Mobilā versija
Brīdinājums +12.6°C
Vanda, Veneranda, Venija
Sestdiena, 23. septembris, 2017
2. decembris, 2013
Drukāt

Anda Līce: Atbildot uz “Maxima” vadītāju nekaunību, es šim veikalu tīklam piesaku boikotu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Vēl nav novītuši ziedi pie milzu kapa ar nosaukumu “Maxima”. Bojāgājušie ar savām asinīm ir parakstījuši sava veida manifestu, kas aicina dzīvos mosties no ieilgušā miega un vienaldzības. Cilvēku glābēji, rīkojoties pēc visaugstākajiem morālajiem standartiem, ir glābuši citus, riskējot ar savu dzīvību. No lielveikala “Maxima” tiešie labuma guvēji ir ciniski paziņojuši, ka viņiem ir svarīga nauda, nevis cilvēku veselība un dzīvība. Būvniecībai kā milzu barotavai piepulcējušies ierēdņi, sajūtot apdraudējumu, ir paslēpušies aiz dokumentu mapēm. Premjers Valdis Dombrovskis, atkāpdamies no amata, ir izdarījis to, kas mūsdienu politiskajā vidē diemžēl netiek praktizēts. Nav brīnums, ka sabiedrības liela daļa ir izbrīnīta un pat sašutusi par premjera atkāpšanos. Tas nozīmē, ka publiskajā telpā ir jāsāk diskusijas par politisko kultūru un atbildību vispār un to, ko nozīmē jēdziens “morālā atbildība”. Par šiem jautājumiem ir jārunā gan ģimenē, gan skolā, pretējā gadījumā mēs aizvien biežāk stāvēsim pie kādām drupām. Bet vispirms mums katram pašam ir jādara tas, par ko runājam – jāatbild par savu rīcību un jābūt skaidrībā, ar ko mēs esam gatavi riskēt, iestājoties par kādu lietu.

Viņi savu ir paveikuši. Ko varu darīt es? Atbildot uz “Maxima” vadītāju satriecošo nekaunību, es šim veikalu tīklam piesaku boikotu. Vērojot tos, kas ir radījuši sev paralēlo pasauli, kurā pienākumi un atbildība sabiedrības priekšā ir padarīta par viņu izvēles lietu un notikusī traģēdija par tramplīnu nākamajam politiskajam lēcienam, es skaidri zinu, ka Saeimas vēlēšanās savu balsi nepārdošu nedz par tramvaja biļeti, nedz kādu citu mānekli. Uz ko gan cer vēlētāji, uzticot savu nākotni cilvēkiem, kas ne pie kādiem apstākļiem “neplāno atkāpšanos” no amata un kam atgādinājums par atbildību izraisa gluži zooloģisku naidu?

Traģēdija noārda mākslīgi uzceltos žogus starp paaudzēm un tautībām un atmodina cilvēcību. Daloties ar labāko, kas mūsos ir, mēs nekļūstam tukšinieki, gluži otrādi – kopība cilvēcību vairo. Bet traģēdija arī norauj maskas, noņem grimu un nežēlīgi izgaismo mūsos dziļi slēpto. Un tad kļūst redzama sena patiesība: kas vainīgs, tas bailīgs. Es skatos uz citkārt tik bravūrīgajiem Rīgas atslēgu turētājiem, un man viņu ir žēl.

Es ceru uz tiem jaunajiem ļaudīm, kam ir apriebies valstiskais nihilisms un pērkamība. Ka viņiem pietiks drosmes pateikt meliem “nē”. Ka, redzēdami, uz cik pretīgu rīcību ir spējīgi tie, kas nav pārvarējuši savā apziņā totalitārismu, viņi sapratīs – ir jāsargā sava valsts, nevis sava āda, jo brīvība ir mūsu vienīgā pareizā izvēle šīs dzīves un arī mūžības priekšā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Esmu iepircies un IEPIRKŠOS MAXIMA veikalos! Katram mums ir savs liktenis – kāpēc tad cilvēki noslīkst, iet bojā auto avārijās, viņiem uzbrauc stāvot PAT uz ietves, utt. Nevajag ažiotāžu, kur pēc tās nav NEPIECIEŠAMĪBAS! JĀ, var runāt par NECIEŅU un MELIEM… Diemžēl tā ir IKDIENAS norma!!! Ja šos vārdus žurnālisti savos rakstos apcerētu, tad laikrakstos citām temām NEBŪTU vietas!? Akmens tiek RŪPĪGI turēts azotē… Domāju, ka katrs var darīt kā viņš uzskata par vajadzigu, bet NEVAJAG SAVUS LĒMUMUS PRPOGANDĒT?! NEIEPĒRCIES, JA TĀ ESI IZLĒMIS,LŪDZU!!! MAN ,PIEMĒRAM ,PAŠAM IR GALVA UZ PLECIEM un ja padoms bus nepieciešams, palūgšu…

