norādījis Vaicekjūtis.

Pašvaldība pagaidām gan ārkārtējo situāciju izsludināt neplāno, bet atbildīgie dienesti aicina autovadītājus nepārvērtēt savus spēkus, jo rīta stundās ielas zemākajās vietas bija neizbraucamas un pilsētā izveidojās lieli sastrēgumi.

Kā atzinis Viļņas saimniecības un transporta departamenta direktors Virgīnijs Pauža, pilsētas lietus kanalizācijas sistēma ar šādu nokrišņu daudzumu nespēj tikt galā. Viņš arī pastāstījis, ka desmit avārijas brigādes strādā pie Viļņas Rietumu apvedceļa, kur lietus izskalojis īpašo audeklu, ar ko bija nostiprinātas nogāzes, un šis audekls nosprostojis notekas. Pēc Paužas sacītā, šā apvedceļa posma būvdarbi pabeigti nesen un nogāzēs zeme vēl nebija paspējusi nosēsties un apaugt ar zāli.

Savukārt Viļņas mērs Remiģijs Šimašus solījis noskaidrot, vai noslīdeņu galvenais cēlonis ir neprognozējama dabas stihija vai arī brāķis būvnieku darbā.

“Delfi .lt” arī vēsta, ka lietavu laikā Viļņā bijis gandrīz neiespējami izsaukt taksometru, bet veiksmes gadījumā par braucienu pieprasīta teju dubultsamaksa.

Kamēr lielākajai daļai autovadītāju un sabiedriskā transporta pasažieru lietus sagādājis nopietnas raizes, divi ūdenstūrisma entuziasti steigušies izbaudīt nepieredzētās iespējas un paspējuši piepūšamajā laivā pavizināties pa applūdušajām ielām zem kāda viadukta, raksta “15min.lt”.

“Diemžēl galveno nokavējām, lielums jau bija noskrējis, tā nu tikai mazliet tur pagrozījāmies – un viss,” portālam stāstījis pazīstamais ceļotājs Juozaps Žīgs.

Tikmēr ģeologi raizējas, ka spēcīgās lietavas varētu vēl vairāk pasliktināt noslīdeņu apdraudētā Viļņas Ģedimina kalna stāvokli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+