  2. Nevajag nosodīt TIKAI MAXIMA par visu, kas bijis ar šiem vadītājiem!? LŪDZU parādiet MAN kaut vienu veikalu, kur RŪPĒTOS PAR DARBINIEKIEM TĀ, KĀ TAS BŪTU ATBILSTOŠI CILVĒCĪBAI??! KAUT VIENU!? Ja nebūtu šīs nelaimes, VISS turpinātos un nebūtu PAT PĪKSTIENA ŠAJĀ VIRZIENĀ!!! Un tā nenotiek TIKAI MAXIMA VEIKALOS!!!??? KUR IR TIE LIELIE NOSODĪTĀJI PAR PĀRKĀPUMIEM, KAS TURPINĀS CITOS VEIKALOS, KAD DARBINIEKI STRĀDĀ BARGAS VIRSSTUNDAS UN NEVAR PAT IZTEIKT SAVU PAZEMOJUMU…, tā TŪLĪT IR TEIKUMS:VARI IET, MEKĒ DARBU CITUR, TU MUMS NEESI VAJADZĪGS!?? Un kāds ir rezultāts? NEKĀDS – ne vecāki, ne dzives biedri, ne draugi pat NEIEPĪKSTAS veikala vadibai, TIKAI runā un sukstās AIZ MUGURAS… UN KLUSĒ, JO IR DARBS… Otrs jautājums – samaklsa par darbu!? Tā NAV ATBISTOŠA TĀDĀM DARBA STUNDĀM UN VĒL VAIRĀK TĀDIEM NOSACĪJUMIEM, KAS TĪŠI BOJĀ DARBINIEKU VESELĪBU!?? Ko nozimē laikus neiet uz tualeti? Domāju, ka man to nevajag skaidrot normāli domājošam vaditājam!? Vaditājam, kurš uz sevis šos drastiskos nosacījumus būs izbaudijis KAUT VIENU DIENU, komentāri NEBŪS… Samaksa “Rimi” veikalos Latvijā ir salīdzinoši ĻOTI zema ar samaksu šos veikalu tīklos viņu dzimtenē un arī darba stundas nav tik drastiskas!? MŪS VIŅI NECIENA…esam zemākas kastas…

  3. Es arī vairs neiepirkšos maximā. Vispār lielveikaliem metīšu līkumu – ka kaut kas liels neuzkrīt uz galvas… 🙁

    • Vai Dombrovska atkāpšanās dēļ šī pasaule kļūs kaut kripatu labāka? Vai PAREIZIE vārdi no tribīnes padarīs drošākus ŠĶŪŅUS ar citu nosaukumu, ja tiem pamatos iemūrēta barikāžu brīvlaistā ALKATĪBA?

  4. Nu jau droši var apgalvot, ka cilvēki konsekventi norobežojas no iepirkšanās MAXIMA veikalos. Visur atskan kategorisks – “Es neiepērkos MAXIMA!”

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Par godu mūsu vētrainajai naktij!

Nesen Karību jūras salā plosījās viesuļvētra “Irma”, kurai drīz Atlantijas okeānā sekoja viesuļvētra “Marija”. Savukārt Eiropā, tajā skaitā Latvijā, lielu lietu un vēju atnesa ciklons, kam dots vārds “Tomass”. Kā dabas stihijām tiek piešķirti vārdi? LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis raksta: “Tropisko vētru vārdi ir zināmi jau uz priekšu. ASV Nacionālā okeāna un atmosfēras pārvalde (NOAA) ir izveidojusi sešus sarakstus, kuros ir gan sieviešu, gan vīriešu vārdi alfabētiskā secībā. Tādējādi vētru nosaukumi ik sešus gadus atkārtojas. Dažkārt vienā viesuļvētru sezonā izveidojas tik daudz tropisko vētru, ka sarakstā aptrūkstas vārdu. Tad vētrām nosaukuma vietā piešķir grieķu alfabēta burtu – Alfa, Beta, Gamma.”

Vai partijām jāpalielina valsts budžeta finansējums?
Agris Liepiņš: Nepilsoņu lamatas (36)Pilsonības jautājumi ir līdzvērtīgi valsts teritoriālās neaizskaramības jautājumiem!
Egils Līcītis: Stunda situsi, saraksts slēgtsGads līdz 13. Saeimas vēlēšanām – jaunas partijas pieteikties vairs nevarēs
Rita Našeniece: Impērijas brīvprātīgie palīgi (91)Piederību valstij nenodrošina uztiepti papīri. To nodrošina audzināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+